TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Salihli Otelleri Hakkında
Salihli Otelleri Hakkında

Manisa’nın bir ilçesi olan Salihli, Ege Bölgesi’nin önemli bölgelerinden biridir. M.Ö. 7. Yüzyılda Lidya devletine başkentlik yapmış olmak gibi önemli bir tarihi geçmişe sahip olan Salihli, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır ve tarihteki adı Sardes’tir. Birçok antik ve tarihi kalıntıya sahip olan Salihli’de Roma, Lidya, Helen ve Bizans dönemine ait eserler günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Tarihteki ilk para Lidyalılar tarafından burada icat edilmiştir. Geçmişten beri hala bölgede arkeolojik kazı çalışmaları yapılmakta ve tarihe ışık tutacak yeni buluntular bulunmaktadır. Salihli otelleri turistler için birçok konaklama alternatifi oluşturmaktadır. Salihli balayı otelleri konseptine sahip tesisler de yeni evli çiftlere harika bir balayı yaşatabilmek için hizmet vermektedir. Herşey dahil Salihli otelleri gibi birçok konaklama alternatifi bulabileceğiniz Salihli’de harika bir tatilin kapılarını açabilirsiniz.


Salihli’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Anadolu Pramitleri: Antik Sardes’de bulunan 119 adet Nekropolis alanından oluşan bu bölge tarihi açıdan çok önemli bir yerdir. Tümülüs Kral Alyettes’in de 69 metrelik mezarının bulunduğu bu yerde tarihe tanıklık edebilirsiniz.


Fosil Ayak İzleri: Tam 26 bin yıllık olduğu söylenen ve ilk insanın ayak izleri olarak anılan Fosil Ayak İzlerini Divlittepe’de görebilirsiniz. Dünyanın en önemli doğal müzesini ziyaret ederek 26 bin yıllık ayak izlerini görebilirsiniz.


Kız Köprüsü: 6 gözenekli sütunlardan oluşan ve Gediz Nehri üzerine kurulan bu köprü harika bir doğa manzarasının üzerinde yer almaktadır. Salihli geziniz sırasında burasıda gezilecek yerler listenizde bulunabilir.


Su Uçtu Şelalesi ve Adala Kanyonu: Salihli’nin sahip olduğu bu doğa harikalarını ziyaret edebilirsiniz. Su Uçtu Şelalesi 25 metre yükseklikten Adala Kanyonu’na akmaktadır.


Kurşunlu Kaplıcaları: Ege bölgesine ait en önemli termal kaynakların bulunduğu Kurşunlu Kaplıcaları birçok hastalığa iyi gelmektedir. Kurşunlu Kaplıcaları’nda bulunan tesiste konaklayarak sağlıklı bir tatil deneyimi yaşayabilir, kendinizi yenileyebilirsiniz.


Çamur Hamamı Kaplıcaları: Turistlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği bu yerde harika bir ziyaret rotası oluşturacaktır.


Salihli’de Yapılacak Aktiviteler


- Bölgede bulunan birçok tarihi kalıntıyı gezebilir, antik yerleri görebilirsiniz.


- Salihli’de uzun yürüyüşler yapabilir, bisiklete binebilirsiniz.


- Salihli’nin çarşılarında alışverişe çıkabilir bölgeye özgü ürünlerden kendinize ve sevdiklerinize hediyeler satın alabilirsiniz.


- Salihli’de bulunan kaplıcaların keyfini çıkartabilir dinlendirici şifalı bir deneyim yaşayabilirsiniz.


Salihli’de Ne Yenir?


Ege’ye özgü her türlü yemeği bulabileceğiniz Salihli’nin en meşhur yemeği Odun Köftesidir. Yoğurdu da oldukça meşhur olan Salihli’de çöp şiş, Manisa Kebabı, mantı ve gözleme lezzetlerini de deneyebilirsiniz.


Salihli’ye Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?


Yılın her dönemi ziyaret edebileceğiniz Salihli’de doğanın keyfini daha iyi çıkartabilmek için bahar ve yaz ayları daha uygun olacaktır. İndirimli Salihli otelleri seçeneklerinden faydalanabilmek için fırsat ve kampanyalarımızı takip etmenizde fayda var. Farklı konaklama konseptleri ile Salihli otel fiyatları her zevke ve bütçeye hitap edebilecek seçeneklere sahiptir.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!