TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Bursa Otelleri Hakkında
Bursa Otelleri Hakkında

Türkiye’nin büyükşehirlerinden biri olan Bursa, hem tarihi mirasları hem de doğal zenginlikleri ile dikkat çeken illerimizden biridir. Osmanlı İmparatorluğu’nda önemli bir yeri olan Bursa’nın içerisinde sayısız tarihi miras bulunmaktadır. 2016 yılında yaşanabilir şehirler arasında Türkiye’de 1. Sırada yer alan Bursa, binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir.

Bursa otelleri de şehri her yıl ziyaret eden yerli ve yabancı turistler için hizmet vermektedir. Uludağ gibi ülkemizin en popüler kayak tatili destinasyonlarından birine sahip Bursa’da bulunan Bursa kayak otelleri de kış tatili için harika bir alternatif oluşturmaktadır.


Bursa’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Ulu Camii: Bursa’nın sembollerinden biri olan Ulu Camii, Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılmıştır ve hem tarihi hem de mimarisiyle dikkat çekmektedir.


Türk İslam Eserleri Müzesi: Osmanlı’nın ilk medreselerinden biri olan Yeşil Medrese, yani şu anki adı ile Türk İslam Eserleri Müzesi, Bursa’da gezilecek yerler listenizdeki yerini alabilir.


Atatürk Evi: Mustafa Kemal Atatürk’e Bursa Belediyesi tarafından 1923 yılında hediye edilen ve Atatürk’ün Bursa’ya geldiğinde kaldığı ev olan bu yer de gezilecek yerler listenizde bulunabilir.


Bursa’da Yapılacak Aktiviteler


- Bursa’da ki sayısız tarihi yeri gezebilir, müzeleri ziyaret edebilirsiniz.


- Uludağ Kayak Merkezlerinde kayak ve diğer kış sporlarını yapabilirsiniz.


- Bursa’da deniz ve güneşin tadını çıkartabileceğiniz plajlara gidebilirsiniz.


- Şehrin merkezinde alışveriş olanağı bulabilir, mağazaları gezebilirsiniz.


- Birçok kafe ve eğlence mekanından tarzınıza uygun olanı bulabilir, eğlencenin keyfini çıkartabilirsiniz.


Bursa’da Ne Yenir?


Bursa’da kestane şekeri ve dünyaca ünlü İskender kebap en ünlü tatları oluşturmaktadır. İnegöl köfte, cantık, ciğer sarma, mihaliç peyniri, pideli köfte ve tahinli pide Bursa’da keyifle yiyebileceğiniz lezzetleri oluşturmaktadır.


Bursa’ya Ne Zaman Gidilir?


Yılın her dönemi Bursa’ya gidebilirsiniz. Kışın Uludağ’da kayak yapabilirken, yaz aylarında ise yaz tatiline elverişli bölgelerde deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz. Herşey dahil Bursa otelleri konseptlerinde indirimli Bursa otelleri için Touristica’nın Bursa Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz. Birçok otel arasında Bursa otel fiyatları her bütçeye hitap edebilecek seçenek zenginliğine sahiptir.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!