TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Gönen Otelleri Hakkında
Gönen Otelleri Hakkında

Çoğu kişi tarafından ‘şifa şehri’ olarak anılan Gönen’de birçok kaplıca bulunuyor. Kaplıcalar çevresinde yapılan hafriyatlar sırasında ortaya çıkan mozaikler, yazılı taşlar sütun başlıkları, madeni paralar gibi tarihi eserler Gönen’in, yerleşim yeri olarak kullanılmasının Milattan Önce’sine dayandığını göstermektedir. MS.II.yy. ait bulunan kitabelerde şehrin adı ‘Sıcak Su Şehri, Thermi’, hamamlarda ‘Granikaion Hamamları’ olarak geçmektedir.


İlçe, Bursa-Çanakkale (Manyas üzerinden) karayolu üzerindedir. Balıkesir’e 114 kilometre mesafededir. Gönen tarım ve hayvancılığa dayalı ola rak 1980’li yılların başlarında çok hızlı bir sanayileşme sürecine girmiştir. Süt ve süt ürünleri üretimi yapan fabrikalar ile çeltik ekiminin artmasına paralel olarak kurulan çeltik fabrikaları ilçe ekonomisinin temel taşlarından biri olmuştur.


İlçeye 26 kilometre mesafede tabii kumsallarıyla ünlü Denizkent’te yaz boyunca denize girilebilmektedir.


Gönen’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Gönen Mozaik Müzesi: Gönen Termal Tesisileri’nin yanında bulunan Gönen Mozaik Müzesi, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait birçok eseri sergilemektedir.


Gönen Kaplıcaları (Termal Turizm Merkezi):  Antik Çağ’daki adıyla Asepsus olan Gönen, kaplıcaları nedeniyle ilerleyen dönemlerde Artemea adı ile anılmıştır. Geçmişte Bursa’daki kralların şifalı sulardan yararlanmak için Gönen’e geldiği bilinmektedir. Yüzyıllardır birçok hastalığa şifa olan Gönen’in kaplıcaları günümüzde gelişmiş tesisleri ile turistlere hizmet vermektedir.


Gönen Ekşidere Dağ Ilıcası (Termal Turizm Merkezi): Gönen’in yaklaşık 15 km güney batısında yer alan Delical Dağı’nın eteklerinde yer alan Gönen Ekşidere Dağ Ilıcasının suyu 1000 metre derinlikten gelen ve gençlik suyu olarak anılan bir sudur. Birçok hastalığa şifa olan ılıcanın sıcaklığı 38 – 46 santigrat dereceyi bulmaktadır. Yapılan araştırmalara göre 23 farklı minerali içerisinde barındıran ılıcalarda romatizma, kireçlenme, sinirsel ve ruhsal hastalıklar, kas ve damar rahatsızlıkları, kırık vakaları, ameliyat sancıları, ayak, sırt, bel ağrıları, nörolojik hastalıklar, eklem sertlikleri gibi birçok hastalığa iyi gelmektedir. Suyu içildiğinde ise böbrek ve idrar yolu rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.


Gönen’de Yapılacak Aktiviteler


- Gönen’de doğa yürüyüşlerine çıkabilir, temiz havanın keyfini çıkartabilirsiniz.


- Mozaiklerin ve tarihi kalıntıların bulunduğu yerlere doğru bir geziye çıkabilirisiniz.


- Kaplıcaları ile ünlü Gönen’in kaplıcalarından faydalanabilir, kendinizi yenilenmiş hissederek şifalı suların keyfini çıkartabilirsiniz.


- Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gönen’de müzeleri gezebilirsiniz.


- Bölgenin merkezinde alışverişe çıkabilir, sevdikleriniz ve kendiniz için bir şeyler alabilirsiniz.


Gönen’de Ne Yenir?


Bursa ve Çanakkale mutfağından lezzetlerin ön plana çıktığı Gönen’de Türk mutfağının en lezzetli örneklerini bölgede bulunan restoranlarda kolayca bulabilirsiniz.


Gönen’e Ne zaman Gidilir?


Yılın her dönemi ziyaret edebileceğiniz Gönen’de öne çıkan termal kaynakları sayesinde termal turizmi açısından oldukça önemli bir yer taşımaktadır. Gönen termal otelleri misafirlerine eksiksiz bir konaklama deneyimi yaşatmak için hizmet verirken yeni evli çiftlere Gönen balayı otelleri termal bir tatil sunabilmektedir. Şehrin en gözde yerlerinde bulunan Gönen otelleri ile harika bir Gönen tatili yaşayabilir, indirimli Gönen otelleri aracılığı ile cazip ödeme koşullarıyla tatilinizi planlayabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!