TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Foça Otelleri Hakkında
Foça Otelleri Hakkında

İzmir’in kuzeyinde bulunan bu şirin sahil beldesi, Antik Çağlardan beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Eskiden civar adalarında fok balıkları yaşamıştır ve adını buradan almıştır. M.Ö. 11 yüzyılda Aiollar tarafından kurulan Foça’da birçok arkeolojik kalıntı bulunmaktadır. 1953 yılında başlayan arkeolojik kazılar hala devam etmektedir ve her geçen gün yeni buluntular bulunmaktadır. Foça otelleri aracılığı ile Foça’da birçok konaklama imkanı kendinize bulabilir, İzmir’in bu şirin tatil beldesinin keyfini çıkartabilirsiniz.


Foça’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Siren Kayalıkları: Foça’da bulunan Siren Kayalıkları, Homeros Destanı’nda adı geçen kayalıklardır ve Foça’nın adını almış olduğu fok balıklarının yaşam alanıdır.


Foça Adaları: Altı ıssız adanın oluşturduğu Foça Adaları, bölgenin ziyaret edilmesi gerekn en güzel yerlerden biridir. Foça adalarına plajından faydalanmak ya da piknik yapmak için gidebilirsiniz. Türkiye’de bulunan son Akdeniz foku kolonilerine de rastlama şansını yakalayabilirsiniz.


Athena Tapınağı: Athena için M.Ö. 590 yıllarında yapılan bu İyon kalıntısı Foça’nın tarihi zenginliklerinden biridir.


Kybele Açıkhava Tapınağı: M.Ö. 580’li yıllara dayanan tarihi ile görülmeye değer antik yerlerden biridir.


Taş Ev: Pers Anıt Mezarı olarak da bilinen Taş Ev, M.Ö. 4. Yüzyılda yapılmıştır ve pers mimarisine sahiptir. Yarı yontularak yapılan bu eser Foça’nın çok önemli tarihi değerlerinden biri olma özelliğini taşıyor.


Şeytan Hamamı: Antik çağlarda kayaların oyularak yapıldığı aile kaya mezarı, iki mezar odası bulunmaktadır. Bu mistik yeri görmek isteyebilirsiniz…


Yel Değirmenleri: Foça’nın sembollerinden biri olan yel değirmenlerini ziyaret edebilir, harika görüntünün keyfini çıkartabilirsiniz.


Foça’da Yapılacak Aktiviteler


- Foça’da semt pazarlarını gezerek çeşitli kurutulmuş otlar ve sebzeler satın alabilirsiniz.


- Foça’da bir birden güzel balık restoranlarında lezzetli yemekler yiyebilir, taze balıkların keyfini çıkartabilirsiniz.


- Foça’da denize girebilir, deniz ve güneşin tadını çıkartabilirsiniz.


- Çevre adaları gezebilir, fok balıklarını görme şansını yakalayabilirsiniz.


- Foça’da bulunan sayısız antik tarihi yapının ve eserin izinden giderek, tarihe tanıklık edebilirsiniz.


Foça’da Ne Yenir?


Binlerce yıllık tarihi balıkçılığa dayanan Foça’da birbirinden lezzetli balık yemekleri yiyebilirsiniz. Deniz ürünlerinin hakim olduğu Foça mutfağında ayrıca yöreye özgü yoğurtlu kupa bulunmaktadır. Birbirinden lezzetli deniz ürünlerinin lezzetine Foça’da varabilirsiniz. Ahtopot Salatası, Kalamar Tava, Pişmiş Sinarit, Saragoz, Çipuralar, Buğulama Levrek ve Midyeli Karidesli Börekler Foça’da yiyebileceğiniz lezzetlerden sadece bazılarını oluşturmaktadır.


Foça’ya Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?


Akdeniz ikliminin görüldüğü Foça’da yazları oldukça sıcak, kışları da yağışlı ve ılıktır. Yaz aylarında Foça’nın keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz Herşey dahil Foça otelleri konaklama konseptlerinde otellere Foça erken rezervasyon fırsatları ile cazip koşullarda ulaşabilirsiniz. Foça otel fiyatları her bütçeye hitap edebilecek çeşitliliği göstermektedir. İndirimli Foça otelleri için Foça Otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz…

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!