TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Sivas Otelleri Hakkında
Sivas Otelleri Hakkında

Anadolu’nun tarihi ve doğasıyla benzersiz güzelliklere sahip olan Sivas’ın tarihi Roma İmparatorluğu’na kadar dayanmaktadır. M.Ö. 2000’li yıllarda yapıldığı düşünülen Sivas Kalesi bölgenin önemli tarihi yapılarından biridir. Oldukça fazla Selçuklu döneminden kalma eserin olduğu Sivas’ta aynı zamanda binlerce turist tarafından ziyaret edilen Eğriçimen Yaylası ve Başalan Yaylası gibi doğal zenginlikler bulunmaktadır. Sivas otelleri şehri ziyaret eden turistler için en elverişli konumlarda kurularak, keyifli bir tatil olanağı sunmaktadırlar.


Sivas’ta Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Çift Minareli Medrese: 1271 yılında yapılan bu camii önemli Selçuklu dönemi eserlerinden biridir. Etkileyici bir mimariye sahip olan Çift Minareli Medrese, Sivas’ta gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalı.


Şifaiye Medresesi: 1217 yılında inşa edilen ve yine Selçuklu döneminin önemli eserlerinden biri olan Şifaiye Medresesi’ni de görmenizi öneririz.


Divriği Kalesi: Orta Çağ’a kadar uzanan tarihi ile Divriği Kalesi tarih severleri etkileyecek atmosferi ile görmeniz gereken yerlerden biridir.


Divriği Ulu Camii Ve Darüşşifası: Eşsiz bir mimariye sahip olan Divriği Ulu Camii Ve Darüşşifası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Sivas’ın görmeniz gereken önemli eserlerinden biridir.


Eğriçimen Yaylası: Önemli bir turizm noktası olan Eğriçimen Yaylası’nda büyüleyici bir atmosfer sizleri bekliyor.


Kangal Balıklı Kaplıcası: Birçok rahatsızlığa iyi gelen ve tam bir şifa merkezi olan, içerisindeki binlerce balığın bulunduğu Kangal Balıklı Kaplıcası’nda hem şifa bulabilir hem de dinlenebilirsiniz.


Sivas Kongre Binası: Cumhuriyet tarihin en önemli olaylarından Sivas Kongresi’nin yapıldığı bu binayı da görmenizi tavsiye ederiz.


Aşık Veysel Müzesi: Ülkemizin en önemli sanatçılarından biri olan halk ozanı Aşık Veysel’in vefat ettiği bu ev günümüzde müze olarak kapılarını ziyaretçilerine açmaktadır.


Sivas’ta Yapılacak Aktiviteler


- Sivas’ta yıldız dağına çıkarak kış aylarında kayak yapabilir, yaz aylarında ise ata binebilirsiniz.


- Tödürge Gölü’nde düzenlenen buz altı dalışlarına katılabilirsiniz.


- Sivas çarşılarını gezebilir, kendiniz ve sevdikleriniz için alışveriş yapabilirsiniz.


- Sivas’ta birçok tarihi yeri ve müzeyi gezebilirsiniz.


Sivas’ta Ne Yenir?


Sivas yemekleri Anadolu mutfağının en güzel lezzetlerini oluşturmaktadır. Madımak, düğüşek aşı, evelik, çirli et, yuvarlak köfte, karın yahnisi, kavurma hellesi, lahana musakkası, sac kebabı, Sivas kebabı, Sivas köftesi ve Divriği pilavı Sivas’ın yöresel yemekleridir. Sivas’a özgü olan bal helvası ve hurma tatlısını da denemenizi tavsiye ederiz.


Sivas’a Ne Zaman Gidilir?


Sivas’ta kışları oldukça soğuk olduğundan şehrin keyfini en iyi yaz aylarında çıkartabileceğinizi düşünüyoruz. Farklı konaklama konseptleriyle Sivas otel fiyatları farklı seçenekler sunuyor olsa da indirimli Sivas otelleri aracılığı ile çok uygun fiyatlara rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!