TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Kırklareli Otelleri Hakkında
Kırklareli Otelleri Hakkında

Marmara bölgesinin önemli şehirlerinden biri olan Kırıklareli, tarihi, kültürel yapısı ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Eskiden adı Kırk Kilise olan şehrin adı 1924’te Kırklareli olarak değiştirilmiştir. 8 ilçe ve 173 köyden oluşan Kırıklareli, Bulgaristan, Tekirdağ ve İstanbul’un ortasında bulunmaktadır. Binlerce yıllık geçmişinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir Traklar, Makedonlar, Romalılar ve Persler gibi birçok medeniyete yurt olmuştur. Bu sebeple Kırklareli’nde birçok tarihi yapı ve kalıntı hala bulunmakta ve turistlerin ilgisini çekmektedir. Kırıklareli otelleri farklı konaklama konseptleri ile şehri ziyaret edenler için birçok otel alternatifi oluşturmaktadır. Karadeniz kıyılarında bulunan plajları ve tarihi dokusuyla her yıl birçok turisti kendisine çeken bölgede yaz ayların düzenlenen festivaller ile hareketlilik oldukça artmaktadır. Kırıklareli’nde birçok tarihi höyük, dolmenler, camiler, tümülüsler, çeşmeler, hamamlar, antik tiyatrolar, kaleler, anıtlar ve mezarlar bulunmaktadır. Hem tarihin dokusunu hissedebileceğiniz, hem de denizin tadını çıkartabileceğiniz Kırklareli’nde huzurlu bir tatil olanağı bulabilirsiniz.Kırıklareli’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Hızırbey Camii: Şehrin tam merkezinde yer alan cami, 1383 yılında yapılmıştır. Avrupa’nın en eski camisi olarakta anılan Hızırbey Cami, Köse Mihalzade Hızır Bey tarafından yaptırılmıştır. Kare mimarisi ile dikkat çeken camii, yaşanan depremler sonucu hasar görmüş olsa da aslına uygun şekilde tekrar restore edilmiştir.


Kadı Camii: 1577 yılında yaptırılan Kadı Camii, mimari açıdan etkileyici bir işcliğe sahiptir. Çok köşeli ve kütüklü minaresi ile Kadı Camii, Kırıklareli’nde görmeniz gereken yerlerden biridir.


Babaeski Köprüsü: 1633 yılında 4. Murat tarafından yaptırılan köprü, nehir üzerinde büyük kemerlerden oluşmaktadır. Osmanlı ordusunun Rumeli’ye geçişinde önemli rol oynayan Babaeski Köprüsü görmeniz gereken yerlerden biridir.


Kırıklareli’de Yapılacak Aktiviteler


- Kırıklareli’nin birbirinden şirin köylerini gezebilir, yeni deneyimler edinebilirsiniz.


- Kırıklareli’nde bulunan sayısız tarihi kalıntıyı ziyaret edebilir, tarihi bir yolcuğa çıkabilirsiniz.


- Kırıklareli’n de harika bir doğa yürüyüşü deneyimi yaşayabilir, doğanın güzelliğine kendinizi bırakabilirsiniz.


- Herşey dahil Kırıklareli otelleri gibi farklı konaklama konseptlerine sahip otellerde konaklayabilir, tatilinize konfor katabilirsiniz.


- Kırıklareli’nin plajlarının ve denizin keyfini çıkartabilir, Deniz, kum ve güneşin tadına varabilirsiniz.


- Şehirde uzun bir gezintiye çıkabilir, birçok çarşı ve dükkandan yöreye özgü ürünler satın alabilir, sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz.


- Şehrin ünlü yağlı güreş müsabakalarının düzenlendiği döneme denk gelirseniz, bu organizasyonları izlemeye katılabilirsiniz.


Kırıklareli’de Ne Yenir?


Et ve süt ürünlerinin en lezzetli şekilde hazırlanıp sunulduğu Kırıklareli mutfağında, köfte, keşkek, plaska, zerde, kaymaçina, çoban böreği ve kalın kıyı yemeklerini mutlaka denemenizi tavsiye ederiz.


Kırıklareli'ne Ne Zaman Gidilir?


Genel olarak şehirde karasal iklimin hakim olduğu Kırıklareli’nde yazları sıcak, kışları da oldukça soğuk geçmektedir. Şehrin tüm olanaklarının ve denizin keyfini çıkartmak için en uygun zaman yaz aylarıdır. Mayıs-Eylül ayları arasında keyifli bir tatil geçirebileceğiniz Kırıklareli’nde indirimli Kırıklareli otelleri fırsatları için Kırıklareli Otelleri sayfamızı takip etmenizde fayda var. Kırıklareli otel fiyatları uygun ödeme koşullar ve cazip fiyatlar ile Touristica güvencesi altında sizlere sunulmaktadır.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!