Touristica
Butik Van & İshakpaşa & Tatvan Turu
Doğu Anadolu Turları

Yarım Pansiyon
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
18 - 20 Eylül 2020
2.499 TL
 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı) 
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Özel havalimanı transferleri
 • Akdamar tekne turu ile Nemrut dağı minibüs ücretleri 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası 
 • Havalimanı Transferleri
 • Turumuz en az 4 en fazla 8 kişi ile gerçekleştirilecektir.  
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar. 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler

Butik Van & İshakpaşa & Tatvan Turu

Doğu Anadolu Turları

1. GÜN

Cuma
Sabah 05:00'da rezervasyon esnasında belirteceğiniz adresten size özel servis aracımız ile hareketle 05:30 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Hava Yolları'nın 07:10 uçağıyla yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından, Urartu Uygarlığı'nın kalbi ve doğunun incisi Van’a ulaşıyoruz. Van Kalesi, Van Gölü ve Erek Dağı'nın eşsiz görüntüsü eşliğinde iniş yaptığımız Van Ferit Melen Havalimanı'nda bizleri bekleyen aracımıza binerek kavut, murtuğa, Van balı, Van otlu peyniri gibi lezzetleri de tadabileceğimiz meşhur Van kahvaltımızı alıyoruz (Ekstra). Van kahvaltısının ardından Gevaş üzerinden en yüksek zirvesini Artos Dağı'nın oluşturduğu, İhtiyar Şahap Dağları'nın kuzey eteklerinden, Bitlis'in Van Gölü kıyısında kurulu ilçesi Tatvan'a varıyoruz. Tatvan'da bizleri bekleyen minibüslerimize geçerek yaklaşık 15 km'lik bir yolculuk sonunda Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Kalderası'na geçiyoruz. En yüksek noktasını 2.935 metre ile Sivri Tepe'nin oluşturduğu ve Van Gölü'nün oluşumunda da özel bir öneme sahip dağda, volkanik bir patlama sonrası gerçekleşen çöküntü sahası içinde (kaldera) soğuk ve sıcak göller ile buhar bacalarını görerek Nemrut Kalderası'na veda ediyoruz. Tatvan'da bizleri bekleyen aracımıza geçtikten sonra, Anadolu'daki Türk varlığının en eski yerleşik merkezlerinden Ahlat'a varıyoruz. UNESCO Kültür Mirası Listesi'ne aday Ahlat'ta, Türk Sanatı açısından en önemli noktalardan birisi olan, Selçuklu Mezarlığı'nı geziyoruz. Burada yüksekliği 4 metreyi aşabilen mezar taşları ve kümbetleri fotoğrafladıktan sonra Tatvan'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Kahvaltı: Sütçü Murat; Yöresel Van kahvaltısı (Ekstra)
Günün Restoranı: Meltem Büryan Salonu, Adabağ Restaurant veya Ahlat Van Gölü Restaurant (Ekstra)
Konaklama : The Crater Hotel / Tatvan

2. GÜN

Cumartesi
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Van Gölü'nün doğu kıyılarını takiben ilk durağımız olan balık bendinde (sadece balık göçü mevsiminde) Van Gölü'nün meşhur balığı olan İnci Kefali'nin göçüne tanıklık ediyor ve buradaki 200 yıllık vagonu fotoğraflıyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak meşhur Muradiye Şelalesine varıyoruz. Tendürek Dağları'ndan doğan Bend-i Mahi (Far. Balık Bendi) Çayı üzerinde yer alan şelaleyi bir asma köprüden geçme tecrübesi de yaşayarak fotoğrafladıktan sonra Çaldıran üzerinden 3533 metrelik zirvesi ile Tendürek Dağları'nı 2644 metrelik Tendürek Geçidi'nden geçerek Doğubayazıt'a iniyoruz. Doğubayazıt'ta 1685-1784 yılları arasında yaptırılan Eski Bayazıt yerleşimine ve ovaya hakim yapısı ile İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz. Kürt Edebiyatı'nın en büyük isimlerinden kabul edilen Mem-u Zin'in yazarı Ahmed-e Hani Türbesi'nin yanı başında kurulu sarayın değişik üsluplardaki eşsiz süslemelerini ve görkemli mimarisini, tarihi ve hikayeleri ile tanıdıkdan sonra Van'a dönüş yolumuza koyuluyoruz. Van'daki durağımız günün son saatlerini geçireceğimiz Van Kalesi olacak. MÖ 9. yüzyılın ortalarında Urartu Kralı 1. Sarduri tarafından Van Kalesi eteklerindeki ''Analı-Kız'' olarak bilinen kutsal alan önünden varacağımız kale girişinde “Van Kalesi Höyüğü” kazı alanını görerek olağanüstü manzaraya sahip kaleye çıkıyoruz. Kale'de hem modern Van kentini, hem Van Gölü'nü hem de Eski Van'ı fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında, kökeni Urartular'a kadar giden, Van'ın birbirinden zarif Savatlı gümüş işlerini görebileceğimiz bir atölyede alışveriş imkanı buluyor ve bir gen hastalığı sonucu onları dünyaca meşhur kılan farklı renklerde (kehribar-mavi) açığa çıkabilecek gözleri ile Van Kedileri'ni fotoğraflayabiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van Gölü kenarında bulunan otelimizde.
Günün Restoranı: Ararat Restaurant; Kavurma veya Abdigor Köfte
Konaklama :Ramada Otel By Wyndham / Van 

3. GÜN

Pazar
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası odalarımızı boşaltarak Gevaş'a doğru yola çıkıyoruz. Burada bizleri bekleyen teknemize binip sessiz ve huzur verici Van Gölü üzerinde, adanın ve Artos Dağı'nın doyumsuz görüntüsü eşliğinde, yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Van Gölü'nün en büyük adası olan Akdamar'da UNESCO Dünya Kültür Mirası yolunda bir başyapıt olan Ortaçağ Ermeni Mimarisi ve Sanatının en özel yapıtlarından olan “Surp Haç” kilisesini rehberimizin anlatımları eşliğinde tanıyoruz. I. Hacik Gagik Ardzruni tarafından 915-921 tarihleri arasında Mimar Manuel’e bir manastır kompleksinin merkezi olarak yaptırtılan kilisenin duvarlarında, mevsime göre değişen gün ışığı altında, büyüleyici gölge ve ışık oyunları ile konusunu Tevrat ve İncil'den alan kabartma sahnelerinin hikayelerini öğreniyoruz. Yonca planlı kiliseyi geziyor ve kısa bir tekne yolculuğu ile kıyıda bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. İkinci durağımız Kral 2. Sarduri tarafından yaptırılan ve Urartu tarihinde “Sardurihinili” adıyla bilinen Çavuştepe Kalesi olacak. Kalede sırasıyla Surlar, Pitos Depoları, Tanrı İrmuşini Tapınağı, Saray Kalıntıları, Sarnıç ve 2800 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski tuvaletlerinden birisini görerek yürüyüşümüzü sonlandırıyoruz. Aracımıza geçmeden önce, dünyada Urartuca bilen az sayıda insandan biri olan Mehmet Amca'nın (Mehmet Kuşman) elinden çıkmış Urartuca yazılı steatit takılardan satın alma imkanı bulacağımız bir mola veriyoruz. Ardından Van'a dönüyor ve yeni açılan Van Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Van'da hayranlıkla izleyeceğimiz ve dokuma aşamalarına tanıklık edeceğimiz, Doğu Anadolu Kilimleri'nin öykülerini öğreneceğimiz Urartu Halı Köy ziyareti gerçekleştiriyoruz. Van şehir merkezine gelerek, uçak saatine kadar vereceğimiz serbest zaman ile hem şehir merkezini tanıma hem de Van otlu peyniri, Van balı gibi yöresel ürünler satın alabilme imkanı buluyoruz. Serbest zaman sonrası Van Ferit Melen Havalimanı'na ulaşıyoruz. Pegasus havayolları'nın 21:40 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen size özel servis aracımız ile aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

 
Günün Restoranı Annemin Vefa Sofrası veya Aşiyan Ev Yemekleri; Van Yöresel Ev Yemekleri

Genel Şartlar

  Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır.Turumuz butik bir tur olup en az 4 en fazla 8 kişi ile gerçekleştirilecektir. Özel havalimanı servis organizasyonu, İstanbul sınırları içerisinde belirteceğiniz alış noktasından Sabiha Gökçen havalimanı arasını kapsamaktadır.Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs,otel,tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür,ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
  En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.07.05.2020   

EKSTRA 100 TL İNDİRİM FIRSATI
 • 1 Nisan - 31 Ekim 2020 tarihleri arasındaki 2.500TL ve üzerindeki işlemlerde "EB100" kupon kodu ile 100 TL indirim uygulanmaktadır. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 1 Haziran 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

Axess +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları