TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Kütahya Otelleri Hakkında
Kütahya Otelleri Hakkında

Dünyaca meşhur çinileri, porselenleri, termal ve doğal zenginlikleri ile Kütahya tam bir turizm merkezidir. Sahip olduğu kaplıcalar ve termal kaynaklar ile turizme ciddi bir katkısı olan Kütahya aynı zamanda ünlü gezgin Evliya Çelebi’nin doğduğu yer olarak da bilinmektedir. Kütahya otelleri ve Kütahya termal otelleri ile turistlere kapılarını açan şehirde, birçok aktivite olanağı bulabilirsiniz. Şehir de bulunan tarihi yerler de tarih severlerin unutamayacağı zenginliğe sahiptir. Bursa, Bilecik, Eskişehir, Afyon, Uşak, Manisa ve Balıkesir illeriyle komşu olan Kütahya, Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü’nde bulunmaktadır.


Kütahya’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Domaniç Ebe Çamlığı Kent Ormanı: Şehrin en önemli yerlerinden biri olan bu bölge, dünyada yalnızca burada yetişen ağaçlarıyla meşhurdur. Ertuğrul Gazi’nin de bu ormanda bol bol vakit geçirdiği bilinmektedir. Asırlık ağaçların yer aldığı Domaniç Ebe Çamlığı Kent Ormanı, doğa severlerin kesinlikle görmesi gereken yerlerden biridir.


Aizanoi Antik Kenti: İkinci Efes olarak anılan ve turizm açısından önemli bir yeri olan antik kent içerisinde bulunduğu yapılar ve Zeus tapınağı ile tarih severlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biridir.


Frig Vadisi: Frigyalılar’dan kalan en önemli yerleşim bölgesi olan Frig Vadisi, anıtları, ören yerleri, peri bacaları ve yer altı şehirleri ile Kütahya’da gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalıdır.


Kütahya Kalesi: Antik çağlardan kalma Kütahya Kalesi, 5. Yüzyılda Bizanslılar tarafından yapılmıştır ve Kütahya’nın önemli tarihi zenginliklerinden biridir.


Dumlupınar Kurtuluş Savaşı Müzesi: Kurtuluş savaşından kalma silah ve eşyaların sergilendiği bu müze ziyaret etmenizi önereceğimiz yerlerden biridir.


Dumlupınar Şehitliği: Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde hayatını kaybeden askerlerimiz için yapılan şehitliği de ziyaret edebilirsiniz.


Kütahya Çini Müzesi: Çini üzerine açılan ilk müze olma özelliği ile Kütahya Çini Müzesi’ni ziyaret edebilir birbirinden etkileyici eserleri inceleyebilirsiniz.


Kütahya Arkeoloji Müzesi: Birçok tarihi kalıntının sergilendiği bu önemli müze tarih severlerin mutlaka gezilecek yerler listesinde bulunmalıdır.


Kütahya’da Yapılacak Aktiviteler


- Kütahya’da termal otellerin ve kaplıcaların keyfini çıkartabilir, şifalı doğal kaynak sulardan faydalanabilirisiniz.


- Kütahya’da antik ve tarihi yerleri gezebilirsiniz.


- Müzeleri ziyaret edebilir, tarihin izlerine tanıklık edebilirsiniz.


- Kütahya’da çarşı ve dükkanları gezerek hediyelik eşyalar satın alabilir sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.


Kütahya’da Ne Yenir?


Kendine has yemekleri ile zengin bir mutfağa sahip olan Kütahya’da ak tarhana çorbası oldukça meşhurdur. Ayrıca kızılcık tarhanası, çevirme çorba, bulgur çorbası, çene çarpan çorbası ve birçok mantı çeşidine sahiptir.


Kütahya’ya Ne Zaman Gidilir?


Şehrin keyfini bahar ve yaz aylarında daha iyi çıkartabilirsiniz. İndirimli Kütahya otelleri ile cazip ödeme koşullarında konaklayabilirsiniz. Kütahya otel fiyatları farklı konaklama seçenekleri ile geniş bir yelpazeye sahiptir. Kütahya’da yılın her dönemi farklı bir tatil olanağı kendinize yaratabilir, şehrin keyfini çıkartabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!