TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Erzincan Otelleri Hakkında
Erzincan Otelleri Hakkında

M.Ö. 1050 yıllarında Hititler ve Urartular’a ev sahipliği yapmış olan Erzincan’ın yaşı tam olarak bilinmemektedir. En sağlam Urartu antik kentlerinden biri olan Altıntepe Ören Yeri, Erzincan’ın en önemli tarihi eserlerinin başında geliyor ve merkeze sadece 15 km uzaklıkta yer alıyor. Tapınak, saray, kabul salonu, açık hava tapınağı, depo ve mezarlık kalıntıları antik kentte seçilebiliyor.1854 tarihli Abrenk Kilisesi, Tercan Üçpınar Köyü civarlarında yer alıyor. Bir şapel ve iki dikili taş da kiliseye eşlik ediyor.Orta Çağ Türk mimarisinin en önemlilerinden birisi olan Mama Hatun Türbesi, yine Erzincan’ın önemli değerlerinden biri. Saltukoğulları Hükümdarı 2. İzzettin’in kızı olan Mama Hatun’un kendi adına inşa ettirdiği bu külliyede, kervansaray, hamam ve mescit yer alıyor.


Erzincan’da Gezilecek ve Görülecek Yerler


Karanlık Kanyonu: Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olan Karanlık Kanyon, birçok doğa sporuna olanak tanımaktadır. 1 bucuk saatlik bir yolculuk sonucu ulaşabileceğiniz kanyonda büyüleyici bir manzarayla karşılaşacaksınız. Karanlık Kanyonu, Erzincan’da gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunmalı.


Erzincan Ilıcası: Birçok hastalığa şifa olan Erzincan Ilıcası, 12 kapalı havuzu ile turistlerin uğrak noktalarından biridir. Cilt hastalıklarından kalp ve damar hastalıklarına kadar birçok rahatsızlığa iyi gelen Erzincan Ilıcası, Ekşisu Kaplıcası yakınlarında yer almaktadır.


Kadıgölü: Yeşilin her tonunu barındıran ve soğuk su kaynaklarına sahip olan Kadıgölü, Erzincan’ın en huzur verici noktalarından bir tanesidir. Yüksek ve kayalık dağlardan gelen yer altı sularının oluşturduğu Kadıgölü’nde Alabalık yetiştirme tesisi de bulunmaktadır. Yeşilliklerin arasında yer alan Orta Camii de Kadıgölü ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken yerlerden biridir.


Aygır Gölü: Türkiye’nin en büyük krater gölü olan ve kamp alanları bulunan Aygır Gölü, bot gezisi ve dağ yürüyüşü için harika bir ortam sunuyor.


Köroğlu Mağarası: Altköy mevkiinde bulunan Köroğlu Mağarası, taş merdivenli bir yolun sonunda bulunmaktadır. Mağara içerisinde kesilmiş taşlardan yapılan oturma bankları günümüze kadar gelmiştir. Mağara’nın adı Köroğlu’nın kır atına ait olduğu düşünülen mağara içindeki izlerden almıştır.  


Erzincan’da Yapılacak Aktiviteler


- Erzincan’da doğanın bütün güzelliklerine tanıklık edebileceğiniz birçok doğa gezisi olanağı bulabilirsiniz.


- Erzincan’da doğa sporları yapabilirsiniz..


- Muhteşem kamp alanlarından birinde kamp yapabilirsiniz.


- Şehrin çarşı ve dükkanlarında birçok alışveriş olanağı bulabilirsiniz.


- Ilıcalarda şifalı suların keyfini çıkartabilirsiniz.


- Aygır Gölü’nde bot gezisine çıkabilirsiniz.


- Mağara ve tarihi eserleri ziyaret edebilirsiniz.


Erzincan’da Ne Yenir?


Erzincan birçok lezzeti barındıran zengin bir mutfağa sahiptir. Genellikle hamur işleri ön plana çıkarken, ekşili, kesme çorba ve yaprak sarma Erzincan mutfağının popüler lezzetleridir. Su böreği ve kete’de bölgede sıklıkla tüketilen yemeklerdir.


Erzincan’a Ne Zaman Gidilir?


Karasal iklimin hakim olduğu Erzincan’da diğer illere nazaran ılıman bir hava bulunmaktadır. Yazları oldukça sıcak olan Erzincan’a bahar aylarında bir seyahat planı yapabilirsiniz. Erzincan otelleri ile şehrin en güzel yerlerinde konaklama imkanı bulabilir, indirimli Erzincan otelleri aracılığı ile çok uygun fiyatlara tatilinizi planlayabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!