TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Hatay Otelleri Hakkında
Hatay Otelleri Hakkında

Antakya merkez ilçeli Hatay, Akdeniz ile Suriye sınırının kesiştiği noktada yer alan önemli şehirlerimizden biridir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Hatay’da birçok  arkeolojik kazı yapılmaktadır. 1. Dünya Savaşı sonrası bir süre Fransız işgalinde kalan Hatay, 1939 yılında Anavatan topraklarına tekrar dahil olmuştur. Hatay otelleri şehri ziyaret eden turistler için birçok konaklama alternatifi sunabilmektedir.


Hatay’da Gezilecek Ve Görülecek YerlerHabib-İ Neccar Camii: Hatay’da gezilecek yerler listesine hem Müslümanlar hem de Hristiyanlar için önemli bir yapı olan yer ile başlıyoruz. Camii’nin adı ilk Hristiyanlardan biri olan Habibi Neccar’dan geliyor ve 636 yılında yapılan camii şu anki Türkiye Cumhuriyetti sınırları içerisindeki en eski camii olma özelliğini taşımaktadır.


Aziz Pierre Kilisesi: Kayalara oyularak yapılan bu kilise bir mağara kilisesi olma niteliğini taşımaktadır. M.S. 29-40 yılları arasında yapılan bu kilise Hristiyanlığın ilk mabetlerinden biridir ve aynı zamanda hac mekanı olarak da kabul edilmektedir.


Cehennem Kayıkçısı: M.Ö. 175 – 164 yıllarından kalma bu yer bir kaya kabartması eseridir. IV. Antiochus döneminde veba salgını şehri etkisi altına almıştı ve bu hastalıktan kurtulmak üzere kahinlerin önerisi tavsiyesi üzere buraya böyle bir kabartma yapılmaya başlanmış fakat salgının durması ile tamamlanmadan şu an ki haliyle kalmıştır.


Hatay Arkeoloji Müzesi: Dünyanın 3. Büyük mozaik müzesi olma özelliği ve birçok nadide eserin sergilendiği müze olmasından dolayı kesinlikle ziyaret etmenizi önerdiğimiz bir yerdir.


Sokullu Külliyesi: Mimar Sinan tarafından 1574 yılında yapılan ve Osmanlı mimarisinin en iyi örneklerinden biri olan Sokullu Külliyesi, Sokullu Mehmet Paşa tarafından yaptırılmıştır.


Ortodoks Kilisesi: Kudüs’ten sonra en eski kilise olan Ortodoks kilisesini de ziyaret edebilirsiniz.


Harbiye: Birçok eğlence mekanı, tarihi yerleri ve köşkleri ile ünlü Harbiye’yi de gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.


Hatay’da Yapılacak Aktiviteler


- Hatay’da tarihi yerleri gezebilir, binlerce yıllık tarihe dahi tanıklık edebilirsiniz.


- Hatay mutfağının en lezzetli yemeklerini yiyebileceğiniz restoranlarda keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.


- İskenderun ilçesinin Arsuz bölgesinde eğlenebileceğiniz birçok mekana gidebilir, kendinizi eğlenceye bırakabilirsiniz.


- Hatay’ın çarşı ve pazarlarında sevdiklerine yöreye özgü ürünlerden hediyeler satın alabilirsiniz.


Hatay’da Ne Yenir?


Hatay mutfağı ülkemizin ünlü mutfaklarından biridir. Bulgur, et, baharat, turşu ve tuzlu yoğurtun yer aldığı Hatay mutfağında künefe yapımında kullanılmak üzere özel üretilen Künefe peyniri de çok meşhurdur. Hatay’da Türk mutfağının en lezzetli örneklerini bulabilirsiniz.


Hatay’a Ne Zaman Gidilir?


Akdeniz ikliminin görüldüğü Hatay’a her mevsim gidebilirsiniz. Fakat yaz aylarında gitmeyi tercih ederseniz Hatay plajlarının da keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Hatay otel fiyatları farklı konaklama seçenekleri ile farklılık gösterse de indirimli Hatay otelleri aracılığı ile çok uygun fiyatlara rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!