TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Kazdağları Otelleri Hakkında
Kazdağları Otelleri Hakkında

Türkiye’nin güzelliği ile dillere destan olan yerlerinden biri olan Kazdağları, soğuk suları, kaplıcaları, zeytin ağaçları, çam ağaçları, meşe ağaçları, göknar ağaçları ve gürgen ağaçlarıyla doludur. Milli park olarak ilan edilen alanı ile ender görülen bitki çeşitlerine de ev sahipliği yapmaktadır. Kazdağları’nın 1774 metre yüksekliği ile en yüksek tepesi olan Karataş Tepesi büyüleyici bir manzaraya hakimdir. Doğal güzellikleri ve kaplıcaları ile ön plana çıkan Kazdağları, sahip olduğu Kazdağları otelleri ile yerli ve yabancı turistleri ağarlamaktadır.


Kazdağları’nda Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Kazdağları Milli Parkı: İçerisinde yetişen ender bitki türleri ile Kazdağları Milli Parkı, Edremit sınırında, Biga’nın da güneyinde yer almaktadır.


Tahtakuşlar Etnografya Müzesi:Türk boylarının bıraktığı kültür eserlerine sahip olan ve Türkiye’nin ilk özel etnografya müzesi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi görmeniz gereken yerlerden biridir.


Adatepe Zeytinyağı Müzesi: 2001 yılında kurulan Adatepe Zeytinyağı Müzesi, ilginç bir müze deneyimi sunmaktadır.


Kazdağları’nda Yapılacak Aktiviteler


- Muhteşem bir doğanın ortasında Jeep ile safari turu yapabilirsiniz.


- Kazdağları’nda harika bir Trekking deneyimi yaşayabilirsiniz.


- Şelalerinde ve serin göllerinde yüzebilirsiniz.


- Kaplıcaların keyfini çıkartabilirisiniz.


- Kazdağları’nda kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.


- Zeus atlarında muhteşem bir manzaraya doğru gün batımının keyfini çıkartabilirsiniz.


Kazdağları’nda Ne Yenir?


Kazdağları’nın en meşhur lezzetlerinden biri testi peyniridir. Kabak çiceği dolması, gözleme, avcı böreği, mürdük aşı, börülce, sarmaşık, askalubrus, acı filiz kavurması, ahtapot salatası ve humus Kazdağları’nda yemekten keyif alacağınız lezzetleri oluşturmaktadır.


Kazdağları’nda Ne Zaman Gidilir?


Kazdağları’nın keyfini en iyi şekilde çıkartmak istiyorsanız buna en uygun zaman Mayıs ayıdır. Eğer bölgenin yakınlarında denizin de tadını çıkartmak istiyorsanız yaz aylarını da tercih edebilirsiniz. Kazdağları termal otelleri ve kaplıcaları gibi imkanlardan faydalanmak için yılın geri kalanında da bölgeyi ziyaret edebilirsiniz. Kazdağları otel fiyatları farklılık göstermekle birlikte indirimli Kazdağları otelleri aracılığı ile cazip ödeme koşullarında rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Kazdağları otel seçenekleri ve fırsatları için Touristica Kazdağları Otelleri sayfasını ziyaret edebilir, otelleri inceleyebilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!