TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Yalova Otelleri Hakkında
Yalova Otelleri Hakkında

Türkiye’nin en küçük yüzölçümüne sahip olan şehir doğasıyla ziyaretçilerine kendine çekiyor. İstanbul, Bursa, Kocaeli gibi şehirlere olan yakınlığıyla günübirlik ziyaretçilerinin fazla olduğu şehirde yaz turizmi geçmiş yıllara göre bir nebze azalmış olsa da etkisini sürdürüyor. Şehrin öne çıkan özelliğinin kaplıcalar olması kışın da yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olmasını koruyor. Yalova otelleri ve Yalova termal otelleri ile farklı tatil seçenekleri için konaklama yapabilirsiniz.


Kaplıcalar: Yalova ünü ülke sınırlarını aşan kaplıcaları ile meşhurdur. Yılın yorgunluğunu atmak, şifa bulmak ve dinlenmek isteyenler için Yalova Kaplıcaları tüm sene boyunca hizmet veriyor.. Armutlu Kaplıcaları ve Yalova Termal Otellerinde konaklanılabiliyor.


Doğal Güzellikler: Yemyeşil ormanları, masmavi denizi, şelaleleri, yaylaları ve zeytin bahçeleri ile özellikle bahar aylarında coşku dolu bir manzara ile misafirlerini karşılıyor. Erikli Şelalesi, Sudüşen Şelalesi ve Delmece Yaylası Yalova’da görülmesi gereken güzelliklerin başında geliyor.


Tarihi Eserler: Kara Kilise, Açık Hava Müzesi ve Yürüyen Köşk’ü görmenizi öneririz.


Plajlar: Birçok tatilci Yalova’nın şirin mi şirin ilçesi Çınarcık’taki birbirinden renkli plajları tercih ediyor. Sizlerde Çınarcık plajlarının keyfini çıkartabilirsiniz.


Yalova’yı keşfetmek isteyen turistlerin tarihi ve kültürel anlamda cevap alamayacakları şehir tamamen bir doğa güzelliği olarak karşımıza çıkıyor. Yalova’da gezilmesi gereken yerler başlık halinde şu şekilde sıralanıyor;


Üvezpınar: Bölge kaplıcaları ile ünlü termal bir ilçe olma özelliğini taşımaktadır. Yemyeşil doğası ile Uvezpınar’ın keyfini çıkartabilirsiniz.


Yürüyen Köşk: Tarih ve kültür gezisi yapmak isteyenlere sayılı olanak sunan şehirde, bu şekilde bir arayış içinde olan ziyaretçiler için ilk önerilen yer Yürüyen Köşk. Adının hikayesi de birçok kitapta anlatılıyor. Kısaca hikayesi; yapıldığı sırada köşkün bulunduğu yeri ziyaret eden Atatürk, o sırada çınar ağacının dallarını kesmeye çalışan bir bahçıvan görür. Bahçıvanı yanına çağırarak bunu neden yaptığı sorar. Ağacın dalları köşkün duvarlarına dayandığı için kesilmesi gerektiği cevabını alınca şaşıran Atatürk, ağacın kesilmesini değil köşkün kaydırılması gerektiğini söyler. Bunun üzerine Atatürk’ün isteği İstanbul Belediyesi’ne intikal eder. Sonrasında 1930 yılında çalışmalara başlanmış, köşkün çevresindeki toprak titizlikle kazılıp temeline kadar inilir. İstanbul’dan gelen tren rayları yine büyük bir titizlikle yerleştirilir. Sonrasında köşk 4.80 metre kadar kaydırılır.


Armutlu Kaplıcaları: Sıcak su kaynakları bakımından zengin olan Yalova’nın Termal ilçesinde bulunan Armutlu Kaplıcaları, 6. Yüzyıldan beri yararlanılmaya devam etmektedir. Antik çağlardan günümüze kadar gelen bu kaplıcalar, Therma, Pythia ve Pythion isimleri ile anılmıştır. Amurtlu Kaplıcaları, Yalova’da gezilecek yerler listenizde bulunmalıdır.


Yalova’da Yapılacak Aktiviteler:


- Yalova’da plajların tadını çıkartabilirsiniz.


- Termal kaynaklar bakımından oldukça zengin olan Yalova’da kaplıcaların keyfini çıkartabilirsiniz.


- Yalova’da kamp yapabilir doğa sporu imkanları bulabilirsiniz.


Yalova’da Ne Yenir?


Yalova kebabı, papara, pavli, lalanga ve paponiyi Yalova’nın meşhur lezzetleri olarak sayabiliriz. Ayrıca Yalova’da yaprak pidesi de çok ünlüdür.


Yalova’ya Ne Zaman Gidilir?


Yalova’ya yaz aylarında giderseniz Çınarcık’taki plajların keyfini çıkartabilirsiniz ama kış aylarında da Yalova’da bulunan termal tesisler için tatile gidebilirsiniz. Yalova otel fiyatları birbirinden farklı seçenekler ile karşınıza çıkabilmektedir. İndirimli Yalova otelleri aracılığı ile en uygun koşullara tatilinizi planlayabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!