TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Ağrı Otelleri Hakkında
Ağrı Otelleri Hakkında

Doğu Anadolu’nun derin bir tarihe sahip en soğuk illerinden biri olan Ağrı, birçok medeniyetin izlerini taşımasıyla birlikte turistlik açıdan Doğu Anadolu’da önemli bir yere sahip şehirlerimizden biridir. Ağrı otelleri de şehre gelen turistlere en iyi şekilde hizmet vermek üzere çalışmaktadır. Geçmiş tarihte, Hitit, Mitanniler, Urartu, Kimmerler, İskit, ve Pers uygarlıklarının hakimiyetinde bulunan Ağrı, 1054 yılında Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey’in akınları ile Türk yönetimine geçmiştir ve 1915 yılında Rusların yönetimindeyken 1921 yılında tekrar Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde girmiştir. Ülkemizin en önemli dağlarından biri olan Ağrı Dağı’nın şehri olan Ağrı’da farklı bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.Ağrı’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


İshak Paşa Sarayı: Osmanlı mimarisinin önemli eserlerinden biri olan İshak Paşa Sarayı, dünyanın ilk kalorifer tesisatına sahip saraylarından biri olma özelliğine sahiptir.


Doğubeyazıt Kalesi: Antik kent özelliği taşıyan kalenin kalıntıları Uratular dönemine ait olduğu düşünülmektedir.


Şoşik Kalesi: Karlıca’da dik kayalar üzerine yapılan Şoşik Kalesi, Ağrı’da gezilecek yerler listenizde bulundurulabilir.


Ağrı’da Yapılacak Aktiviteler


- Ağrı’da birçok tarihi yeri gezme olanağı bulabilirsiniz.


- Ağrı’da doğa sporu tutkunları için birçok aktivite olanağı bulunmaktadır. Dağcılık ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.


- Ağrı’da kamp yapabilirsiniz.


- Dünya’nın en büyük 2. Büyük meteor çukurunun bulunduğu Ağrı’da bu çukuru görmeye gidebilirsiniz.


- Ağrı’da termal imkanlar bulup, şifalı sulardan faydalanabilirsiniz.


- Buz mağarasına giderek harika bir atmosfere tanıklık edebilirsiniz.


Ağrı’da Ne Yenir?


Abdigor köftesinin meşhur olduğu Ağrı’da haşıl, göteberg et, hengel, ciriş ketesi ve hasude Ağrı’ya özgü lezzetleri oluşturmaktadır. Et yemeklerinin de oldukça meşhur olduğu Ağrı’da Doğubeyazıt kültürünün en güzel lezzetlerini tatma olanağı bulabilirsiniz.


Ağrı’ya Ne Zaman Gidilir?


Oldukça sert bir havası olan Ağrı’da kış ayları son derece soğuk geçtiğinden Ağrı ziyaretiniz için yaz aylarını tercih etmenizi öneririz. Ağrı otel fiyatları her bütçeye hitap edebilen seçeneklerde olsa da indirimli Ağrı otelleri fırsatlarıyla çok cazip fiyatlara rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ağrı tatili için yaz aylarını tercih ederek herşey dahil Ağrı otelleri seçeneklerini de araştırabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!