Touristica
İstanbul'dan Assos & Ayvalık Turu
Ayvalık Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
25 - 28 Haziran 2020
899 TL
 • 2 gece yarım pansiyon konaklaması ( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Luks Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile zorunlu seyahat sigortası
 • Öğlen yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze ören yeri girişleri
 • Programda belirtilen ekstra gezi ve eğlenceler

İstanbul'dan Assos & Ayvalık Turu

Ayvalık Turları

1. GÜN

Perşembe
21.00 Beylikdüzü Shell istasyonu Marmara park karşısı, 22.00 Ataköy Olimpiyat Evi Önü, 23.00 Mecidiyeköy Divan otel önü, 24.00 Kadıköy Evlendirme dairesi Otoparkı önünden hareketle gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde. Bursa-Balıkesir üzerinden yolculuğumuzu gerçekleştirirken araç içi yemek paketi ve sıcak soğuk içecek ikramlarımız ile yaklaşık olarak 7 saat sürmekte.
 

2. GÜN

Cuma
Yol güzergahımızı takiben sabah saatlerinde Ayvalık'a varıyoruz. Egenin şirin ilçesi Ayvalığı yakından tanıyarak Cunda adasına varıyoruz. Bugünkü adı Alibey olarak bilinen adada Taksiryakis kilisesinde bir fotoğraf molası veriyoruz. Cunda adasının dar sokaklarında ve kordonda kısa bir yürüyüşten sonra tekne turumuz için limana iniyoruz.Akvaryum koyu,Cennet koyu, Alibey koyu gibi noktalarda vereceğimiz yüzme molaları sonrası tekne turumuzu tamamlıyor ardından Şeytan sofrasına çıkıyoruz. Türkiye’de güneşin en güzel battığı yerler arasında olan bu noktada harika bir manzara eşliğinde fotoğraflarımızı çekip sizlere vereceğimiz serbest zamanın ardından Sarımsaklı plajlarını görerek gün içerisindeki programımızı tamamlayarak Assos’ta bulunan otelimize ulaşıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Assos Eden Gardens Otel 
Öğle yemeği: Sınırsız balık, salata (ekstra)
Akşam yemeği: Otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

3. GÜN

Cumartesi
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısonrasında Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz.Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. İnanılmaz şirinlikteki Bozcaada dahailk adımımızda bizleri büyülüyor. Adada Rüzgâr Değirmenlerini, Ayazma Plajını, Mermer Burnunu görüp, Göztepe’den panaromik manzarayı izledikten sonra Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesini gezip Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restaurantlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı Ayazma Plajı’nda yürüyüş yaparak değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama: Assos Eden Gardens Otel 

4. GÜN

Pazar
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Behramkale köyü içerisindeki Assos harabelerine geliyoruz. Burada Akropol, Athena Tapınağını, surlar, Agora, Tiyatro, Hamam ve Sarnıçları gezerek fotoğraf molası veriyoruz. Assos İskele’sinde yapacağımız gezinti sonrasında Mitolojinin  en büyük savaşlarına ve destanlarına konu olan Truva Antik Şehri’ne varıyoruz. İlk yerleşimin M.Ö 2900’lü yıllarda yandığı Truva Antik Kenti’ nde bulunan Dokuz Yerleşme Evresi hakkında rehberimizden bilgi alırken Kent Kalıntıları arasında gezimizi tamamlıyoruz.Ardından feribota binerek Gelibolu’ya geçiyoruz.Çanakkale destanının yazıldığı Gelibolu yarım adası’ndaki milli parkta bulunan Şehitliği, Conkbayırı, siperleri, 57. AlayŞehitliği ve Kabatepe’yi tanıyıp İstanbul’a hareket ediyoruz. Tekirdağ’da alınan akşam yemeği sonrası İstanbul’a varıyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda bırakırken bir başka Touristica turumuzda buluşmak üzere veda ediyoruz.

 

Genel Şartlar

Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması 2 gecedir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda araç içerisinde rotsayon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda tur başlamadan misafir onayı alınır.   

0-12 YAŞ 1 ÇOCUK ÜCRETSİZ
 • 2 yetişkin yanında 0-12 yaş aralığında konaklama yapacak çocuk misafirin konaklaması ücretsizdir. 
 • Çift kişilik konaklamalara eklenen 2. çocuk misafirlerde ve tek kişilik konaklamalarda geçerli değildir.
 • Oda başı  0-12 yaş aralığında sadece 1 çocuk konaklaması ücretsizdir. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 30 Nisan 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

Axess +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları