TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Edremit Otelleri Hakkında
Edremit Otelleri Hakkında

Balıkesir’in özellikle yaz aylarında oldukça ilgi gören merkezlerinden biri olan Edremit, Akçay, Güre, Zeytinli ve Altınoluk mahalleleri, berrak suları, plajları, kaplıcaları, mesire yerleri, doğal ve tarihi güzellikleriyle keyifli bir tatilin ideal alternatifleri arasında.


İlçe ve çevresi ile ilgili tarihi bilgiler Antik Çağ’a ait. Yöre bu dönemde Küçük Asya’nın Mysia bölgesine dahil. Bazı kaynaklarda M.Ö. 1443 yıllarında Pidasus adıyla kurulduğu belirtilirken, bazı kaynaklarda ise şehrin adı doğrudan ''Adramytteion'' olarak geçiyor.Bir diğer kaynakta da, Edremit adının kökeninin Luwi dilinden geldiği ve Adra Vadisi anlamında Adra-Mut olduğu ifade ediliyor. Türkler tarafından ele geçirilişi Alaaddin Keykubat zamanında (1220-1237) olan bölgeye, Anadolu Selçuklu İmparatorluğu döneminde ise Karasi Bey Uç Beyi olarak atanmış ve Edremit Anadolu Selçuklu İmparatorluğu’nun Balıkesir Beyliği’ne bağlı bir uç beyliği olarak kalmış. 1335 yılında da Osmanlı hakimiyetine girmiş.


Edremit’te Gezilecek ve Görülecek Yerler


Kurşunlu Cami: 1231 yılında yapılan Cami, Selçuklu Komutanı Yusuf Sinan tarafından yaptırılmıştır ve caminin hemen yanında Yusuf Sinan türbesi bulunmaktadır.


Ayazma Kilisesi: Şu an zeytinyağı fabrikası olarak kullanılan görülmeye değer bir yapıya sahiptir.


Akçay: Yaz turizmi açısından oldukça meşhur olan Akçay, Edremit’e sadece 10 km uzaklıktadır. Edremit’e gitmişken Akçay’a da uğramanızı ve gezmenizi önemle tavsiye ediyoruz.


Altınoluk: Edremit’e 28 km uzaklıkta olan Altınoluk da Akçay gibi önemli bir yaz turizmi merkezidir. Bölgede birçok eğlence mekanı ve otel bulunmaktadır.


Edremit - Güre Kaplıcaları: Türkyie’nin en önemli termal turizm bölgelerinden biri olan Güre Kaplıcaları Edremit’e 12 km uzaklıktadır. Kaplıcaların orijinal hali İlkçağ Roma Hamamı özellikleri taşımaktadır. Romatizma’dan kadın hastalıklarına kadar birçok hastalığa iyi gelen bu kaplıcaları da mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.


Pınarbaşı: Orman Müdürlüğünce işletilen bu bölgede harika bir alabalık çiftliği ve piknik alanı bulunmaktadır.


Şahinderesi: Tertemiz kaynak suları, piknik alanı ve Altınoluk’u tepeden gören manzarası ile Şahinderesi harika bir atmosfere sahiptir.


Hanlar: Genellikle tercih edilen bir piknik yeri olan Hanlar, Akçay’a tam 35 km uzaklıktadır. Ormanlık alanı ve soğuk suları ile ön plana çıkan Hanlar’da birçok lokanta ve kafe de bulunmaktadır.


Mıhlı Çayı: Altınoluk-Çanakkale karayolu üzerisindeki ormanlık alanda bulunan Mıhlı Çayı ve Başdeğirmen Köprüsü görülmeye değerdir.


Güre Gelinçamı Piknik Yeri: Güre Mahallesine 3 kilometre mesafede halka açık bir piknik yeri olan Gelinçamı Piknik Yeri’ne, Güre’den itibaren yeni açılan yol ile ulaşılabilinir. Her yıl yapılmakta olan Sarıkız etkinliklerinin bir bölümü de burada gerçekleştirilir.


Edremit’te Yapılacak Aktiviteler


- Edremit’te denizin, kumun ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz.


- Akçay ve Altınoluk’a giderek Edremit’e çok yakın bu tatil beldelerinin keyfini çıkartabilirsiniz.


- Edremit’te bulunan birçok piknik yerinde doğanın güzellikleri içinde piknik yapabilirsiniz.


- Eğlence mekanlarında doyasıya eğlenebilir, müzik dinleyebilirsiniz.


- Çarşıları gezerek birbirinden renkli hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.


Edremit’te Ne Yenir?


Edremit’te ülkemizin tüm mutfaklarından seçkin lezzetler bulabilirsiniz ama sebze yemekleri ve Balıkesir mutfağının tüm izlerini Edremit’te de kolaylıkla bulabilirsiniz.


Edremit’e Ne Zaman Gidilir?


Edremit’in keyfini çıkartmak için tabi ki en uygun zaman yaz aylarıdır. Bahar aylarında da oldukça güzel zamanlar geçirebileceğiniz Edremit’te Edremit otelleri aracılığı ile dilediğiniz konaklama türünü bulabilirsiniz. ndirimli Edremit otelleri ile uygun fiyatlara rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 5 yıldızlı Edremit otelleri bulmak pek kolay olmasa da Edremit balayı otelleri aynı zamanda Edremit’i bir balayı seçeneği olarak yeni evli çiftlere sunabilir…

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!