TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Konya Otelleri Hakkında
Konya Otelleri Hakkında

Kültür ve medeniyetlerin buluştuğu, ülkemizin gözde şehirlerinden biridir Konya… Konya denilince ilk akla Mevlana ve Nasreddin Hoca gelmektedir. Bu iki önemli ismin doğum yeri olan Konya’da birçok tarihi zenginlik yer almaktadır. Türkiye’nin büyük şehirlerinden biri olan Konya’nın tam 31 ilçesi bulunmaktadır. Niğde, İçel, Antalya, Isparta, Eskişehir, Afyonkarahisar ve Ankara ile komşu olan Konya, geçmiş tarihte İpek Yolu’nun önemli duraklarından biri olmuştur. Konya otelleri aracılığı ile şehrin en merkezi yerlerinde konaklayabilir, şehrin tadını en iyi şekilde çıkartabilirsiniz.


Konya’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Mevlana Müzesi ve Türbesi: Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabrinin de bulunduğu Mevlana Müzesi, Konya’da gezilecek yerler listenizin en üst sırasında olmalıdır. Topkapı Sarayı’ndan sonra en çok ziyaret edilen bir diğer müze de Mevlana Müzesi’dir.


Alaaddin Tepesi: İçerisinde Selçuklular’dan kalma olan Alaaddin Camii’nin de bulunduğu Alaaddin Tepesi, Konya’da ziyaret etmenizi önereceğimiz yerlerden bir diğeridir.


Yerköprü Mağarası: Konya’nın doğal zenginliklerinden biri olan Yerköprü Mağarası, 500 metre uzunluğundadır ve içerisinde bir şelale yer almaktadır. Bu şelalenin cilt hastalıklarına iyi geldiği söylendiği için oldukça yoğun ziyaret edilmektedir.


Sille Köyü: Son yıllarda restore edilmeye başlanan Sille Köyü, içerisindeki 1500 yıllık kilisesi ve Selçuklulardan dahi eski bir geçmişe sahip olmasıyla ziyaret etmenizi önereceğimiz yerlerden biridir.


Valide Sultan Hamamı: Hürrem Sultan tarafından yaptırılan bu hamam, Mimar Sinan’ın en dikkat çekici eserlerinden biridir.


Konya’da Yapılacak Aktiviteler


- Konya’da bulunan müze ve türbeleri gezebilirsiniz.


- Mevlana Semazen gösterilerini izleyerek farklı duygular yaşayabilirsiniz. Hafta da birkaç kez düzenlenen bu gösterilere katılmanızı tavsiye ederiz.


- Dümdüz bir şehir olan Konya’da bisiklete binmenin keyfini en iyi şekilde çıkartabilirsiniz. Kolayca bisiklet kiralayabileceğiniz Konya’da Meram Bağları ve Alaaddin Tepesi’nde bisiklet turu yapabilirsiniz.


- Marem Bağları’na giderek Meram Deresi kenarında piknik yapabilirsiniz.


- Konya’da İsmil, Ilgın ve Kuşaklı Kaplıcaları bulunmaktadır. Bu kaplıcalara giderek şifalı sular ile yorgunluğunuzu atabilirsiniz.


Konya’da Ne Yenir?


Konya’nın en meşhur üç yemeği, fırın kebabı, peynirli pide ve meşhur etli ekmektir. Konyalıların ve şehre gelen turistlerin en çok tercih ettiği bu üç yemeği sizinde denemenizi tavsiye ederiz.


Konya’ya Ne Zaman Gidilir?


İlkbahar ve sonbahar aylarında ziyaret etmenizi önerebileceğimiz Konya’da bu aylarda şehirde ve Konya otellerinde yoğunluk görülmektedir. Konya otel fiyatları farklı konseptleri ile farklı seçenekler sunsa da indirimli Konya otelleri aracılığı ile uygun fiyat ve ödeme koşullarında rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!