TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Niğde Otelleri Hakkında
Niğde Otelleri Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan şehir, bölgenin tarihi kimliğini oldukça büyük oranda misafirlerine yansıtır. İlk adının Nakita olduğu düşünülen Niğde, 10.000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Asurlular, Hitiler, Frigler, Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi birçok uygarlığın ev sahipliğini yapmıştır.


Ören kaynakları, tarihi dokusu, doğal güzellikleri, dağ kış turizmi olarak ziyaretçilerine kendisine çeken şehirde avantajlı olarak birçok konaklama imkanı sunuluyor.


Niğde’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Gümüşler Manastırı: Büyük bir kaya içerisine oyularak yapılmıştır ve günümüze kadar korunarak gelmiş en büyük manastırlardan biridir. Kapadokya'da bunun gibi daha birçok manastır bulunmaktadır. Çok etkileyici bir mimariye sahip Gümüş Manastırı Niğde Gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunmalı.


Köşk Höyük: Niğde’nin Bahçeli beldesinde bulunan Roma havuzunun doğusundaki köşk Niğde’nin görülmesi gereken yerlerinden birini oluşturmaktadır.


Tyana Ören Yeri: Antik şehir Tyana Ören Yeri, Kemer hisar kasabasının büyük bölümünün alt kısmında kalmaktadır. Birçok önemli heykel traşlık eserler ve ören yerinde bilimse kazılar neticesinde çıkan parçalar Niğde Müzesi’nde sergilenmektedir.


Çinili Göl: Çinili Göl, Bolkar dağlarında yer almaktadır ve buzul gölleri arasında çok önemli bir yere sahiptir. 25.000 metrekarelik alana sahip olan gölün derinliği ise 100 metreyi bulabilmektedir. Halk arasında dipsiz göl olarak anılan Çinili Göl, Nide’de görmeniz gereken doğal güzelliklerden biridir.


Niğde’de Yapılacak Aktiviteler


- Doğaseverlerin gezip görebileceği ve doğa sporları yapabileceği birçok olanak Niğde’de bulunabilmektedir.


- Niğde’de birçok otantik eşyaları bulabileceğiniz dükkanlardan hediyeler satın alabilirsiniz.


- Çok derin bir tarihe sahip olan Niğde’de çok önemli tarihi kalıntıları gezerek, tarihe tanıklık edebilirsiniz.


- Niğde’de dağ sporları yapabilirsiniz.


Niğde’de Ne Yenir?


Köfte, ayva boranası, pirinçli elma dolması, ayva boranası, işkembe dolması, Niğde tavası, ekşili pırasa çorbası, papara, soğan yahnisi, çılbır, söğürme, bamya ve tirit gibi yiyecekler Niğde mutfağının en önemli lezzetlerini oluşturmaktadır.


Niğde’ye Ne Zaman Gidilir?


Yılın her dönemi ziyaret edebileceğiniz Niğde’de şehrin keyfini daha iyi çıkartabilmeniz için en uygun zaman bahar ve yaz aylarıdır. Niğde otelleri aracılığı ile şehrin istediğiniz yerinde konaklayabilirsiniz. İndirimli Niğde otelleri fırsatlarını takip ederseniz çok uygun koşullarda tatiliniz için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Herşey dahil Niğde otelleri gibi farklı konaklama konseptlerine sahip oteller için Niğde Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz…

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!