TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Erzurum Otelleri Hakkında
Erzurum Otelleri Hakkında

Dadaşlar şehri Erzurum’un doğal ve tarihi güzellikleriyle Doğu Anadolu bölgemizin dikkat çeken nadide şehirlerinden biri olmuştur. Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezi Palandöken’in de içinde bulunduğu Erzurum gelişmiş bir kayak merkezine sahiptir. M.Ö. 4900 yıllarında kurulduğu tahmin edilen şehir, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Ülkemiz tarihinde Milli Mücadele için de önemli bir rol üstlenmiş olan Erzurum’da Erzurum Kongresi gerçekleşmiştir.

Erzurum otelleri farklı konaklama konseptleri ile hizmet vermektedir. Şehir otelleri ve kayak otelleri bulunan Erzurum kayak otelleri kış tatili için eksiksiz hizmet yapısına sahiptir. Erzurum balayı otelleri için Palandöken tercih edilebilir, romantik ve eğlenceli bir balayı bu bölgede yaşanabilir.Erzurum’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Aziziye Tabyası Ve Nene Hatun Kabri: 1877 yılında Osmanlı – Rus Savaşı gerçekleşirken, yapılan saldırılardan şehri korumak amacıyla inşa edilmiş olan 22 tabyayı görmeye gidebilir, Nene Hatun Kabri’ni ziyaret edebilirsiniz.


Çift Minareli Medrese: Erzurum’un en önemli tarihi zenginliklerinden biri olan bu medrese Selçuk Dönemi’nde yapılmıştır. Bu benzersiz yapı Erzurum’da gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunmalıdır.


Üç Kümbetler: Selçuklu Dönemi’nde kalan anıt mezarların en büyük olanı Emir Saltuk’a ait olsa da diğerlerinin kime ait olduğu bilinmektedir. Erzurum’da bu tarihi yapıları da ziyaret listenize dahil edebilirsiniz.


Erzurum Kongre Binası: Türkiye Cumhuriyeti tarihinin yazılmaya başlandığı Erzurum Kongre Binası taşıdığı önem bakımından ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir.


Yakutiye Medresesi: Erzurum’un en dikkat çekici yapılarından biri olan Yakutiye Medrese’si de görmeniz gereken yapılardan biridir.


Rüstem Paşa Kervansarayı: Kanuni Sultan Süleyman’ın sadrazamı Rüstem Paşa tarafından İpekyolu üzerine yaptırılan bu kervansaray ziyaret etmenizi tavsiye edeceğimiz yerlerden bir diğeridir.


Erzurum’da Yapılacak Aktiviteler


- Erzurum’da hediyelik eşya ve aksesuar satan birçok dükkanı gezebilir, kendiniz ve sevdikleriniz için Erzurum’a özel oltu taşı’ndan yapılan ürünlerden satın alabilirsiniz.


- Adrenalin tutkunları Erzurum’da İspir İlçesi’ne giderek Rafting yapma imkanı bulabilir.


- Erzurum Tortum Şelalesi, doğa severler için farklı bir deneyim yaşama fırsatı sunabilmektedir. 50 metre yüksekliği ile harika bir görüntüye sahip olan Tortum Şelalesi gezi noktalarınızdan biri olabilir.


- Erzurum’un ünlü kayak merkezi Palandöken’e giderek kayak yapabilir, keyifli kayak tatili imkanlarından faydalanabilirsiniz.


- Erzurum’un meşhur çağ kebabı’nı yemek üzere Erzurum restoranlarının keyfini çıkartabilirsiniz.


Erzurum’da Ne Yenir?


Çok zengin bir mutfak kültürüne sahip olan Erzurum’un en önemli yemeği Çağ Kebabı’dır. Erzurum’a gidip de Çağ Kebabı yenmeden dönülmez diyebiliriz. Bunun dışında kesme çorbası, ayran aşı, kete, kadayıf dolması ve ekşili dolmada Erzurum’un meşhur yemeklerini oluşturmaktadır.


Erzurum’a Ne Zaman Gidilir?


Erzurum’da karasal iklim yaşanmaktadır, bu sebeple kış ayları oldukça sert geçen Erzurum’u ilkbahar ve yaz aylarında ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz. İndirimli Erzurum otelleri için Touristica fırsat ve kampanyalarını takip edebilirsiniz. Erzurum otel fiyatları şehir otelleri ve kayak otelleri olarak farklı seçenekler sunmaktadır. Kayak tatili için de tercih edebileceğiniz Erzurum’da herşey dahil Erzurum otelleri bulabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!