TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Aydın Otelleri Hakkında
Aydın Otelleri Hakkında

Ege Bölgesi’nde yer alan ve Efeler Diyarı olarak anılan Aydın, Didim ve Kuşadası gibi beldeleriyle önemli bir turizm merkezidir. M.Ö. 7000’li yıllara kadar dayanan tarihi ile Aydın’da birçok tarihi zenginlik yer almaktadır. Tarihi zenginlikleri kadar doğal güzellikleriyle de ön plana çıkan Aydın’da yer alan Aydın otelleri şehre gelen turistleri ağırlamaktadır. Selçuklu devleti yıkıldıktan sonra bölge de ortaya çıkan Aydınoğlulları Beyliği’nden adını alan şehir, birçok müzeye de ev sahipliği yapmaktadır. Uzun bir Aydın’da gezilecek yerler listesi yapabileceğiniz şehir size enfes tatil anıları yaşatacaktır.


Aydın’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Aphrodisias Antik Kenti: Adını aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit’ten alan yer Roma döneminden kalma etkileyici eserlerden biridir.


Didyma Antik Kenti: Aydın’ın antik zenginliklerinden biri olan Didyma Antik Kenti, Apollon tapınağı ile ünlüdür. Mitolojiye ilgi duyanların oldukça seveceği bir yer olarak Didyma’yı görmelerini tavsiye ederiz.


Dilek Yarımadası: Kuşadası’na 28 km uzaklıktaki bu yer doğal güzelliği ile sizi büyüleyecektir.


Milet Müzesi: Antik kentler ve tapınaklarda bulunan eserlerin sergilendiği Milet Müzesi, tarihe ilgi duyanların hoşuna gidecek bir gezi noktasıdır.


Altınkum Plajı: Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan Altınkum, denizin keyfini çıkartabilmek için eşsiz plajlardan biridir.


Zeus Mağarası: Denizden gelen tuzlu su ve dağlardan gelen tatlı suyun buluştuğu 15 metre derinliği olan obruğun bulunduğu Zeus Mağarası’nı görmenizi tavsiye ederiz.


Aydın’da Yapılacak Aktiviteler


- Aydın’da bulunan birçok antik kenti ziyaret edebilir binlerce yıllık bu eserlere tanıklık edebilirsiniz.


- Didim, Kuşadası ve Özdere gibi tatil beldelerinde denizin keyfini çıkartabilirsiniz.


- Paşayaylası’na giderek buranın güzelliğine kendinize bırakabilirsiniz.


- Halı, kilim ve hatıra eşyaları satan dükkânlarda alışveriş yapabilirsiniz.


- Doğa yürüyüşü yapabilir, tekne turlarına katılabilirsiniz.


- Germencik’te bulunan kaplıcalara gidebilirsiniz.


- Bafra Gölü’ne giderek göl kenarında yürüyüş yapabilir ya da bisiklete binebilirsiniz.


- Herşey dahil Aydın otelleri tesis bünyelerinde de sizlere birçok aktivite ve etkinlik olanağı sunacaktır.


Aydın’da Ne Yenir?


Aydın mutfağında genel olarak zeytinyağlı yemekler hakimdir. Keşkek, yuvalama, bolama ve ciğer dolması da bölgenin yöreye özgü yemekleridir. Kefal, Barbun, Mercan ve Çipura da Aydın’da lezzetli bir şekilde yiyebileceğiniz balıklardır.


Aydın’a Ne Zaman Gidilir?


Birçok tatil beldesi bulunan Didim’e yaz aylarında gitmenizi öneririz. Denizin, doğasının ve tatil beldelerindeki eğlencelerin tadını çıkartabilmek için en uygun zamanlar yaz aylardır; fakat Didim şehir merkezine yılın her dönemi gidebilir, şehrin keyfini çıkartabilirsiniz. Aydın otel fiyatları yaz aylarında doluluk oranına göre farklılık gösterse de Aydın erken rezervasyon fırsatları ve indirimli Aydın otelleri aracılığı ile uygun fiyatlara tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ünlü tatil beldeleri ile Aydın balayı otelleri aracılığında harika bir balayı tatilini de Aydın’da geçirebilirsiniz. Aydın’ın turizm merkezi olan ilçelerinde 5 yıldızlı Aydın otelleri gibi çok gelişmiş konaklama tesisleri de bulabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!