TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Kocaeli Otelleri Hakkında
Kocaeli Otelleri Hakkında

Marmara bölgesinde çok önemli bir konuma sahip olan Kocaeli şehrimiz, Türkiye’nin en küçük 6. Şehridir. Geçmişi M.Ö. 3000 yıllarına kadar dayanan Kocaeli, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun Orhan Gazi döneminde Osmanlı devleti sınırlarına giren Kocaeli önemli bir kültür turizmi noktası olmaktadır. Kocaeli otelleri farklı fiyat seçenekleri ile herkese hitap edebilecek geniş bir yelpaze oluşturmaktadır. Kartepe’de kayak yapabilme ve Maşukiye’de doğanın huzuru içinde dinlenebilme imkanları bulabileceğiniz Kocaeli birçok farklı tatil seçeneği sunmaktadır.



Kocaeli’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Osman Hamdi Bey Müzesi: Kocaeli gezilecek yerler listenizde mutlaka Osman Hamdi Bey Müzesi’ni bulundurmalısınız. Osmanlı döneminin çok ünlü ressamlarından Osman Hamdi Bey’in yaşamış olduğu bu köşk günümüzde müze olarak turistlere hizmet vermektedir. Osman Hamdi Bey’in kişisel eşyalarını ve sergilerini gezebileceğiniz bu müze haftanın her günü kapılarını açmaktadır.


Saat Kulesi: 2. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. Yılı şerefine yaptırılan Saat Kulesi, Kocaeli’de görmeniz gereken yerlerden biridir. 1901 yılında yapımı tamamlanan Saat Kulesi etkileyici bir mimariye ve süslemelere sahiptir.


İzmit Sarayı: Kocaeli’nin en önemli yapılarından biri olan İzmit Sarayı, Mustafa Kemal Atatürk’ün tek bastın toplantısı yaptığı saray olma özelliği de taşımaktadır. Abdülaziz döneminde sarayında yapımı tamamlamış ve etkileyici bir mimariye sahiptir.


Maşukiye: Kocaeli’nin en ünlü yerlerinden biri olan Maşukiye’de doğanın tüm güzelliklerine tanık olabilir, huzur verici bir dinlenme olanağı bulabilirsiniz.


Kartepe: Kocaeli’de Kartepe çok önemli bir turizm merkezidir. Türkiye’nin ünlü kayak merkezlerinden biri haline gelen Kartepe’de birçok aktivite ve eğlence olanağı bulabilir, harika bir kış tatili imkanı yaratabilirsiniz.


Kocaeli’de Yapılacak Aktiviteler


- Kocaeli’de Maşukiye’ye gidebilir, harika serpme kahvaltılar ile güne başlayabilirsiniz.


- Kartepe’ye giderek kayak merkezinin imkanlarından faydalanabilir, kayak yapabilirsiniz.


- Tarihi yerleri gezebilirsiniz.


- Kocaeli sokaklarında yürüyüşe çıkıp kendinize ve sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.


Kocaeli’de Ne Yenir?


Kocaeli mutfağı birçok yemek kültürü çeşitlerini barındırmaktadır. Sebze yemeklerinin bolca yapıldığı Kocaeli’de Hamsi de önemli bir besin kaynağı olmaktadır. Hamsili ve sebzeli yemekler Kocaeli mutfağının önde gelen lezzetlerini oluşturmaktadır.


Kocaeli’ne Ne Zaman Gidilir?


Kocaeli’de Karadeniz ve Akdeniz ikliminin etkileri birlikte görülebilmektedir. Yaz aylarında ziyaret etmenizi önereceğimiz Kocaeli’ne aslında yılın her dönemi gidebilirsiniz. Kocaeli otel fiyatları birbirinden farklı konaklama konseptleri ile geniş seçenek yelpazesine sahiptir. İndirimli Kocaeli otelleri fırsatlarını yakalamak için Touristica kampanyalarını takip edebilir, uygun fiyatlara konaklama imkanı bulabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!