TATİLİNİ TOURİSTİCA İLE PLANLA!

Adana Otelleri Hakkında
Adana Otelleri Hakkında

Tarım ve sanayi üzerine yoğunlaşmış bir şehir olan Adana’da, turistik anlamda birçok olanak ve imkana sahiptir. Adana otelleri turistik açıdan birçok alternatife sahip olan ve binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini taşıyan şehri görmek isteyenlere konaklama seçenekleri sunmayı başarıyor. Adana 2014 Sayımlarına göre 2.1 Milyon nüfusuna ulaşıp, Türkiye’nin en kalabalık şehirler arasında 5. sırayı almıştır. Akdeniz Bölgesindedir. Adana her ne kadar Türkiye’nin gelişmiş sayılabilecek şehirlerinden biri olsa da otel bakımından yeterince zengin olduğu söylenemez fakat herkese hitap edebilecen tesis seçeneklerini içerisinde barındırmaktadır.


Adana’da Gezilecek Ve Görülecek Yerler


Adana Taş Köprü: Adana’nın sembollerinden biri olan Taş Köprü, Roma dönemine dayanan tarihi ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Araç trafiğine kapanana kadar dünyanın en eski araç trafiğine açık köprüsü olma özelliğini taşıyan Adana Taş Köprü’yü görmenizi tavsiye ederiz.


Adana Ulu Cami (Ramazanoğlulları Cami): 1541 yılında yapımı tamamlanan Adana Ulu Cami, Selçuklu ve Memluk mimarisinin izlerini taşımaktadır. Merkez Camii’den önce Adana’nın en büyük camii olma özelliği ile Adana’da gezilecek yerler listenizde mutlaka bulunması gerektiğini düşünüyoruz.


Adana Arkeoloji Müzesi: Çukurova bölgesinde yapılan arkeolojik kazılar sonucu oraya çıkarılan eserlerin sergilendiği Adana Arkeoloji Müzesi, Adana’nın önemli müzelerinden biridir ve tarih severlerin ziyaret etmesi gereken noktalardan biridir.


Tarihi Kazancılar Çarşısı: Hemen Büyük Saat’in yanında yer alan bu tarihi çarşı, Anadolu’nun en güzel kapalıçarşı örneklerinden biridir. Geçmişte bakırcıların ve kazancıların hizmet verdiği bir çarşı olasada günümüzde her türlü ürünü bulabileceğiniz büyük bir alışveriş merkezi gibi dükkanlarla doludur.


Adana Merkez Park: Adana’nın nefes alınacak yeşil alanlardan biri olan Adana Merkez Park, nehrin kenarındaki konumu ve yemyeşil görüntüsü ile Adana’nın en güzel yerlerinden biridir.


Büyük Saat: 32 metrelik uzunluğu ile Türkiye’nin en büyük saat kulesi olma özelliğini taşıyan Büyük Saat, 1881 yılında yapılmıştır. Çarşı mevkiinde bulunan Büyük Saat, Türkiye’nin en büyük ikinci saat kulesi olan Dolmabahçe Saat Kulesi’nden 5 metre daha uzundur.


Adana Çarşı Hamamı: 1529 yılında yapılan ve yarım gün kadınlara, yarım gün erkeklere hizmet veren Adana Çarşı Hamamı, Büyük Saat’in hemen karşısında bulunmaktadır.


Adana Etnografya Müzesi: 1983’ten beri hizmet veren içerisinde Çukurova ile Torosların yerlilerine ait eşyaların sergilendiği müze, Adana’da gezebileceğiniz bir diğer önemli müzedir.


Adana’da Yapılacak Aktiviteler


- Adana’da şehir de bir yürüyüşe çıkabilir, birçok müze ve tarihi yeri gezebilirsiniz.


- Çok meşhur olan Adana mutfağından lezzetleri yerinde tadabileceğiniz birçok Adana restoranından birinde keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.


- Adana’da alışverişe çıkabilir, yöreye özgü yiyecek, içecek ve hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz.


Adana’da Ne Yenir?


Ülkemizin en özel mutfaklarından biri olan Adana’da tabi ki Adana Kebabı ilk akla gelen yemeklerden biridir. Adana’ya gitmişken şöyle leziz bir Adana Kebabı yemeden dönmek olmaz..! Ayrıca Adana İçli Köftesi, Adana Böreği ve Yüsük Çorbası’da Adana mutfağının olmazsa olmazlarıdır. Adana’nın ünlü içeceği şalgam suyunu da yemeklerin yanında içmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz. Yemeklerinde genelikle baharat ve et sık sık tercih edilen Adana mutfağı, ülkemizin eşsiz lezzetlerine sahiptir.


Adana’ya Ne Zaman Gidilir?


Akdeniz iklimi yaşanan Adana’da yazlar çok sıcak, kış ayları ise ılık geçmektedir. Adana’ya 4 mevsimde gidebilir fakat gezmek için bahar aylarında tercih ederseniz yazın etkisini gösteren aşırı sıcaklardan etkilenmemiş olursunuz. Herşey dahil Adana otelleri ve indirimli Adana otelleri seçeneklerine göz atmak için Adana otelleri sayfamızı inceleyebilir, size en uygun konaklama seçeneğini bulabilirsiniz.

Bonus ile peşin fiyatına 9 taksitli, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir.
tek yıldızlı otel Yıldız değerlendirmeleri tesiste konaklama yapmış misafirlerin görüşlerini belirtmektedir.

Touristica e-bültene üye olun,
indirim ve fırsatlardan ilk sizin haberiniz olsun!