TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Kayseri Otelleri Hakkında
Kayseri Otelleri Hakkında

Kayseri denilince turistler için aklan ilk gelen mutfak oluyor. Köklü bir tarihe dayanan şehirde, Hıristiyanlığın ilk yıllarına dayanan bir yerleşim yeri olarak korunaklı bir alan, sonrasında ise Selçuklular için önemli bir kent olma özelliğini belirtiliyor. Selçukluları temsil eden kervansaraylar şehrin sembolü halini alıyor. Soğanlı, Kültepe gibi ilçeleri dünyaca bilinen ve tarihi hissettiren yerlerdendir.


Kayseri’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Kaleler: Birçok kalenin bulunduğu ve köklü bir geçmişe sahip olan Kayseri’de Kayseri Kalesi, Develi Kalesi, Melik Gazi Kalesi ve Akkışla Kalesi Kayseri gezilecek yerler listenizde bulunması gerekmektedir.


Kümbetler, Camiler, Medreseler: Alaca Kümbet, Sırçalı Kümbet, Döner Kümbet, Yaman Dede Camii, Bürüngüz Camii, Gülük Camii, Karamustafapaşa Külliyesi, Köşk Medrese, Avgunlu Medresesi, Sahabiye Medresesi, Hacı Kılıç Medresesi, Hasbek Kadı Kümbeti, Beşparmak Kümbeti ve Hunat Hatun Medresesi Kayseri’nin önemli tarihi yapılarını oluşturmaktadır.


Müzeler: Melikgazi’deki Kayseri Atatürk Evi, Merkez ilçesindeki Kent ve Mimarsinan Müzesi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi Müzesi, Ahi Evran Müzesi, Melikgazi’deki Güpgüpoğlu Konağı Etnografya Müzesi ve Kayseri Arkeoloji Müzesi Kayseri’de gezebileceğiniz müzelerden sadece bazılarıdır.


Vadiler ve Yaylalar: Vadi ve Yaylalardan oluşan Kayseri’de Derevenk Vadisi ve Berçin Yaylası gezebileceğiniz önemli yerlerden bazılarıdır.


Kayseri Atatürk Evi: Sivas Kongresi’nin ardından burada misafir olan Kayseri Atatürk Evi aslında Raşit Ağa Konağıdır. 1978 yılında restore edilip kamulaştırılmıştır ve dönemin önemli mimari yapılarından biridir.


Kayseri’de Yapılacak AktiviteleR


- Kayseri’de bulunan birçok tarihi yeri ve müzeleri gezebilirsiniz.


- Birbirinden lezzetli yiyeceklerin ve hediyelik eşyaların bulunduğu çarşılarda alışverişe çıkabilirsiniz.


- Vadiler ve yaylalara doğa gezilerine katılabilir, doğa sporları yapabilirsiniz.


- Bölgenin birbirinden güzel restoranlarında Kayseri Mantısı’nın tadını çıkartabilirsiniz.


Kayseri’de Ne Yenir?


Kayseri denilince akla gelen ilk şey tabi ki mantı ve pastırmadır. Bir hayli lezzetli yiyeceklerin yer aldığı Kayseri mutfağının olmazsa olmazı mantı, pastırma ve sucuktur. Sadece mantının bile 36 çeşidinin yapıldığı Kayseri’de su böreği ve güveçte oldukça popülerdir. Asmakara isimli çorbası ise şehrin en meşhur çorbasıdır.


Kayseri’ye Ne Zaman Gidilir?


Yazları oldukça sıcak ve kurak geçen Kayseri’ye Nisan ve Mayıs aylarında gidebilirsiniz. Birbirinden seçkin Kayseri otelleri aracılığı ile şehrin dilediğiniz yerinde konaklayabilirsiniz. İndirimli Kayseri otelleri aracılığı ile en uygun fiyatlara rezervasyonunuzu yaptırabilir, harika bir Kayseri gezi deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!