TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Çanakkale Otelleri Hakkında
Çanakkale Otelleri Hakkında

Tarihimizin şanlı destanına ev sahipliği yapmış olan Çanakkale, Çanakkale Savaşı’na ait izleriyle, şehitlikleriyle, doğasıyla, kumsallarıyla ve tarihi eserleri ile Trakya’nın en dikkat çekici şehirlerinden biridir. Çanakkale’nin yarısından fazlası yeşil alanlar ile kaplıdır ve Çanakkale Boğazı’na sahiptir. Çanakkale Savaşı’nın ruhunu hala taşıyan ve ziyaretçilerine o büyük direnişi hissettiren yapısıyla Gelibolu  Çanakkale’nin önemli turistlik bölgelerinden biridir. Truva Antik Kenti’nin de bulunduğu Çanakkale aynı zamanda hem Asya hem de Avrupa bağlantısı olan bir şehirdir. Çanakkale Otelleri her yıl yerli ve yabancı turistleri ağarlamak üzere tam donanımlı bir hizmet sağlayabilirken, Herşey dahil Çanakkale otelleri ile unutulmaz bir Çanakkale tatili deneyimli yaşayabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada ve Bozcaada’da Çanakkale sınırları içerisindedir.


Çanakkale’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Çanakkale Şehitler Anıtı: Çanakkale denilince ilk akla gelen yerlerden biri Çanakkale Şehitliği’dir. Dört büyük sütun üzerinde kurulmuş ve tavanında mozaikten Türk Bayrağı olan Çanakkale Şehitliği, Çanakkale’de gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunmalı.


57. Alay Şehitliği ve Anıtı: Onbinlerce kahraman gencimizin şehit düştüğü Çanakkale’deki birçok şehitliği ve anıttan biri de 57. Alay Şehitliği’dir. Büyük bir kahramanlık destanı yazan 57. Alay askerleri için anıt mezarları ile bu şehitlik mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.


Truva Antik Kenti: Çanakkale’nin bir diğer sembolüdür Truva Savaşı ile ün kazanmış Truva Atıdır. 3500 yıllık geçmişi ile Truva Antik Kenti, Çanakkale’de sıklıkla ziyaret edilen yerlerden biridir.


Aynalı Çarşı: Çanakkale’nin en ünlü Kapalı Çarşı’sı olan Aynalı Çarşı, ziyaret edebileceğiniz yerlerden biridir.


Çanakkale Saat Kulesi: 2. Abdülhamit tarafından yaptırılan saat kulesi, Çanakkale’nin önemli simgelerinden biri olarak görülmeye değerdir.


Assos Antik Kenti: Büyüleyici bir tarihi dokuya sahip olan ve Athena tapınağının şehri olmasıyla da ünlü olan Assos Antik Kenti, her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaktadır. Sizler de Assos Antik Kenti’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz.


Çanakkale Arkeoloji Müzesi: Yapılan arkeolojik kazılar sonucu birçok antik eserin gün yüzüne çıktığı Çanakkale’de sayısız tarihi zenginlik bulunmaktadır. Çanakkale Arkeoloji Müzesi’ne giderek bölgeden çıkartılan birçok esere tanıklık edebilirsiniz.


Bozcaada: Çanakkale’nin en güzel yerlerinden ve turizm merkezlerinden biri olan Bozcaada, renkli sokakları ve doğal güzellikleri ile harika bir tatil olanağı sağlamaktadır.


Çanakkale’de Yapılacak Aktiviteler


- Çanakkale’nin antik kentlerini ve tarihi yerlerini gezebilir, Çanakkale’nin mitolojik dokusuna tanıklık edebilirsiniz.


- Büyük direniş destanının yazıldığı Çanakkale Savaşı’na dair müzeleri, anıtları ve şehitlikleri gezebilirsiniz.


- Çanakkale’de birçok doğa ve su sporu olanağı bulabilirsiniz.


- Çanakkale’de dalış yapabilirsiniz.


- Birçok plaj ve kumsalda denizin tadını çıkartabilirsiniz.


Çanakkale’de Ne Yenir?


Düğün çorbası, balık çorbası, sütlü çorba, oğlak çevirme, patlıcan göce, şaraşura, asma yaprağında sardalye, peynir helvası ve ahlat turşusu Çanakkale’ye özgü lezzetleri oluşturmaktadır. Ayrıca Çanakkale’de çok lezzetli balıklar ve balık yemeklerinin yanı sıra çok kaliteli şaraplarda üretilmektedir.


Çanakkale’ye Ne Zaman Gidilir?


Yaz aylarında Çanakkale’ye giderek tüm doğal zenginliklerin tadını çıkartabilirsiniz. Assos ve Bozcaada yaz aylarında Çanakkale Balayı otelleri tarzında bir balayı seçeneği de oluşturabilir. İndirimli Çanakkale otelleri fırsatlarından faydalanarak uygun fiyat ve ödeme koşulları ile önceden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Çanakkale erken rezervasyon dönemi ile yazlık bölgelerde uygun fiyatlara yaz tatilinizi organize edebilirsiniz. Çanakkale otel fiyatları her bütçeye hitap edebilecek seçeneklere sahiptir.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!