TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Sakarya Otelleri Hakkında
Sakarya Otelleri Hakkında

İpekyolu üzerinde bulunan şehir, başta Hititler olmak üzere birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olmasıyla tarihi özelliğini koruyor. Osmanlı döneminden kalma yapılarıyla kaplıca, yayla, nehir ve göller ile doğa ve tarihin birleştiği bir şehir olarak ziyaretçilerini karşılıyor. Yerli ve yabancı turistler için Sakarya’da gezilmesi gereken yerler; Acarlar Langozu, Kent Park, Deprem ve Kültür Müzesi, Maden Deresi, Karagöl Yaylası, Maden Deresi, Sakarya Nehri, Saklı Göl ve Sapanca Nehri olarak belirtiliyor. Gezilecek yerler şu şekilde özellikleriyle önemini koruyor;


Acarlar Longozu: Şehir merkezine 50 km, Karasu ilçesine 26 km uzaklıkta bulunan Acarlar Longozu, Türkiye’nin en büyük, Dünya’nın ise ikinci en büyük longozu olarak görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Kelime anlamı olarak ‘’su içine batmış orman’’ olarak nitelendirilen longoz, içinde birçok çeşitte balık barındırıyor. 7,5 kilometre uzunluğunda olan Acarlar Longozu, etrafında bulunan restaurantlar ve çay bahçeleriyle misafirlerini ağırlıyor.


Kent Park: Sakarya’nın öne çıkan mesaire yerlerinden biri olan Kent Park oldukça ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih edilen bölgelerden birisi.


Deprem ve Kültür Müzesi: 17 Ağustos 1999’da gerçekleşen büyük Marmara depreminin ardından kurulan Deprem ve Kültür Müzesi, 2004 yılında depremde hayatını kaybeden insanlar adına inşa edilmiş olup dünyanın dördüncü büyük Deprem Müzesi olarak yer alıyor.


Karagöl Yaylası: Taraklı ilçesinde bulunan yayla, muhteşem bir doğaya sahip olduğu için fotoğraf çekmek isteyen ziyaretçilerin ilgisini çeken bölgelerden. Kamp yapmanın ve konaklamanın mümkün olduğu Karagöl Yaylası toplam 576 hektardan oluşuyor.


Maden Deresi: Yürüyüşe çıkmak ya da piknik yapmak isteyenlere alternatif sunan Maden Deresi, Sakarya’nın Kocaali ve Karasu ilçeleri arasında bulunuyor.


Sakarya Nehri: Fırat ve Kızılırmak’tan sonra Türkiye’nin en büyük üçüncü gölü olan Sakarya Nehri adını Yunan mitolojisindeki nehir tanrısı Sangarius’tan alıyor. Nehrin çevresinde birçok tatil konaklama seçeneği bulunması, ziyaretçileri çekiyor.


Sapanca Gölü: Sakarya’yı gezmek isteyen turistlerin öncelikli durağı olan Sapanca Gölü, muhteşem bir manzarayla karşılıyor. Tektonik kökenli bir göl olan Sapanca Gölü, içinde çok çeşitlilikte balık bulunduruyor. Her mevzim ziyaretçilerin yoğun ilgisine uğrayan gölün kenarında birçok konaklama tesisinin yer alması, huzur içinde tatil arayışı olanlar için alternatif sunuyor.


Saklı Göl: 540 dönüme sahip bir alan olan Saklı Göl, kafe ve piknik alanlarıyla günübirlik ziyaretler için keyifli zaman geçirilebilen bir seçenek oluşturuyor.


Sakarya Müzesi: Tarihi keşfe çıkmak isteyenler için birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Sakarya’nın görülmesi gereken yerlerinin başında bulunan Sakarya Müzesi, Roma ve Bizans dönemine ait eserlerin, Osmanlı’dan kalma ateşli ve kesici silahların yer aldığı çeşitli kalıntılarla turistlere kapılarını açıyor.


Yurtiçi tatil arayışında olan ziyaretçilerin, çeşitli olanaklarla eşsiz bir gezi yaşamasını mümkün kılan Sakarya, sayısız konaklama seçenekleriyle her yıl ziyaretçilerini ağırlıyor.


Sakarya’da Yapılacak Aktiviteler


- Sakarya yakınlarında bulunan Maşukiye’ye gidebilir, bisiklete binebilir, doğa yürüyüşü yapabilir ve piknik yapabilirsiniz.


- Sakarya Çark Caddesi’ni gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz.


- Sapanca’ya giderek Sapanca Gölü’nde birçok aktivite imkanı bulabilirsiniz.


- Sakarya Karasu Sahiline giderek, deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.


Sakarya’da Ne Yenir?


Sakarya’da Anadolu, Karadeniz, Kafkasya ve Rumeli mutfaklarından birçok lezzet bulunmaktadır. Islama köftesi, ayran çorbası, bayram çorbası, borana, carcar, dartılı keşkek, kabak tatlısı ve fındık mantarı oldukça popülerdir.


Sakarya’ya Ne Zaman Gidilir?


Yılın her dönemi ziyaret edebileceğiniz Sakarya’yı bahar ve yaz aylarında ziyaret ederseniz doğal güzelliklerin keyfini çok daha iyi çıkartabilirsiniz. Sakarya otelleri şehrin birçok yerinde size konaklama seçenekleri sunarken, indirimli Sakarya otelleri aracılığı ile en uygun koşullara rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!