TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Uludağ Otelleri Hakkında
Uludağ Otelleri Hakkında

Kış turizmi ile öne çıkan Uludağ, Bursa’nın turistik olarak en çok dikkat çeken yerleri arasında bulunuyor. Doğal haliyle büyüleyici bir güzelliğe sahip olması her yıl yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekiyor. Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Uludağ, Türkiye’nin en büyük doğa ve kış sporları merkezi olma özelliğini koruyor.


Özellikle kış aylarında yoğun ilgi gören merkez, dönemsel olarak gerçekleşen indirimli otel avantajlarıyla ilgi çekiyor. Uludağ erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak isteyen turistler için birçok turizm firması, belirli tarih aralıklarını avantajlı dönem olarak ziyaretçilerine sunuyor. Herşey dahil Uludağ otelleri fiyatları, Uludağ 5 yıldızlı oteller, indirimli Uludağ otelleri gibi seçenekleri arayan turistler, çeşitli firmaların sayfalarından ve otellerin iletişim bilgilerinden en avantajlı dönemi yakalayabilir.


Anadolu’da Olympos adıyla anılan 6 dağdan biri olan Uludağ, Bursa’nın fethinden sonra ‘’Keşiş Dağı’’ ismiyle anılmıştır. Doktor Osman Şevki Bey’in Keşiş Dağı’na tırmanması sırasında söylediği ‘’Ne ulu bir dağ!’ sözleriyle birlikte Mareşal Fevzi Çakmak’a Uludağ isminin sunulmasının ardından günümüze aktarılmıştır.


Ziyaretçilerin tatil istekleri doğrultusunda şekillenen otel tercihleri Uludağ’da Karinna Hotel Uludağ, Hotel Monte Baia, Alkoçlar Uludağ, Büyük Otel, Kervansaray Uludağ Ski Center, Atasu Otel, Bof Hotel Uludağ Ski & Convention Resort, Kaya Uludağ, Erta Soyak Hotel, Otel Fahri, Grand Yazıcı Hotel gibi birçok seçenek barındırıyor.


Uludağ’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Uludağ Kayak Merkezi: 11 adet ana pist, 13 adet liftin, 7 adet telesiyej, 6 adet teleski, 7 adet T-Bar, 1 adet mobil klinik ve 24 saat açık acil yardım merkezi bulunuyor.


Uludağ Milli Parkı: Bursa şehir merkezinden 22 kilometre uzaklıkta kara yoluyla ulaşılabilen Milli Park %71 orman, %28 çayır ve kayalık, %0,4 açık alan, %0.1 su, %0.8 yerleşim alanıyla 171 özel bitki türünü içinde barındırıyor.


Softaboğan Şelalesi: Uludağ gezilecek yerler listesinin başlarındaolması gereken Softaboğan Şelalesi, Bursa Ovası’nın bütün görkemini vrtaya koyuyor. Küçük göletler ve yeşil alan tabiatın içinde keyifli bir zaman sunuyor.


Saitabat Şelalesi: Doğal güzelliği ile büyüleyici bir manzara sunan Saitabat Şelalesi, yürüyüş, kamp, yüzme gibi doğa sporları ile uğraşanların görmesi gereken bir yer.


Sirk Göller: Kara Göl, Kilimli Göl, Aynalı Göl, Buzlu Göl, Heybeli Göl, Koğuk Dere ve maden atıkları ile yok olmuş olan Çayır Dere yazın kuruyan 7 göl arasında, Sirk Göller olarak geçiyor.


Kirazlıyayla: Dinlenme tesisleri ve yeşil alanları ile Uludağ yolundan geçenlerin ve doğa severlerin uğrak noktaları arasında yer alan Kirazlıyayla’da kaynak suları ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.


Uludağ Kayak Merkezi oteller bölgesinde 2, 3, 4 ve 5 yıldızlı oteller bulunmakta olup otel fiyatları hafta içi, hafta sonu konaklama ya da mevcut avantajlar olarak farklılık gösteriyor


Uludağ’da Yapılacak Aktiviteler


- Uludağ’da her türlü kış sporu olanağını bulabilirsiniz.


- Kış tatilinin olmazsa olmazı mangalda sucuk ekmek keyfi yapabilirsiniz.


- Çeşitli dönemlerde düzenlenen festival ve konserler de eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.


- ATV safari yapabilirisiniz.


- Dağ bisikleti ile geziye çıkabilirisiniz.


- Trekking ve dağ tırmanışı yapabilirsiniz.


Uludağ’da Ne Yenir?


Kayak merkezlerinin olmazsa olmazı olan mangal partisi ve sucuk ekmek Uludağ lezzetlerinin başında geliyor. Tatilcilerin kurulan barbekü partilerinde gün boyu mangalda pişen sucuk ve etlerin keyfini çıkartabilirsiniz.


Uludağ’a Ne Zaman Gidilir?


Bütün kış aktivitelerin genelde kış aylarında yapıldığı Uludağ kış tatili için ülkemizin önde gelen destinasyonlarından biridir fakat kamp ve dağcılık gibi sporlar için bahar aylarında da Uludağ tercih edilebilir. Bir kış tatili balayını yaşamak isteyenler de Uludağ balayı otelleri seçeneklerini değerlendirebilir. Uludağ otel fiyatları birbirinden farklı konaklama seçenekleri ile farklılık göstermektedir.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!