TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Mersin Otelleri Hakkında
Mersin Otelleri Hakkında

Mersin, Torosların en yüksek tepelerine kadar uzanan yaylaları, Akdeniz boyunca uzanan tertemiz sahilleri, bakir koyları, zeytini çileği, cezeryesi tantunisi, 20’den fazla antik kenti, binlerce yıllık tarihi, farklı kültürlerin kucaklaştığı hoşgörü timsali insanları, ışıl ışıl parlayan güneşe uzanan palmiyeleri ve daha bilinmeyen pek çok özelliğiyle Anadolu’nun en değerli şehirlerinden biri.Mersin’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Mersin Müzeleri: Köklü bir tarihe sahip olan Mersin’de birçok gezilecek müze bulunmaktadır. Mersin Müzesi, Tarsus Müzesi, Narlıkuyu Müzesi, Mozaik Müzesi, Taşucu Arslan Amphore Müzesi, Uçgüzeller Mozaik Müzesi, Anamur Müzesi, Silifke Müzesi, Kent Tarihi Müzesi, Nusrat Mayın Gemisi ve Mustafa Erim Mersin Müzesi gezilecek müzelerden bazılarıdır.


Mersin Antik Kentler: Mersin’de bulunan Nagidos Antik Kenti, Kelenderis Antik Kenti, Soli Antik Kenti, Olba Antik Kenti, Anemurium Antik Kenti ve Uzunburç Kalıntıları ile gezilecek birçok antik mekana ev sahipliği yapmaktadır.


Mersin Camileri, Mersin Kiliseleri: Eski Camii, Mersin Ulu Camii, Mütfü Camii, Mamure Camii, Kubat Paşa Camii, Alaaddin Camisi, Hazreti Mkidat Camii, Cambazlı Kilisesi, Dağpazarı Kilisesi, Aya Tekla Kilisesi ve Alahan Manastırı Mersin’in gezilecek camii ve kiliselerini oluşturmaktadır.


Mersin Kaleleri: Tarihi açıdan çok önemli bir yere sahip Mersin’de birçok kale de bulunmaktadır. Mersin Asar Kalesi, Belenkeşlik Kalesi, Mut Kalesi, Mamure Kalesi, Mezgit Kalesi, Kız Kalesi, Silifke Kalesi, Susanlık Kalesi, Çandır Kalesi, Softa Kalesi, Gözne Kalesi ve Sinap Kalesi Mersin’de gezilecek kalelerden bazılarıdır.


Mersin Yaylaları: Yaz aylarında keyifli anlar yaşayabileceğiniz birçok yayla Mersin’de bulunmaktadır. Soğucak Yaylası, Fındıkpınarı Yaylası, Gözne Yaylası, Kızılbağ Yaylası, Gülek Yaylası, Sorgun Yaylası, Kırobası Yaylası, Balandız Yaylası, Bardat Yaylası ve Gökbelen Yaylası, Mersin’in gezilecek yaylalarıdır.


Mersin Plajları: Yaz turizmi açısından çok önemli bir yere sahip olan Mersin’de masmavi denizin ve tertemiz plajların keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz. Kazanlı Plajı, Kocahasanlı Plajı, Ayaş Plajı, Kargıpınarı Plajı, Tömük Plajı, Susanoğlu Plajı, Atayurt Plajı, Kızkalesi Plajı, Kapızlı Plajı, Soğuksu Plajı ve Pullu Orman Plajı yer almaktadır.


Tisan Yarımadası: Silifke’nin 41 km güneybatısında bulunan dağların ardındaki saklı bi yarımada Akdeniz’in en güzel yerlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Beyaz evleri ve mavi ile yeşilin buluştuğu bir görüntüye sahip olan Tisan Yarımadası, geçmişte bir Yunan kolonisi tarafından antik bir şehirdir aslında. Antik şehir adı olarak Aphrodisias Antik Kenti olan Tisan, Kıbrıs Harekatı sırasında helikopterle buradan geçen bir albay tarafından keşfedilmiştir.


Mersin’de Yapılacak Aktiviteler


- Mersin’de deniz, kum ve güneşin tadını tam anlamıyla çıkartabilirsiniz.


- Mersin’de yaylaları gezebilir, doğanın keyfini çıkartabilirsiniz.


- Tisan Yarımadası’na giderek harika bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.


- Mersin’de birçok müze bulunmaktadır, bu müzeleri gezerek tarihe tanıklık edebilirsiniz.


- Mersin’de antik kentleri gezebilirsiniz.


- Şehir merkezinde alışverişe çıkabilirsiniz.


Mersin’de Ne Yenir?


Akdeniz mutfağının hakim olduğu Mersin’de balık ve deniz ürünleri oldukça ön plana çıkmaktadır. Mersin’in en meşhur lezzeti tantunidir. Mersin mutfağında ayrıca birçok kebap çeşidi bulunmaktadır. Şehide jumbo denilen büyük karidesler, lagos, çipura, kalamar, akya, eşkina ve ahtapotta sıklıkla tüketilmektedir.


Mersin’e Ne Zaman Gidilir?


Akdeniz ikliminin yaşandığı Mersin’de şehrin keyfini tam anlamıyla çıkartmak için en uygun zaman Bahar ve Yaz aylarıdır. Mersin otelleri aracılığı ile şehrin istediğiniz bölgesinde konaklayabilirsiniz. 5 yıldızlı Mersin otelleri ve Herşey dahil Mersin otelleri gibi seçenekleri inceleyebilir, indirimli Mersin otelleri kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Yeni evli çiftler içinde Mersin balayı otelleri ile mutluluğunuzu taçlandırabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!