TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Eskişehir Otelleri Hakkında
Eskişehir Otelleri Hakkında

Hızlı tren seferlerinin başlamasıyla turist sayısını artıran Eskişehir’in ara sokaklarında tarihi bir doku yakalamak isteyenlerin sıkça tercih ettiği biliniyor. Eskişehir’de gezilecek yerlerin birçoğu birbirine yakın konumda yer alsa da şehri 3-4 parçada gezilmesi gerekiyor. Eskişehir, ülkemizin hızla gelişen önemli yerlerinden biridir. Öğrenci sayısının fazla olması ve gençlerin etkisinin bulunmasıyla oldukça hareketli bir yer haline gelen Eskişehir’de oldukça keyifli anlar yaşayabilirsiniz.


Eskişehir’de Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Doktorlar Caddesi: Gara oldukça yakın olan Doktorlar Caddesi, trafiğe kapalı bir caddedir. Alışveriş Merkezinin de bulunduğu bu cadde de birçok doktor muayenehaneleri bulunduğu için bu ismi almıştır. İstiklal Caddesi’ni andıran Doktorlar Caddesi, Eskişehir de gezi noktalarınızdan birini oluşturabilir.


Eskişehir Hamamları: Tamamiyle termal suların bulunduğu bölgede yer alan Eskişehir Hamamları, Hamam Yolu denilen bölgede bulunuyor. Birçok hamamın bulunduğu ve neredeyse hepsinin doğal kaynak sularıyla ısıtıldığı bu hamamlar Eskişehir’de gezilecek yerler listenizdeki yerini alabilir.


Kurşunlu Camii ve Külliyesi: Odunpazarı semtinde yer alan Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Çoban lakaplı Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır. Mimari açıdan harika bir eser olan bu yer Eskişehir’in önemli turistlik yerleriden biridir. İçerisinde cami, kervansaray, şadırvan, hanikah ve sıbyan mektebi bulunan Külliye’yi görmenizi tavsiye ederiz.


Atlıhan El Sanatları Çarşısı: Lüle taşının önemini vurgulamak ve pazarlamasını sağlamak amacıyla kurulan bu çarşı Odunpazarı bölgesinde bulunmaktadır. İçerisinde geleneksel sanatların en güzel örneklerini bulabileceğiniz Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nı ziyaret etmenizi öneririz.


Eskişehir’de Yapılacak Aktiviteler


- Eskişehir oldukça hareketli bir şehirdir. Şehirde kendinize göre bir eğlence mekanı bulabilir ve eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz.


- Eskişehir’de yürüyüş yapabileceğiniz güzel noktalar bulabilir, şehri gezmenin keyfini çıkartabilirsiniz.


- Şehrin tarihi yerlerini gezerek, fotoğraflar çekebilirsiniz.


- Şehirde bulunan termal suların keyfini çıkartarak, hem rahatlayabilir kendinizi yenilenmiş hissedebilirsiniz.


- Şehrin çarşılarını gezerek alışverişe çıkabilirsiniz.


- Şehirde düzenlenen konser ve festivallere katılarak eğlenceli anlar yaşayabilirsiniz.


Eskişehir’de Ne Yenir?


Eskişehir’in mutfağı oldukça zengindir ve birçok lezzeti içinde barındırmaktadır. Balkan ve Kafkas göçmenlerinin de etkisinin hissedildiği Eskişehir mutfağında buğday, hamur ve bulgur birçok yemekte boy göstermektedir. Eskişehir’in en önemli lezzeti çibörektir. Ayrıca Balaban’da şehrin popüler lezzetlerinden biridir ve tatlı olarak Met helvası bölgeye has tatlılardan birini oluşturmaktadır.


Eskişehir’e Ne Zaman Gidilir?


Eskişehir oldukça gelişmiştir bir şehirdir ve yılın her dönemi şehri ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden seçkin Eskişehir otelleri ile şehrin en güzel yerlerinde konaklayabilir, indirimli Eskişehir otelleri ile uygun fiyatlara rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!