TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Kastamonu Otelleri Hakkında
Kastamonu Otelleri Hakkında

Ilgaz ve Küre dağlarının muhteşem güzelliğine ev sahipliği yapan şehirde, yaz kış ziyaret mümkün oluyor. Doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyen ziyaretçiler için birçok konaklama imkanı sunan Kastamonu; Kastamonu Kadıoğlu Konak, Otel Mütevelli, Kebeli Konakları, Everest Pension, Kayi Hotel gibi daha lüks tercihlerin yanında ekonomik bir tatil planlayanlar için Gün Hotel, Osmanlı Sarayı Hotel, Hafızbey Konağı gibi seçenekleri ile Kastamonu otelleri hizmet vermektedir.


Kastamonu’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Tarihi Yapılar: Kastamonu’da Osmanlı Dönemi’nden kalma Mahmut Bey Camii, İsmail Bey Külliyesi, Kastamonu Kalesi ve Kastamonu Tarihi Konakları görmeniz gereken yerlerden sadece bazılarıdır. Tarihi miraslarını günümüze kadar taşıyan Kastamonu’da gezilecek yerler listenize bu şekilde başlayabilirsiniz.


Müzeler ve Ören Yerleri: Binlerce yıllık bir yerleşim bölgesi olması sebebiyle burada yapılan arkeolojik kazılar neticesinde farklı dönemlere ait birçok buluntu gün ışığına çıkartılmıştır. Bu kazılar sonucu ortaya çıkan eserleri Kastamonu Arkeoloji Müezesi ve Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi’nde görebilirsiniz.


Mağaralar: Doğa severlerin oldukça ilgisini çekecek Kuyluç Mağarası, Sarpunalınca Mağarası ve Ilgarini Mağarası mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.


Kanyonlar: Kastamonu’da pek çok doğal güzelliği bir arada bulabilirsiniz. Dikkat çekici kanyonları Kastamonu’nun önemli doğal zenginlerinden biridir. Hem yürüyüş hem de doğa sporları yapabileceğiniz Çatlak Kanyonu, Horma Kanyonu ve Valla Kanyonu görmeniz gereken yerlerden bazılarıdır.


Plajlar ve Koylar: Yaz aylarında hareketlenen şehirde birbirinden güzel plaj ve koylar bulunmaktadır. Cide, Doğanyurt, Bozkurt, İnebolu, Abana ve Çatalzeytin bölgenin popüler plaj ve koylarını oluşturmaktadır.


Yaylalar: Yaz aylarında aktif olan yayla turizminin en önemli bölgelerinden biri Kastamonu’dur. Her biri birer doğa harikası olan Olukl Yaylası, Gürcü Yaylası, ve Asar Başı Yaylası, görmeniz geren yaylalardır.


Milli Parklar: Ilgaz Dağı Milli Parkı ve Küre Dağları Milli Parkı her mevsim ziyaretçilerine kapılarını açan Kastamonu’daki milli parklardır.


Ilgaz Kayak Merkezi: Eğer kış aylarında Kastamonu’da bir gezi tercih edilmişse ve kış sporlarına ilgi varsa Ilgaz Kayak Merkezi’ni de gezilecek yerler listenize mutlaka eklemelisiniz.


Kastamonu’da Yapılacak Aktiviteler


- Kastamonu’da doğanın tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Kanyonları gezebilir ve doğa sporları yapabilirsiniz.


- Yaz aylarında yaylalara çıkarak bu etkileyici atmosferin büyüsüne kapılabilirsiniz.


- Şehrin önemli tarihi yerlerini gezebilirsiniz.


- Birbirinden güzel Karadeniz plajlarının ve koylarının tadını çıkartabilirsiniz.


- Milli Parkları gezebilirsiniz.


- Kış aylarında ise Ilgaz Kayak Merkezi’ne giderek harika bir kış tatili deneyimi yaşayabilirsiniz.


Kastamonu’da Ne Yenir?


Tam 812 çeşit yemeği ile ülkemizin zengin mutfaklarından birine sahip olan Kastamonu’da İnebolu Kestanesi, Taşköprü Sarımsağı ve Üryani Ereği bölgeye has meyvelerden bazılarıdır. Sadece bu bölgede yetişen Üryani Ürüğü’nü de unutmamak gerekir. Karahaber, Dolma, kül çöreği, mısır çöreği, etli ekmek, ekşili pilav, Kastamonu helvası, tavuklu ıslama ve köle hamuru Kastamonu mutfağının gözde lezzetlerinden bazılarıdır.


Kastamonu’ya Ne Zaman Gidilir?


Kastamonu’ya yılın her dönemi gidebilirsiniz. Her mevsim farklı bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz Kastamonu’da yaz aylarında plaj ve denizin tadını çıkartırken, kış aylarında kayak yapmaya bile gidebilirsiniz. İndirimli Kastamonu otelleri aracılığı ile istediğiniz tatil şekline göre bir konaklama seçeneğini kolayca bulabilirsiniz. Herşey dahil Kastamonu otelleri ve indirimli Kastamonu otelleri konaklama seçeneklerini araştırabilir, size uygun en cazip tatil rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!