TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Bandırma Otelleri Hakkında
Bandırma Otelleri Hakkında

Deniz ticaretinin önemli noktalarından biri olan Bandırma, tarihi kimliğini eşsiz limanının üstüne oturtmuş. Marmara Denizi’nin güneyinde yer alan ilçenin doğusunda Karacabey, batısında Gönen, güneyinde Manyas ilçesi ve Kuşgölü bulunuyor.


Tarihi 5 bin yıl öncesine kadar dayanan ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bandırma, İstanbul’dan sonra bölgenin ikinci büyük limanına sahip bulunuyor. Antik çağın en önemli yerleşim merkezlerinden biri olan  ve Büyük İskender’in fetih arzularını güçlendiren Daskyleion Satraplığı da ilçenin geçmişinde çok önemli bir rol oynuyor.


Bandırma, sahip olduğu ulaşım imkanlarıyla, ulaşımı oldukça kolay bir yerdir. Denizyolu ulaşımında, son derece rahat bir konumdadır. Bandırma Limanı, gelişmiş ve donanımlı tesisleriyle, Marmara bölgesinde önemli bir yer tutmaktadır. 1998 yılından bu yana: İstanbul-Bandırma arasında, hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri düzenlendiği için İstanbul-Bandırma arasındaki mesafe, yaklaşık 2 saatte alınmaktadır.


Bandırma-Balıkesir arası uzaklık: 99 km. Bandırma-Erdek arası uzaklık: 19 km. Bandırma-Manyas arası uzaklık: 46 km.dir. Bandırma-Bursa arası uzaklık: 108 km. Bandırma-Çanakkale arası uzaklık: 162 km. Bandırma-İzmir arası uzaklık: 272 km. Bandırma-İstanbul arası uzaklık: 351 km. Bandırma-Ankara arası uzaklık: 490 km.


Bandırma, dünyaca ünlü kuş cenneti, çevresindeki Avşa ve Erdek gibi deniz turizmi açısından tanınmış bölgeleri ile birlikte, Gönen ve Manyas gibi termal turizm açısından meşhur noktalarıyla oldukça zengin bir çevreye sahiptir.


Bandırma’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Ören Yerleri: Günümüzde yoğun bir şekilde kazı çalışmalarının sürdüğü Daskyleion ve Kyzikos Antik Kentleri, Bandırma’da gezilecek yerler listenizde bulundurmanız gereken iki önemli noktadır. Kazı çalışmaları sonucu çıkartılan eserlerin bölgedeki arkeoloji müzesinde sergilendiği yerde bu antik kentleri gezebilir ve sonrasında Bandırma Arkeoloji Müzesi!ni ziyaret edebilirisiniz.


Bandırma Arkeoloji Müzesi: Çok geniş bir alana kurulu olan müzeyi, pazartesi günü hariç her gün ziyaret edebilir, gezebilirsiniz. Daskyleion ve Kyzikos örenyerlerinden çıkartılan eserlerin sergilendiği müze tarih severlerin oldukça dikkatini çekecektir.


Kuş Cenneti: Bandırma’nın en meşhur yerlerinden biri olan Kuş Cenneti gezmeniz gereken çok önemli bir turizm merkezidir.


Daskyleion Antik Kenti: Şehir merkezine yaklaşık 30 km mesafede bulunan Daskyleion Antik Kenti, Ergili Köyü yakınlarındadır. Dünyadaki tek Pers Valilik Merkezi olma ve bilinen en eski Zerdüşt Tapınağına sahip olması ile çok önemli bir yere sahiptir. Persler tarafından Manyas Gölü yakınlarına kurulan bu kentte 2500 yıllık Pers Valisi ve onun ailesine ait mezarlar bulunmaktadır.


Bandırma’da Yapılacak Aktiviteler


- Bandırma’da bulunan birçok tarihi yapı ve antik kenti gezebilir, tarihin içinde yolculuk ediyormuşcasına bu bölgelerin keyfini çıkartabilirsiniz.


- Bandırma’da doğanın içerisinde yürüyüşe çıkabilirsiniz.


- Kuş Cenneti’ni ziyaret edebilirsiniz.


- Şehrin yakınlarındaki termal kaynakların bulunduğu bölgelere giderek termal suların imkanlarından faydalanabilirsiniz.


- Şehir merkezinde bulunan mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz.


Bandırma’da Ne Yenir?


Bandırma mutfağında yer alan sebze yemeklerinin tadını çıkartabilir, şehirde bulunan ünlü restoranlarında tüm dünya mutfaklarından lezzetlere ulaşabilirsiniz.


Bandırma’ya Ne Zaman Gidilir?


Bandırma’nın keyfini en iyi yaz aylarında çıkartabileceğinizi söylemek gerekir. Doğası ve tarihi ile birçok güzelliğe sahip olan Bandırma’da Bandırma otelleri aracılığı ile en iyi konaklamayı yapabilir, indirimli Bandırma otelleri seçenekleriyle de cazip koşullara rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!