Resmî Tatil Günleri

2021 yılının özel günlerinde sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz, yaz-kış sizlerin konforu düşünülerek hazırlanmış erken rezervasyon fırsatları güvenilir hizmet garantisiyle Touristica'da! Dilerseniz yurt içi ve Kıbrıs otellerinde dilerseniz de kültür ve yurt dışı turlarında benzersiz tatil imkanlarından sizde yararlanın, tatilsiz kalmayın!


TatilResmi TatilEk İzinToplam TatilTatile Başlangıçİşe DönüşTouristica Öneriyor
Yılbaşı1 Gün1 Gün3 Gün1 Ocak Cumartesi4 Ocak SalıTatil Fırsatlarını Gör
23 Nisan1 Gün 1 Gün
3 Gün
23 Nisan Cuma
27 Nisan Salı
Tatil Fırsatlarını Gör
1 Mayıs1 Gün1 Gün3 Gün1 Mayıs Cumartesi4 Mayıs SalıTatil Fırsatlarını Gör
19 Mayıs1 Gün2 Gün5 Gün19 Mayıs Çarşamba21 Mayıs PazartesiTatil Fırsatlarını Gör
Ramazan Bayramı3 Gün-5 Gün22 Mayıs Cumartesi1 Haziran PazartesiTatil Fırsatlarını Gör
15 Temmuz1 Gün 1 Gün  4 Gün 
15 Temmuz Perşembe19 Temmuz PazartesiTatil Fırsatlarını Gör
Kurban Bayramı4 Gün2 Gün8 Gün17 Temmuz Cumartesi26 Temmuz PazartesiTatil Fırsatlarını Gör
Tatil Gününün İsmiSüreTarihGün
Yılbaşı1 Gün1 OcakCumartesi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı1 Gün23 NisanCuma
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü1 Gün1 MayısCumartesi
19 Mayıs Atatürk`ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı1 Gün19 MayısÇarşamba
Ramazan Bayramı3 Gün22 Mayıs - 26 MayısCumartesi - Salı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 1 Gün15 TemmuzPazartesi
Kurban Bayramı4 Gün17-21TemmuzCumartesi - Salı

Resmî tatil günleri hem değerlerimizi andığımız hem de tatil fırsatlarını değerlendirdiğimiz özel günler olarak oldukça önemlidir. 2021'in resmî tatillerinin yer aldığı takvimi sizler için hazırladık. Bu günlerde siz ve sevdikleriniz için avantajlı fiyatlarımız ve birbirinden güzel tatil imkanlarıyla yanınızdayız. Özel günlerinizi en iyi şekilde değerlendirmek için takvimimize göz atın!

2021-2022 Resmî Tatiller 

 • 2019 İlk Ara Tatili Hangi Tarihlerde? 

Ara tatil sisteminde MEB'in yapmış olduğu değişiklikle 18-22 Kasım tarihlerinde ilki olacak ara tatilin gün sayısı, haftasonları ile birleştirildiğinde toplamda 9 gün tatilseverlere muhteşem bir tatil fırsatı sunmaktadır. Kış mevsimine denk gelen Kasım ara tatili döneminde Touristica tatilseverler için birbirinden avantajlı tatil fırsatları sunmaya devam etmekte. Dileyen misafirler yurt içi ve Kıbrıs'ta Kasım ara tatili otelleri ile dileyen misafirler ise yurt içi ve yurt dışı turları ile ara tatilin keyfini doyasıya çıkartabilir. Kasım ara tatil önerileri ve fırsatları ile ilgili otel ve turlara Kasım Ara Tatili sayfasından ulaşabilir, detaylı bilgi almak için 444 0 329 numaralı çağrı merkezimize danışabilirsiniz. 

 • 1 Ocak 2021 – Cumartesi

1 Ocak Cumartesi gününe denk geliyor. Perşembe ve cuma gününü de tatilinize katmak isterseniz 30 ve 31 Aralık tarihlerinde izin kullanarak dört günlük bir tatil yapabilirsiniz. Yılbaşını farklı bir şehirde eğlenerek ya da dinlenerek geçirmek isterseniz yılbaşı otelleri muhteşem programları ve aktivite imkanları ile sizleri bekliyor.

  • 23 Nisan 2021 – Cuma

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2021 yılında Cuma günü kutlanacak. Dört gün tatil yapmak isteyen tatilseverlerin pazartesi günü izin kullanması gerekecek. Tatilinizi hem 23 Nisan otelleri hem de günübirlik tur ve hafta sonu tur avantajları ile değerlendirebilirsiniz.

  • 1 Mayıs 2021 – Cumartesi

  1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü bu sene Cumartesi gününe denk geliyor. Hafta sonunun ilk gününde resmî tatil olmasını avantaja çevirerek, cumartesi gününden itibaren keyifli bir hafta sonu tatili yapabilir, 1 Mayıs kutlamalarına katılabilirsiniz.

  • 19 Mayıs 2021 – Çarşamba

  19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı bu sene Çarşamba gününe denk geliyor. Perşembe ve cuma günü izin kullanarak 5 günlük muhteşem bir tatil fırsatı yakalayabilirsiniz. Hafta sonu tatili yapabileceğiniz gibi kutlamalara katılarak dolu dizgin bir bayram geçirebilirsiniz.

  • 2021 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

  2021 Ramazan Bayramı tatili 12 Mayıs Çarşamba günü arefe ile başlıyor. Ramazan Bayramı'nın ilk günü 13 Mayıs Perşembe gününe denk geliyor. 14 Mayıs Cuma bayramın ikinci günü olurken 15 Mayıs Cumartei ise bayramın üçüncü ve son günü olarak takvimlerde işaretleniyor. Ramazan Bayramı'nda 2 günlük yıllık izninizden kullanarak bayram tatilini 9 gün olarak yapabilir, Ramazan bayramı otelleri ve turlarının sunduğu fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

  • 15 Temmuz 2021 – Perşembe

  15 Temmuz Şehit ve Gazileri Anma Günü, 2021'de Perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü izin alarak tatilinizi hafta sonu tatili ile birleştirebilir, anma programlarına katılıp, tatil programı yapabilirsiniz.

  • 2021 Kurban Bayramı Hangi Gün?  

  2021 Kurban Bayramı 17 Temmuz Cumartesi arefe ile başlıyor. 18 Temmuz Pazar günü ise Kurban Bayramının birinci günü olarak belirleniyor. Dört gün süren dini bayram 21 Temmuz Çarşamba akşamı sona eriyor. 5 günlük bayram tatili boyunca Kurban Bayramı turları sayesinde dolu dizgin bir tatil yapabilirsiniz.