TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Kırşehir Otelleri Hakkında
Kırşehir Otelleri Hakkında

Kapadokya’nın giriş kapısı gibi olan Kırşehir, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaparak, önemli roller üstlenmiştir. Bahar aylarının gelmesiyle turist akınına uğrayan bölge de yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlı hava iklimi görülmektedir. Kırşehir otelleri şehre gelen turistleri en iyi şekilde misafir edebilmek için zamanla kalitesini git gide arttırmıştır. Kırşehir, kaplıcaları, ozanları ve yazarları ile ülkemizin gözde bölgelerinden biri olma özelliğini taşmaktadır. Özellikle Hacı Bektaş Veli ile adından sıkça söz ettiren Kırşehir, tam bir kültür merkezidir.Kırşehir’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Mucur Yeraltı Şehri: M.S. 3 yüzyılda kurulan bu yeraltı şehri zeminin 8 metre altında bulunmaktadır. 42 oda, dehlizler, ahırlar, ibadethaneler, gizli yollar ve havalandırma bacaları bulunan bu yeraltı şehri Kırşehir’in önemli turistlik noktalarından birini oluşturmaktadır.


Ahi Evran Camii Ve Türbesi: Kırşehir’in merkezinde yer alan Ahi Evran Camii ve Türbesi 1482 yılında yapılmıştır. Kırşehir’de gezilecek yerler listenizde Ahi Evran Camii ve Türbesi’ni bulundurabilirsiniz.


Cacabey Camii: 1271 – 1272 yıllarında Selçuklu Dönemi’nde yapılan bu yapı etkileyici mimarisi ile görmeniz gereken yerlerden biridir. Geçmişte astronomi yüksek okulu olarak da hizmet veren Cacabey Camii’ni mutlaka görmelisiniz.


Üç Ayak Kilisesi: Bizans döneminde yapılan ve kalıntıları günümüze kadar gelmiş olan Üç Ayak Kilisesi’ni görmeye gidebilirsiniz.


Seyfe Gölü: Tam 320.000 flamingonun bulunduğu bu göl, dünyanın en büyük flamingo topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Pelikanlar ve diğer birçok canlının da yaşadığı  Seyfe Gölü’ne giderek bu canlıları gözlemleyebilir, harika bir manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.


Kırşehir Kaplıcaları: Terma, Karakurt, Bulamaçlı ve Mahmutlu Kırşehir’de ziyaret edebileceğiniz önemli kaplıcalardır.


Kırşehir’de Yapılacak Aktiviteler


- Kırşehir Uzun Çarşı’ya giderek el sanatlarına dair birçok ürün için alışveriş yapabilirsiniz.


- Termal kaplıcaları ziyaret edebilir, şifalı suların keyfini çıkartabilirsiniz.


- Kırşehir’in Keşkef gibi yöresel yemeklerinin tadına bakmak için Kırşehir restoranlarında güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.


- Kırşehir’de birçok tarihi yeri ziyaret edebilir, tarihin dokusuna tanıklık edebilirsiniz.


Kırşehir’de Ne Yenir?


Anadolu mutfağının birbirinden güzel lezzetlerini bulabileceğiniz Kırşehir’de et yemekleri oldukça meşhurdur. Tandırda çömlek paça, yeşil mercimekten yapılan yoğurt çorbası, çullama, madımak, keşkek, Kırşehir köftesi ve pancar çırpması yörenin lezzetli yemeklerini oluşturmaktadır.


Kırşehir’e Ne Zaman Gidilir?


Kırşehir gezi rotası olarak bahar aylarında tercih edebilir. İlkbahar aylarında Kırşehir’in tüm güzelliklerinin keyfini çıkartabilirsiniz. Kırşehir otel fiyatları konaklama tipine göre farklılık gösterse de indirimli Kırşehir otelleri için Kırşehir otelleri sayfamızdaki kampanyaları takip edebilirsiniz…

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!