TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Göcek Otelleri Hakkında
Göcek Otelleri Hakkında

Göcek'in eski adı Kalinche olarak biliniyor. Yörede yer alan pek çok koyda bulunan kalıntılardan anlaşıldığı kadarıyla, bu koylar çok eskilerden beri yaşam yerleri olarak kullanılmış. Göcek çevresinde yer alan koyların hepsi de cennetten bir parça; Atbükü, Boynuz Bükü, Bedri Rahmi, Siralibük, Sarsala, Manastır, Göbün Coves ve Göcek, Yassicalar, Tersane and Domuz Adaları gibi.


Fethiye Körfezi'nin dayanılmaz güzellikteki doğası ve günnük, çam, zeytin, piren makilerinin rüzgara karışan kokusuyla baş döndüren bu bölge, çeşitli antik kentlerin de kucağında bulunuyor. Arymasa, Lissae, Krya, Kalimache gibi antik kalıntılar yatla bölgeye gelen turistlerin gezdikleri yerler arasında yer alıyor. Her türlü deniz sporuna imkan tanıyan Göcek çevresindeki durgun denizde, Dalyan ve Köyceğiz'den gelen Nil kaplumbağasına da rastlanıyor. Yatlar için her türlü servisin verildiği iki marina var Göcek'te. Üçüncü ve en büyük marina ise kısmen hizmet veriyor. Şu anda hizmet veren marinaların ikisi Göcek merkezinde ve diğeri ise Simavi koyu olarak ta adlandırılan koyda. Son yıllarda deniz tutkunlarının gözde mekanlarından biri olan Göcek, birbirinden güzel koy ve adaların yakınında olması nedeniyle bölgenin çekim noktası... Tam donanımlı marinası ihtiyaç duyulan her hizmeti sağlarken, bölge III. dereceden doğal alan ilan edilerek korumaya alınmış.


Göcek’te Gezilecek ve Görülecek Yerler


Gemiler Adası: Teknelerle ulaşımı sağlanan ve üzerinde M.S. 5-11 yüzyılları arasında Bizanslılar tarafından yapılmış kilise ve evlerin bulunduğu Gemiler Adası, Hristiyanlığın ilk yayılma merkezlerinden biri olma özelliği ile oldukça önemli yerlerden biridir.


Ölüdeniz: 3 km’lik büyüleyici kumsalı ile Dünyadaki Cennet olarak nitelendirilen Ölüdeniz, Göcek’te gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunmalıdır.Mavinin ve yeşilin buluştuğu Göcek’te büyüleyici bir atmosferin içinde denizin keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Yılın her dönemi durgun sulara sahip olan Ölüdeniz’de yerli ve yabancı turistler her sene burayı ziyaret etmektedir.


Letoon: Likya Federe Birliğinin dinsel merkezi olarak kabul edilen ve Tanrıça Leto’dan adını alan Letoon’da Artemis, Leto ve Apollon’a adanmış 3 tapınak ile meşhurdur. 1962 yılında başlanan arkeolojik kazılar hala devam etmektedir.


Kelebekler Vadisi: Ölüdeniz’e 5-6 km uzaklıkta olan ve etrafı yüksek dağlarla çevrili bu kanyon Temmuz-Eylül ayları arasında görülen Jarsey Tiger adlı kelebeklerden dolayı Kelebekler Vadisi adını almıştır. Şelalesi, geniş kumsalı ve pırıl pırıl denizi ile Kelebekler Vadisi büyüleyici bir ortama sahiptir.


Göcek’te Yapılacak Aktiviteler


- Göcek’te bulunan Türkiye’nin en ünlü plajlarına giderek, deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.


- Göcek sizlere birçok su ve doğa sporunu yapabileceğiniz ortamlarla ile donatılmıştır.


- Tarihi bir çok yeri gezip görebileceğiniz, antik yapılara tanıklık edebileceğiniz Göcek’te birçok gezi rotası oluşturabilirsiniz.


- Göcek’te harika manzaraya sahip alanlara çıkarak, bu büyüleyici bir manzaraya tanıklık edebilirsiniz.


Göcek’te Ne Yenir?


Göcek’te birbirinden lezzetli deniz mahsullerini ve sebze yemeklerini bulabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistlerin her yıl akınına uğrayan Göcek’te Türk ve dünya mutfağından birçok lezzeti kolaylıkla bulabilirsiniz.


Göcek’e Ne Zaman Gidilir?


Göcek’te plajların ve denizin keyfini çıkartabileceğiniz yaz ayları, tatil için en uygun aylardır. Bölgenin bütün güzelliklerinin tadını çıkartabileceğiniz bu dönemde otellerde doluluk oranı artış gösterdiğinden Göcek erken rezervasyon dönemi büyük önem taşımaktadır. Göcek otelleri ile keyifli bir konaklama imkanı bulabilirken, 5 yıldızlı Göcek otelleri seçeneklerini inceleyebilir, inidirimli Göcek otelleri cazip fiyatlara yakalayabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!