TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Polonezköy Otelleri Hakkında
Polonezköy Otelleri Hakkında

Özellikle İstanbul’da yaşayanların doğa ile iç içe huzurlu bir gün arayışlarını karşılayan Polonezköy, Beykoz ilçesine bağlı olup tüm ziyaretçilerine kapılarını açıyor. 5 kilometre yürüyüş parkuru, piknik yerleri, yemyeşil bir doğa ile özellikle günübirlikçiler için vazgeçilemeyen bir tercih olan Polonezköy’e;


- FSM köprüsünden Kavacık sapağından girdikten 10 km sonra Polonezköy


- Kadıköy tarafından gelenler Çekmeköy – Şile yolundan devam ederek Ömerli’den sonra Beykoz sapağından girerek Polonezköy’e ulaşılabiliyor.


Adını orada yaşayan Polonyalı halktan alan Polonezköy’ün esk adı Adampol olarak kayırlarda yer alıyor. Yeşilin tüm tonlarının buluştuğu bir doğa harikası olan bölgenin sonunda bir hayvanat bahçesi bulunuyor olup, binicilik tutkunları için alternatif doğuruyor. Kahvaltı ve akşam yemeği için birçok restorant ve kafenin bulunması yerli ve yabancı turistler için geniş bir çeşitlilik sunuyor. Özellikle temiz havanın içinde yapılan uzun yürüyüşlerin ardından akşam yemeği için tercih edilen mangal alternatifleri sık sık ziyaretçilerini ağırlıyor.


Bölgeyi çok sevip tek gece konaklamak isteyenler için birçok konaklama seçeneği yer alıyor. Polonezköy’ün muhteşem doğasının içinde çeşitli konaklama tesislerin bulunması, yerli ve yabancı turistlerin tercih ağını genişleterek seçenekler sunuyor.


Polonezköy’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Zofia Rızı Anı Evi: Köyün en ezki evi olan Zofia Rızı Anı Evi’nde köye ve aileye ait birsürü fotoğraf bulunmakta olup ziyaretçilerinin girişi mümkündür.


Polonezköy Kültür Evi: Kültürel aktiviteler, resim sergileri, Polonya kültürü ile ilgili pek çok kaynak bulunmakta olan kültür evinde, yıl içinde düzenlenen birçok aktivite bulunuyor.


Ağaç Oyma Heykel Sergisi:  Kültür Evi’nin önünde bulunan Ağaç Oyma Heykel Sergisi, sanatseverler tarafından yapılmış olup günün her saati görülebiliyor.


Hayvan Parkı: Polonezköy Country Club bünyesinde olan Hayvan Parkı, açık havada bulunuyor ve çitlerin arkasında özgürce dolaşabilen hayvanlar izlenebiliyor. Dileyenler için binicilik imkanı da sunuluyor.


Meryem Ana Kilisesi: 1914 yılında inşa edilen kilise ziyaretçilerini ağırlıyor.


Polonezköy’de Yapılacak Aktiviteler


- Polonezköy’de harika bir köy kahvaltısı yapabilirsiniz.


- At gezintisine çıkabilir, doğanın keyfini çıkartabilirsiniz.


- Doğanın içinde huzur verici bir yürüyüşe çıkabilirsiniz.


- Koşu yapabilir, bisiklete binebilirsiniz.


- Mangal partisi yapabilirsiniz.


- Çevredeki dükkanlarda hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.


Polonezköy’de Ne Yenir?


Polonezköy’deki et-mangal restoranları çok meşhurdur. Ev yapımı Polonez pastası, kirazı, ve köy kahvaltısı Polonezköy’ün lezzetlerini oluşturmaktadır.


Polonezköy’e Ne Zaman Gidilir?


Bahar ve yaz aylarında Polonezköy’ün keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Polonezköy otelleri ile rahat bir konaklama imkanı bulabilir, indirimli Polonezköy otelleri aracılığı ile uygun fiyatlara tatilinizi planlayabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!