TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Antalya Şehiriçi Otelleri Hakkında
Antalya Şehiriçi Otelleri Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan ve Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olan Antalya’da bulunan birçok bölge tam bir tatil cennetidir. Yaz tatili için dünyaca ünlü bölgelere sahip olan Antalya’nın oldukça gelişmiş bir şehir merkezi bulunmaktadır. Antalya şehir otelleri aracılığı ile şehrin tadını en iyi şekilde çıkartabilir, Antalya’nın güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Antalya merkezin en hareketli bölgelerinden biri olan Kaleiçi’nde birçok olanak bulabilirsiniz. Alışveriş için çarşı ve mağazaların bulunduğu, yeme içme için restoran ve kafelerin bulunduğu Kaleiçi’nde birçok aktivite olanağı da bulunmaktadır. 5 yıldızlı Antalya otelleri ile tam donanımlı bir konaklama imkanı bulabilirsiniz.


Antalya Merkez’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Kaleiçi: Yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Kaleiçi’nde Antalya’nın birçok güzelliğini barındıran yerlerden biridir. Tarihi Osmanlı evlerinin sıkça karşınıza çıkabileceği Kaleiçi’nde, birçok lüks restoranda bulunmaktadır. Hareketli caddesinde yürüyüş yaparak birçok dükkanı gezebilirsiniz. Antalya şehir otelleri için birçok alternatifin bulunabildiği bölgede eşsiz bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz.


Antalya Arkeoloji Müzesi: Antalya’nın gezilecek yerler listesinde bulundurmanız gereken yerlerden biri de Antalya Arkeoloji Müzesi’dir. Tarihe ilgi duyanları etkileyecek birçok eserin bulunduğu Antalya Arkeoloji Müzesi’nde Çocuk Bölümü altında antik çağlara ait çocukların oyuncaklarının da sergilendiği ilgi çekici bir bölüm bulunmaktadır.


Köprülü Kanyon: Türkiye’nin en uzun kanyonu olan Köprülü Kanyon doğal güzelliği ile büyüleyici niteliktedir. Dünyanın sayılı rafting alanlarından biri olması ve birçok doğa sporu yapabilme olanağı sunmasıyla Köprülü Kanyon ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.


Aspendos:  Antalya’nın Serik ilçesinde yer alan Aspendos, antik tiyatrosuyla ünlü antik kentlerden biridir. Romalılar tarafından M.S. 2 yüzyılda yapılan Aspendos Antik Kenti, tarihi dokusu mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. Dünyaca ünlü antik kentlerden biri olan Aspendos,  Antalya’nın sayısız tarihi zenginliklerinden biridir.


Antalya Merkez’de Yapılacak Aktiviteler


- Antalya merkezde birçok alışveriş olanağı kendinize bulabilirsiniz. Caddeleri, dükkanları, çarşıları ve mağazaları gezerek birbirinden renkli hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.


- Antalya’nın gece hayatı oldukça hareketlidir. Özellikle yaz aylarında birçok mekanda gönlünüzce eğlenebilir, dans ve müziğin keyfini çıkartabilirsiniz.


- Antalya’da bulunan ünlü mağaraları gezebilirsiniz.


- Antalya’da bulunan sayısız tatil merkezlerinden dilediğine gidip deniz, kum ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.


- Antalya’da doğa sporlarına düşkün olanlar için birçok doğa sporu imkanı bulunmaktadır.


- Antalya’da antik kentleri gezerek, tarihin büyüleyici dokusuna tanıklık edebilirsiniz.


- Herşey dahil Antalya merkez otelleri aracılığıyla da otel içinde birçok eğlence ve aktivite olanağı bulabilirsiniz.


Antalya Merkez’de Ne Yenir?


Antalya’da Akdeniz mutfağının etkisi görülmekle birlikte, tüm dünya mutfaklarından lezzetleri bulabileceğiniz restoranlar bulunmaktadır. Sebze ve meyvelerin bolca yetiştiği Antalya’da taze sebzelerden yapılma sebze yemeklerinin ve zeytinyağlıların tadını çıkartabilirsiniz.


Antalya Merkeze Ne Zaman Gidilir?


Antalya’ya  yılın her dönemi gidebilirsiniz fakat deniz, kum ve diğer doğal güzelliklerin tadını çıkartmak istiyorsanız yaz ayları Antalya tam bir tatil cennetidir. Antalya erken rezervasyon otelleri iler oldukça uygun fiyatlara rezervasyon yaptırabilirsiniz. Birbirinden farklı fiyat seçeneklerine sahip olan Antalya merkez otellerine, indirimli Antalya şehir otelleri aracılığı ile çok cazip fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!