TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Assos Otelleri Hakkında
Assos Otelleri Hakkında

Çanakkale’de Edremit Körfezi kıyısında yer alan Assos, aynı zamanda Midilli Adası’nın karşısında bulunmaktadır. Bir antik kent olan Assos, doğal ve tarihi güzelliklere sahiptir. Yaz aylarında turistlerle dolup taşan bölgede Assos otelleri de farklı konseptlerde hizmet vermektedir. Aristoles’in 3 yıl bulunduğu ve felsefe okulu açtığı Assos tarih boyunca birçok büyük medeniyetin hakimiyeti altına girmiştir.Assos’ta Gezilecek ve Görülecek Yerler


Assos Antik Kenti, M.Ö 6. yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir ve bu bölgenin en dikkat çekici tarihi miraslarından biridir. Bu sebeple Assos’a gitmişken Assos Antik Kenti’ni görmeden dönmek olmaz diyebiliriz. Assos’ta ki bir diğer antik miras ise 9 yüzyıl boyunca mezarlık olarak kullanılan Nekropol’dür. Birçok lahit’in bulunduğu Nekropol görülmeye değerdir. Assos antik miraslar açısından daha birçok zenginliğe sahiptir; bunların en önemlilerinden biri de Athena Tapınağı’dır. Assos’un koruyucusu Athena’nın tapınağından kalan kalıntılar iyi bir gezi noktası olacaktır.


Assos’ta Yapılacak Aktiviteler


Herşey dahil Assos otelleri konseptinden ziyade genel olarak Yarım Pansiyon Assos otelleri konseptine uygun konaklama tesislerin yer aldığı bölgede eşsiz manzaralara sahip doğa yürüyüşlerine çıkabiliriz. Saymakla bitmeyecek antik yapıları ve tarihi mirasları görme olanağı sunan Assos’ta, çevre köyleri de ziyaret ederek alışveriş yapabilirsiniz. Biraz denizin de keyfini çıkartmak isteyenler Kadırga Koyu, Koruoba Sahili ve Sivrice Koyu’nu ziyaret edebilirsiniz. Tekne gezilerine çıkabileceğiniz Assos’ta zeytinyağından yapılma sabunlardan da kendinize ve sevdiklerinize alabilirsiniz. Assos genel olarak sakin ve huzur dolu bir yerdir fakat yine de liman bölgesinde birkaç bar bulabilir ve canlı müzik dinleyebilirsiniz…


Assos’ta Ne Yenir?


Assos mutfak kültürü olarak deniz ürünleri ile harika lezzetler sunmaktadır. Taze balıkların kolayca bulunabildiği Assos’ta balık, kalamar, kabak çiçeği dolması ve zeytinyağlı yemekler ilgi gören yiyeceklerdir. Ayrıca zeytinyağında pişen ev baklavasını da denemenizi tavsiye ederiz.


Assos’a Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?


Bahar aylarında sıklıkla yağış görülen bölgeyi, yaz aylarında ziyaret etmeniz bölgenin güzelliklerinden faydalanabilmek için en doğru zaman olacaktır. Bölgedeki oteller yılın her mevsimi hizmet vermekle birlikte yaz aylarında otellerde yoğunluk görülmektedir. Assos otel fiyatları konsept farklılıklarıyla birlikte değişiklik göstermektedir ama indirimli Assos otelleri için Assos erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamaya çalışırsanız, oldukça cazip fiyatlara unutulmaz bir Assos tatili yaşayabilirsiniz.


Bu yaz Assos’ta kusursuz bir tatil geçirmek için tatilinizi şimdiden planlayın, Touristica’nın sunduğu fırsatlar ile karlı çıkın!

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!