TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Gaziantep Otelleri Hakkında
Gaziantep Otelleri Hakkında

Kurtuluş Savaşı sonrası Gazi ünvanını alan Antep, sahip olduğu binlerce yıllık tarihi ile önemli şehirlerimizden biridir. Yemekleri, tarihi yerleri, Fırat Nehri’yle, çarşıları ve doğası ile kendine has bir güzelliği bulunan şehirde Gaziantep otelleri aracılığı ile birçok konaklama seçeneği bulabilirsiniz. Kurtuluş Savaşı’nda tarihimizin en şanlı direnişlerinden birinin gerçekleştiği Gaziantep’de farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.


Gaziantep’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Tarihi Antep Evleri: Şehrin kendine özgü mimarisine sahip Tarihi Antep Evleri, Gaziantep’te karşınıza çıkacak güzelliklerden biridir


Bakırcılar Çarşısı: Eski Saray Caddesi’nde yer alan Gaziantep Bakırcılar Çarşısı, Antep’in sahip olduğu 500 yıllık geleneği yaşatan çok özel bir yerdir.


Bedestenler: Geçmiş tarihlerdeki alışveriş merkezleri olan bu üstü kapalı çarşılar, farklı atmosferi ve birbirinden farklı tezgahları ile Gaziantep’de gezilecek yerler listenizdeki yerini almalı.


Zeugma Antik Kenti: Birecik Baraj Gölü yakınında bulunan ve yedi tepe üzerine inşa edilmiştir bu antik kent Gaziantep’in en önemli tarihi zenginliklerinden birini oluşturmaktadır. Tarih severlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden biri olarak listenizde bulunması gerektiğini düşünüyoruz.


Gaziantep Kalesi: Alleben Deresi yakınlarında 25 metre yükseklikte tüm ihtişamı ile ayakta duran Gaziantep Kalesi, tam olarak ne zaman ne için yapıldığı bilinmese de 6000 yıllık olduğu tahmin edilmektedir.


Zeugma Mozaik Müzesi: Zeugma Antik Kenti’nden çıkartılan kalıntıların sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep’te ki en etkileyici müzelerden biridir.


Yesemek Açık Hava Müzesi: UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu yer M.Ö. 2000’den M.S. 800’lü yılları arasında taş ocağı ve heykel atölyesi olan Yesemek Açık Hava Müzesi, görülmeye değerdir.


Gaziantep’de Yapılacak Aktiviteler


- Gaziantep’te tarihi Antep evlerinin bulunduğu sokaklarda yürüyüşe çıkabilirsiniz.


- Eşsiz Gaziantep yemeklerinin tadını çıkartmak üzere meşhur Antep restoranlarına gidebilirsiniz.


- Gaziantep’te müzeleri ve tarihi eserleri gezebilirsiniz.


Gaziantep’te Ne Yenir?


Ülkemizin en eşsiz yemeklerinin çıktığı şehir olan Antep sadece ülkemiz de değil bütün dünyada bu konuda tanınmaktadır. Kahvaltı’da Beyran Çorbası yenilmekle birlikte klasik kahvaltı da yapılmaktadır. Fakat kuzu ciğer kebabı ve şekerli katmer de yenilmektedir. Kebaplarının ve firik pilavının oldukça meşhur olduğunu söyleyebiliriz. Gaziantep’in sarımsaklı lahmacunu da çok meşhur tatlardan biridir. Tam 32 çeşit kebabın yapıldığı Gaziantep’te lezzetine doyamayacağınız yemekler yiyebilirsiniz.


Gaziantep’e Ne Zaman Gidilir?


Yaz aylarında bir hayli sıcak olan Gaziantep, kış ayların da bir hayli soğuk olabilir. Gaziantep’in keyfini en iyi sonbahar aylarında çıkartabilirsiniz. İndirimli Gaziantep otelleri aracılığı ile uygun fiyatlara tatil planınızı yapabilirsiniz. Gaziantep otel fiyatları farklı konaklama seçenekleri ile her bütçeye hitap edebilmektedir. Gaziantep tatili için sonbahar ayları için yapacağınız planlar doğrultusunda keyifli anar yaşayabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!