TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

+ÇOCUK EKLE
Bursa Otelleri Hakkında
Bursa Otelleri Hakkında
Ülkemizin kaplıca ve hamam bakımından en zengin bölgelerinden biridir. Osmanlı’nın başkentlerinden olan bölgede, Bizans döneminden kalma hamamlar yenilenirken, diğer taraftan yeni hamam ve kaplıcalar inşa ediliyordu.

Bursa’da termal sular farklı iki bölgeden çıkmaktadır. Otellerin bulunduğu Çekirge bölgesinde sulara Çelikli, Bademli Bahçe’de bulunan sulara kükürtlü sular adı verilmektedir. Bursa’nın şifalı termal suları, iyileştirici özelliğine inanılan kehribara benzetilmektedir.

Bursa yemekleri Türk mutfağına birçok katkıda bulunmuştur. İskender kebap, İnegöl köfte, Kemalpaşa tatlı ve kestane şekeri bunların başında gelmektedir. Tarihe tanıklık eden, Kapalıçarşı’da bugün de keyif alarak alışveriş yapabilirsiniz. Bursa’da gezilecek yerler arasında, Yıldırım Bayezid tarafından yaptırılan Ulu Camii, ipek eşarpların satıldığı ve yeme içme amacıyla da kullanılan Koza Han bulunmaktadır.

Bursa Otelleri ve Bursa Termal Otelleri nde Touristica’nın sunduğu avantajlı fırsatlar ile tatilinizi satın alabilirsiniz.

*Bonus ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!