TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Nevşehir Otelleri Hakkında
Nevşehir Otelleri Hakkında

Tarihi ile günümüze birçok mirası taşıyabilmiş, masallar şehri Nevşehir, Anadolu kültürünün önemlerini izlerini taşımaktadır. Özellikle Peri Pacaları ile ünlü bölgeye her yıl gelen yerli ve yabancı turistlere kapılarını açan Nevşehir otelleri aracılığı ile keyifli bir tatil imkanı yakalayabilirsiniz. Nevşehir denilince ilk aklan gelen yer olan Kapadokya, büyüleyici bir tatilin kapılarını sizlere açacaktır. Harika bir Kapadokya tatili size unutulmaz anılar bırakacaktır.Nevşehir’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Kapadokya: Masallar diyarı Kapadokya, Nevşehir’de gezilecek yerler listenizin başında olması gerekiyor.  Pers dilinde Güzel Atlar Diyarı anlamına gelen Kapadokya’nın tarihi 60 milyon yıl öncesine kadar dayanmaktadır. Hrıstiyanlık içinde büyük önem taşıyan Kapadokya’da birçok tarihi kiliseye sahiptir.


Peri Bacaları: Kapadokya’da gezilecek yerler denildiğinde de bölgenin en ünlü zenginliği olan Peri Bacaları akla gelmektedir. Etkileyici görüntüsü ve atmosferi ile Peri Pacaları, her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. Geçmişte içleri oyularak ev ve kilise olarak kullanılan Peri Bacaları, tüm dünya tarafından bilinen bir üne sahiptir.


Göreme Açık Hava Müzesi: Kapadokya’da içerisinde birçok önemli ve tarihi kilisenin bulunduğu bu doğal müze Nevşehir’de görmeniz gereken yerlerden biridir.


Ihlara Vadisi: Harika bir doğal güzelliklere tanıklık edebileceğiniz Ihlara Vadisi, içerisinde sahip olduğu gizli ve tarihi kiliseleriyle görmeniz gereken yerlerden biridir.


Uçhisar Kalesi: Bölgenin önemli kalelerinden biri olan Uçhisar Kalesi, görülmeye değer yerlerden biridir.


Yer altı Şehirleri: Kapadokya’da birçok yer altı şehri bulunmaktadır. Derinkuyu Yer altı Şehri ve Kaymaklı Yer Altı Şehri görmenizi tavsiye edeceğimiz yerlerdir.


Temenni Tepesi: Tablo gibi bir manzaraya karşı gün batımını izleyebileceğiniz Temenni Tepesi’ne çıkabilirsiniz.


Nevşehir’de Yapılacak Aktiviteler


- Nevşehir, Kapadokya’da kısa bir binicilik dersinin ardından ata biner ve atla bir tura çıkabilirsiniz.


- Birçok doğa sporu olanağı bulunan Nevşehir’de yamaç paraşütü yapabilirsiniz.


- Kapadokya’nın olmazsa olmazlarından balon turlarına sizde katılabilir, masallar şehrini gökyüzünden izleyebilirsiniz.


- Nevşehir’de Jeep Safari turuna çıkabilirsiniz.


- Nevşehir’de dağ sporlarını yapabilir, dağ yürüyüşüne çıkabilirsiniz.


- Nevşehir’de tarihi birçok yeri gezebilme olanağı bulabilirsiniz.


Nevşehir’de Ne Yenir?


Nevşehir’de İç Anadolu mutfağından lezzetleri bulabilirsiniz. Özellikle et yemekleri oldukça fazla tüketilen yiyeceklerdendir. Bulgurdan yapılan yiyecekler de bölgedeki lezzetlerde sık sık kullanılmaktadır. Ayrıca Nevşehir’in şaraplarının da meşhur olduğunu söylemek gerek.


Nevşehir’e Ne Zaman Gidilir?


Yazları sıcak, kışları da çok soğuk olan Nevşehir’e Nisan ve Ekim ayları arasında gitmenizi öneririz çünkü kış ayları yağışlı ve soğuk bir iklime bürünmektedir. Nevşehir otel fiyatları farklı konaklama seçenekleriyle geniş bir yelpazeye sahiptir fakat indirimli Nevşehir otelleri fırsatlarıyla uygun fiyatlara rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Nevşehir balayı otelleri ile masallar diyarında farklı bir balayı deneyimini de yaşayabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!