TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Kızılcahamam Otelleri Hakkında
Kızılcahamam Otelleri Hakkında

Kızılcahamam, doğal güzelliği, kültürel mirası ve sahip olduğu termal su kaynakları ile ülkemizin en önemli termal turizm merkezlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Yapılan arkeolojik kazılarda geçmişinin Paleolotik döneme kadar uzandığı tespit edilen Kızılcahamam’da M.Ö. 2000 yıllarında Hititlerin hakimiyeti bulunmaktaydı. Sahip olduğu meşhur kaplıcaların geçmişi de Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanmaktadır. Yemyeşil bir doğanın ortasındaki kaplıca kaynakları ile bulunan termal Kızılcahamam otelleri turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği yerlerdir. Böylesine doğal güzelliklere sahip bir ortamda huzurlu bir balayı tatili geçirmek için Kızılcahamam balayı otelleri konseptleri de balayı çiftleri için hizmet vermektedir. Herşey dahil Kızılcahamam otelleri sahip oldukları termal donanımlar ile şifalı bir tatil ortamı sunarken, ziyaretçilerinin kendilerini yenilenmiş hissetmelerini sağlamaktadır.


Kızılcahamam’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Alicin Manastırı: Trabzon’daki Sümela Manastırı’ndan dahi daha eski olduğu düşünülen Alicin Manastırı, Alicin Deresi içinde 90 metre yükseklikteki bir yamaçta bulunmaktadır. Bölge tarihi için çok önemli bir yere sahip olan bu manastırın da gezilecek yerler listenizde bulunması gerektiğini düşünüyoruz.


Başköy Kalesi: Etrafı ormanlarla çevrili Başköy’de bulunan Başköy Kalesi bölgenin önemli turistlik eserlerinden biridir. Volkanik kütlelerin oluşturduğu kalıntıların oyularak yapılması ile meydana gelen kalenin tarihi Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanmaktadır. Ulaşılması oldukça güç bir noktada bulunan kale tam 5 kattan oluşmakta ve harika bir manzaraya sahip olmaktadır.


Abacı Peribacaları: Kızılcahamam’ın meşhur peribacaları da Başören Köyü yakınlarında bulunmaktadır. Halk tarafından gelin kayaları olarak anılan peribacaları tam 5000 metrekarelik bir alanda bulunmaktadır. Abacı Peri bacaları Kızılcahamam - Çamlıdere Jeopark’ı içinde bulunmakta ve Kızılcahamam’da gezilecek yerler listenizde mutlaka yer almalıdır.


Kızılcahamam’da Yapılacak Aktiviteler


- Kızılcahamam’ın şirin sokaklarında uzun bir yürüyüşe çıkarak, hem spor yapmış hem de bölgeyi daha yakından tanıma fırsatını yakalayabilirsiniz.


- İlçe merkezindeki çarşılara giderek yöreye özgü ürünlerden alışveriş yapabilir, sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.


- Kızılcahamam ormanları içinde bir doğa yürüyüşü yapabilir, bisiklete binerek geziye çıkabilirsiniz.


- Binlerce yıllık tarihi kalıntıları ve Osmanlı döneminden kalma eserleri gezebilir, tarihin dokusunu hissedebilirsiniz.


- Bölgenin meşhur kaplıcalarına giderek gündelik hayatın oluşturmuş olduğu yorgunluğu ve stresi atabilirsiniz.


- Soğuksu Milli Parkı’nı ziyaret edebilir, bisiklete binebilirsiniz.


- Su Festivali düzenlenen Kızılcahamam’da festival tarihine denk gelirseniz, festivale katılarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz.


Kızılcahamam’da Ne Yenir?


Kızılcahamam’da birbirinden lezzetli tatları bulabilirsiniz. Anadolu mutfağından güzel örneklerle karşılaşabileceğiniz Kızılcahamam mutfağında, bölgeye özgü büyük ebatlardaki simitleri yiyebilirsiniz. Bazlama, gözleme ve mantı da Kızılcahamam’da çok meşhurdur. Kızılcahamam’ın en meşhur yemeği köftesidir. Bölgede birbirinden lezzetli köfteler yapan restoranlarda bu yemeğin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca Kızılcahamam’ın balı da oldukça meşhurdur, bölgeden ayrılmada ünlü Kızılcahamam ballarından alabilirsiniz.


Kızılcahamam’a Ne Zaman Gidilir?


Kaplıcaları sayesinde ünlü bir termal tatil merkezi olan Kızılcahamam’a yılın her zamanı gidebilirsiniz. Fakat Kaplıcaların keyfini yaz aylarında daha iyi çıkartabileceğiniz için bu aylarda bir kaplıca deneyimi yaşayabilirsiniz. İndirimli Kızılcahamam otelleri fırsatlarını yakalayarak çok cazip fiyat ve ödeme koşullarında tatil yapabilmek için Touristica Kızılcahamam kampanyalarını takip edebilirsiniz. Kızılcahamam otel fiyatları her bütçeye hitap edebilecek konaklama konseptlerine sahiptir…

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!