TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Didim Otelleri Hakkında
Didim Otelleri Hakkında

Aydın’ın gözde tatil beldesi olan Didim, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir bölgedir. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Didim’de her yaz yerli ve yabancı turistlerin yoğunluğu görülmektedir. Altınkum Plajı, güzelliği ile ünü ülke sınırlarını aşmış bir Didim plajı olarak yabancı turistlerin oldukça dikkatini çekmektedir. Mavi Bayraklı plaj olma özelliği de taşıyan Altınkum, bu bölgenin gözde yerlerinden biri olmuştur. Didim otelleri bölgenin birçok yerinde hizmet vererek yaz ayları bölgeye gelen turistleri en iyi şekilde ağırlamayı başarmaktadır. Yaz turizmi kadar, kültür turizmi açısından da önemli zenginliklere sahip olan Didim, aynı zamanda Didim balayı otelleri ile bir balayı seçeneği de yeni evli çiftler için oluşturabilmektedir.Didim’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Didim’de Altınkum Plajı en çok rağbet gören yerlerden biridir, çevresinde birçok otel bulunan Altınkum Plajı, 5 yıldızlı Didim otelleri ile yaz sezonu turistlerle dolup taşmaktadır. Didim’in tarihi mirasları arasında en çok dikkat çeken Apollon Tapınağı da mutlaka gezip görmeniz gereken yerlerden biridir. Antik Yunan eseri olan Apollon Tapınağı, M.Ö. 8. Yüzyılda yapılmıştır. Antik çağlardan kalma en büyük üçüncü tapınak olma özelliğini taşıyan Apollon Tapınağı gezilecek yerler listenizde üst sıralarda bulunabilir. Bölgenin bir diğer önemli tarihi eseri ise Milet Tiyatrosu’dur. Roma İmparatorluğu zamanında yapılan Milet Tiyatrosu görülmeye eğer Didim güzelliklerinden bir diğeridir. Saplı Ada ve Bafa Gölü Tabiat Parkı da Didim’de gezip görebileceğiniz yerler listenizde yer bulabilir.


Didim’de Yapılacak Aktiviteler


Herşey dahil Didim otelleri misafirlerine birçok olanak ve imkan sunmasına rağmen biraz otelden uzaklaşıp Didim’in keyfini çıkartmak isterseniz, Altınkum’da alışveriş için birçok dükkan ve mağaza bulabilirsiniz. Buradan birçok hediye alabileceğiniz gibi kuru incir, tarhana, zeytin ve çeşitli reçeller gibi yiyeceklerde bulabilirsiniz. Eğlenceye düşkün olanlar içinde Didim’de gece hayatının hareketli olduğunu söyleyebiliriz; bölgede yer alan mekanlar yaz aylarında eğlenceli programlar düzenleyerek, tatilcileri eğlendirmektedir. Didim birçok festivale ev sahipliği de yapmaktadır; Apollon Motofest, Didim Altınkum Yazarlar Festivali, Barış Şenliği, Uluslararası Dans Festivali bunlardan sadece bazılarıdır… Festivallerin organize edildiği dönemlerde Didim’de olursanız bu festivallerin keyfini çıkartabilirsiniz.


Didim’de Ne Yenir?


Zeytinyağlı yemekler ve et yemekleri ile Didim mutfağında birçok lezzeti bir arada bulabilirsiniz. Tarhana ve kulak çorbası Didim’de farklı bir lezzete sahiptir ve ısırgan otu böreği bu bölgede tadına bakmak isteyeceğiniz lezzetleri oluşmaktadır. Tabi ki Balık yemeklerini de unutmamak gerek; deniz ürünlerini sevenler için Didim’de çok taze ve leziz balık yemekleri yaygın olarak bulunmaktadır.


Didim’e Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?


Akdeniz ‘in ılıman havasına sahip olan, Didim, yaz aylarında ziyaret edilmesi için en uygun olan dönemdedir. Fakat Didim otel fiyatları yaz sezonu dışında düşüklük gösterdiğinden sakinliği ve huzuru sevenler için bir tercih oluşturabilir. ( Ama tabi ki sezon bittikten sonra birçok yerin kapandığını da hatırlatmak isteriz. ) Didim erken rezervasyon fırsatları sayesinde indirimli Didim otelleri için yaz aylarında yerinizi önceden ayırtabilir, tatilinizi erken ve uygun koşullarda planlayabilirsiniz.


Bu yaz Didim'de kusursuz bir tatil geçirmek için tatilinizi şimdiden planlayın, Touristica’nın sunduğu fırsatlar ile karlı çıkın!

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!