Vizesiz Celestyal Olympia ile Yunan Adaları & Atina Iconic Aegean 27 Ekim 2018

Gemi Turları

27.10.2018
30.10.2018
3 Gece 4 Gün
Detaylı Bilgi

1. GÜN

Kuşadası Limanında saat 09:00-11.00 arasında yapılacak check in işlemlerinin ardından gemiye biniş.Gemimiz saat 13:00'de hareket etmektedir.

(**) Hava şartlarına göre limanlara inişler tekne ile yapılabilir.

2. GÜN

(**) Hava şartlarına göre limanlara inişler tekne ile yapılabilir.

3. GÜN

(**) Hava şartlarına göre limanlara inişler tekne ile yapılabilir.


4. GÜN

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Gemide 3 gece 4 gün ''Herşey Dahil'' konaklama

* Şov, animasyon v.b. gemideki eğlence ve aktiviteler

* Geminin havuzu, fitness, lounge v.b.ortak kullanım alanları

* Mikonos Yürüyüş Turu 

* Profosyonel Türkçe rehberlik hizmeti

* Bahşişler

* Liman vergileri (12 yaş ve üstü yetişkin 118 Euro / 2 - 12 yaş çocuk 109 Euro /  2 yaş - 3 aylık bebek 100 Euro )


“Her Şey Dahil” Konsepti Açıklaması
 
* Limitsiz İçecek Paketi - Viski, Votka, Cin, Rom, Tekila

* Yukarıdaki tüm içecekler sizin seçiminiz olan karışımlarla servis edilebilir. (Kola, Limonata, Meyve Suyu vs.)

* Alkolsüz içecekler bardakta servis edilir. Kola, Diyet Kola, Limonata, Portakal Suyu, Tüm Karışımlar ve Meyve Suları

* Menüde bulunan çay ve kahveler

* Fıçı Bira ve Kutu Bira (Geminin seçimi)

* Tüm Alkolsüz Kokteyller

* Menüde “ücretsiz” olarak belirtilen tüm Alkollü Kokteyller

* Porto Şarabı, Sherry, Uzo, Aperatifler ve Likörler* Kadehte servis edilen Köpüklü Şarap, Kırmızı, Roze ve Beyaz Şaraplar

* Günün Özel Kahvesi

* Günün Kokteyli

* Küçük şişe su pakete dahildir.

* Şişe Şarap ya da Şampanya liste fiyatı üzerinden indirimli servis edilir (Geminin seçimi dahil değildir)

* Büyük şişe su ve mini bar liste fiyatı üzerinden indirimli olarak sunulur.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Liman şehirlerindeki ekstra turlar

* Limanlardaki transfer ve shuttle servis hizmetleri

* Kuru temizleme, oda servisi, v.b. tüm kişisel harcamalar

* Seyahat Sigortası

* Yurtdışı çıkış harcı (15 TL kişi başı)

* Vizesiz Hizmet Bedeli (60 Euro kişi başı)

Tur Tarihleri

05 Mayıs 2018

12 Mayıs 2018
19 Mayıs 2018
26 Mayıs 2018


02 Haziran 2018
09 Haziran 2018
16 Haziran 2018 * Ramazan Bayramı

23 Haziran 2018 
30 Haziran 2018 

07 Temmuz 2018
14 Temmuz 2018
21 Temmuz 2018
28 Temmuz 2018

04 Ağustos 2018
11 Ağustos 2018
18 Ağustos 2018 ** Kurban Bayramı 
25 Ağustos 2018

01 Eylül 2018 

08 Eylül 2018
15 Eylül 2018
22 Eylül 2018
29 Eylül 2018


06 Ekim 2018
13 Ekim 2018
20 Ekim 2018
27 Ekim 2018

03 Kasım 2018
326-Vizesiz Celestyal Olympia ile Yunan Adaları & Atina Iconic Aegean 27 Ekim 2018 - 3n Düşük Sezon
Kuşadası - Patmos - Girit (Heraklion) - Santorini - Atina (Pire) - Mikonos - Kuşadası
3 Gece 4 Gün

Kara Turları

                                          Iconic - Ekstra Kara Turları 
    
Patmos – Panoramik Patmos Turu & Apocalypse Mağarası - (yaklaşık 3saat) - (PAT – 02)   
Dini değerinin yanısıra kendi özellikleri sayesinde de Patmos 1999'da UNESCO tarafından bir 'Dünya Mirası Anıtı' ilan edildi.
Panoramik tur Scala limanında başlayıp adanın merkezine, Hora'ya doğru yöneliyor. Köy merkezinde Apocalypse (Kıyamet) Mağarasını ziyaret edecek ve duvarların arkasındaki 'kale’nin tepesinde, Bizans mimarisi eseri Evargelist Aziz John'un Manastırını göreceksiniz.
Hora'nın sessiz değirmenlerinin adada bugüne dek tanıklık ettiği önemli olaylar, adaya dini ve aynı zamanda eğlence amaçlı turizm ile binlerce turist çekmektedir.
Ada turu, 12 Adaların alameti farikası olan daha ıssız tabiata doğru devam ediyor. Kayalık tepeler, çorak, kurak toprak ile toprağın adeta birer dil gibi denize daldırdığı fyordlar, düzinelerce koy ve girintili çıkıntılı bir kıyı şeridi. Ada boyunca yapılan bu aydınlıtıcı gezintinin ardından tur, bölgenin en eski ve pitoresk kafesi Arion'un kahve, meyve suları ve türlü içerikleriyle bizi beklediği yerde, Skala Limanında son bulacaktır.
    
Patmos – Aziz John Manastırı ve Apocalypse Mağarası - (yaklaşık 3 saat) - (PAT – 01)          
Pitoresk dar yollar yukarı, 1088'de St.Christodoulos tarafından kurulan Evangelist St.John Manastırı'na doğru kıvrılır. Ziyaret, rahiplerin yemeklerini yediği manastırın bahçesinin ve eski fırının kapılarını size açacak. Yontma ahşap iken bölmesi hem mozaik hem diğer ikonların yer aldığı birçok dönemden önemli fresklerle süslü St.John kilisesi turu enfes güzelliktedir. Sonraki durak, el yazmaları, ortaçağ dokumaları, papaz elbiseleri gibi ölçülemez değerde dini hazineler barındıran küçük müze.
Merdivenden aşağı yürürken deneyimleyeceğimiz dini enerji insanın ruhuna işler. St.Anre'in şapelinin ardında Kıyamet Mağarası'nın girişi yer alır. Evangelist St.John tarafından geleneğe uygun şekilde yontulmuş haçı, St.John'un Tanrı'nın ona kıyameti anlattığını duyduğu üç yarığı ve ayrıca St.John'un yattığı yeri göreceksiniz.

Patmos– Agriolivadi Plaj Transferi - (PAT  – 04)
        
Muhteşem Agriolivadi plajına otobüs transferi. Agriliovadi modern tesisleriyle organize bir plajdır. (Tesislerdeki hizmetler fiyata dahil değildir)

Patmos Lezzetleri - (yaklaşık 3 saat) - ( PAT-05)

Geleneksel bir Patmos tavernasında sunulacak unutulmaz bir ziyaret için bize katılın. Dost canlısı ev sahipleriniz adanın geleneksel yemeklerini en güzel klasik yamaç köylerinden birinde size tattırmak için can atıyor.
Skala'dan klimalı bir otobüse biniyor ve Patmos tepelerine doğru manzaralı yoldan gidiyoruz. Patmos, adanın merkezinde iki boğazın bağladığı dağlık üç parçadan oluşur. Oniki adanın diğerlerinden altyapı konusunda eksik kalmasa da, el değmemiş doğal güzelliği, tablo gibi köyleri, kartpostal gibi manzarası sayesinde Patmos hala sıradışı, özel hissettirir. 2009'da Forbes dergisi adayı, yaşamak için dünyanın en pastoral yerlerinden biri olarak gösterdi: 'düşsel', 'ev gibi' ve 'bakir' gibi sözcükler bu Ege cennetini tanımlamak için sıklıkla kullanılır. Adanın tablo gibi köylerinin pek çoğundan yolumuz geçecek – muhteşem Ege manzaraları için aşağı bakmayı ihmal etmeyin.
Ziyaretimizin bizi beklediği tavernaya doğru kısa, manzaralı bir yürüyüş için otobüsten indiğinizde, yabançiçeği kokuları sizi selamlar. Burada nereye bakacağınıza karar vermeniz gerekecek: Ege'ye doğru uzanan inanılmaz manzaraya mı, yoksa geleneksel Patmos lezzetleriyle dolup taşan taverna masalarına mı? Biz bu leziz ve samimi yemeğe gömülmüşken yerel bir orkestra ve dans grubu bizim için bir performans gerçekleştirecek. Patmos kırsalının otantik yüreğine hoşgeldiniz.Kali Orexi!

Kandiye / Girit – Kandiye ve Arkeoloji Müzesi - (yaklaşık 3,5 saat) - (HER – 07)
      
Kandiye 824 yılında kurulmuştur ve edebiyat ve sanata katkıda bulunanlara önemli bir yurt olmuştur. Örneğin Nobel ödüllü şair Odysseas Elytis, Rönesans ressamı Domenikos Theotokopoulos (El Greco) ve yazar Nikos Kazantzakis. Kandiye, ayrıca harika yapılarla donatılmıştır: "Koules" kalesi, Loggia’nın ödül kazanmış Venedik yapısı, Morosini Çeşmesi, Aziz Mark Basilikası, Agios Titos Kilisesi, Aziz Katerina'nın ortaçağ manastırı, Agios Mina Katedrali, Girit Tarih Müzesi ve tabii ki Knossos Sarayı olağanüstü örneklerdir. Tur, şehrin Arkeoloji Müzesinde sona erecektir. Müzenin sergileri ile Girit kültürünün geçmişi önünüze açılacak ve görünür olacaktır.

Kandiye, GİRİT – Knossos Sarayı ve Kandiye - (yaklaşık 3saat) - (HER – 02 )

Knossos Antik Kenti, Neolitik Çağ'dan 5. Yüzyıla kadar  sürekli yerleşimiyle şüphesiz Avrupanın ilk medeniyetine doğum veren Minosluların yurdudur.
İlk kazılar 1878 yılında Kandiyeli Minos Kalokairinos tarafından başlatılmıştır. Kısa bir süre sonra (1900-1913 & 1922-1930) İngiliz Sir Arthur Evans’a ait kazılar bilimsel araştırmayı tamamlayarak, geleneğe göre bilge Kral Minos’un yaşadığı yer olan Minos Sarayını bütün olarak gün ışığına çıkarttı.
Knossos sarayı merkezdeki geniş bir avlunun etrafına yayılır. Doğu kısmında hayranlık uyandıran Taht odası'na, "Zambakların Prensi" nin freskosuna, heybetli Büyük Merdivenlere, doğunun Kraliçe Megaron'una ulaşacaksınız.
Knossos sarayının odalarına doğru yürürken ve kalıntıları incelerken, kendinizi bu kültürel mirasın bir parçası olarak hissedeceksiniz.
Gemiye geri dönerken Kandiye'da duracağız.
Kandiye 824 yılında kurulmuştur ve edebiyat ve sanata katkıda bulunanlara önemli bir yurt olmuştur. Örneğin Nobel ödüllü şair Odysseas Elytis, Rönesans ressamı Domenikos Theotokopoulos (El Greco) ve yazar Nikos Kazantzakis.
Kandiye ayrıca bazı muhteşem yapılara sahiptir: "Koules" kalesi, Ödüllü Venedik Loggia’sı, Morosini Çeşmesi, Saint Mark Bazilikası ve Agios Titos Kilisesi. Konuklar, Kandiye'nin Özgürlük Meydanı'ndaki yürüyüşe başlayarak, 25 Ağustos ve Dedalou alışveriş caddelerinden geçerek, yol boyunca yukarıda belirtilen yerleri görecekler.

Kandiye, GİRİT – Girit Lezzetleri - (Yaklaşık 3.5 saat) - (HER – 04)  
     
Kandiye'nin Venedik duvarlarını geride bırakıp güzel Girit kırsalına, Episkopi ve Sgourokefali köylerine doğru yola çıkıyoruz, geleneksel Stironas köyüne varıyoruz. Burada derin bir nefes alın ve muhteşem dağ manzarası eşliğinde görkemli manzaranın tadını çıkarın - deniz seviyesinden 550 metre yukarıdasınız! Stironas, amfitiyatro gibi kurulmuş, dağlara doğru bakan geleneksel taş binalar içerir. Burada geleneksel Giritlerin yüzyıllar önce nasıl yaşadıklarını göstereceğiz. Ayrıca Girit dağlarından çeşitli aromatik ve şifalı bitkileri içeren bir botanik bahçeyi de ziyaret edeceğiz.
Girit’te şarap Minoslulardan bu yana üretilmektedir ve bir rakı damıtıcısını ziyaret ettiğimizde ve direk olarak mahzenindeki varillerden rakıyı test ettiğimizde, dudaklarımızı geleneksel Girit şarabı üretiminin derin kasesine kelime kelime sokma şansına sahip olacağız. Saf zeytinyağlı Girit mezeleri eşliğinde şarap imalatı ve şişelemesini öğreneceğiz ve geleneksel Girit dansçıları yemek boyunca bizim için dans edecekler. Bu Girit kırsalının derin, tatmin edici yudumudur. Keyfini çıkarın
Gemiye geri dönerken Kandiye'de duracağız.
Kandiye (Kandiye) 824 yılında kurulmuştur ve edebiyata ve sanata katkıda bulunanlara önemli bir yurt olmuştur. Örneğin Nobel ödüllü şair Odysseas Elytis, Rönesans ressamı Domenikos Theotokopoulos (El Greco) ve yazar Nikos Kazantzakis.
Kandiye ayrıca bazı muhteşem yapılara sahiptir: "Koules" kalesi, Ödüllü Venedik Loggia’sı, Morosini Çeşmesi, Saint Mark Bazilikası ve Agios Titos Kilisesi. Konuklar, Kandiye'un Özgürlük Meydanı'ndaki yürüyüşe başlayarak, 25 Ağustos ve Dedalou alışveriş caddelerinden geçerek, yol boyunca yukarıda belirtilen yerleri görecekler.

Santorini – Muhteşem Oia Köyü - (yaklaşık 3saat) - (SAN – 01) 

    
İlk önce özgün mimarisi ve atmosferi ile adanın en otantik ve bozulmamış köylerinden Megalohori’ye yol alıyorsunuz.
Doğuya doğru devam edeceğiz ve Fira’ya doğru ilerlerken arka planda Kamari Monolithos gibi yerleşim yerleri olacak. Zarif mimarisi ve güzellikleriyle küçük geleneksel Firostefani ve Imerovigli’den sonra nihayet Oia Köyüne varıyoruz. Tüm yol boyunca batınızda dantel gibi gözlerinizi kamaştıracak Kaldera Koyu, Thirasia, Palea ve Nea Kameni adaları ve muhteşem panoramik manzara eşlik edecek. Oia’da mermer döşeli sokaklarda dolaşmak, şirin dükkanlara bakmak, resim çekmek, kayalara oyulmuş ve olağandışı kaptan köşkleri gibi karakteristik binalara göz atmak, Kaldera’nın ilk ayağı Ammudi’de dolaşmak için bolca zamanınız olacak. “Olağanüstü doğal güzellik” olarak nitelendirilen bu alana olan merakınızı giderdikten sonra dönüşünüz başlıyor...

Santorini – Tekne ile Adalar ve Volkan - (yaklaşık 3saat) - (SAN – 02) 
      
Küçük Palea ve Nea Kameni Adaları altında uyumakta olan aktif volkanıyla özellikle jeolojik açıdan ilgi çekicidir. 
Gemiden küçük bir tekneyle aya benzeyen Nea Kameni’ye doğru birkaç dakika içerisinde kolaylıkla nakledileceksiniz. Kraterin eşiğinde, volkanın kalbinde, sizi hayran bırakacak eşsiz bir jeolojik fenomende yürüyeceksiniz. Günümüzde Nea Kameni’de plajları termal sularla kucaklanıyorken, kraterin üst kısmında gaz buharı aktivitesi bulunmaktadır. 
Bu özel turdaki bir sonraki durak, terapötik (tedavi edici) ılık sularıyla Palea (veya Palia) Kamenidir. Buradaki deniz sıcaklığı, diğer yerlerden 5°C daha yüksek ve yeşil-sarı su sülfür içermektedir. Volkan gezisinden sonra, Fira’da yürüme, hatıra resimleri çekme, Fira’nın büyüsüne ve enerjisine dokunma şansına sahip olacaksınız. 
Santorini’nin merkez köyünde turunuzu tamamladıktan sonra, küçük bir tekne ile gemiye ulaşmak için teleferik (bilet turun fiyatına dahildir) ile Eski Limana ineceksiniz.

Santorini - Akrotiri Kazıları - (SAN – 08)

Tarih öncesi dönemlerde Santorini’de yaşayanlar adayı Strongyle (yuvarlak) olarak adlandırmışlardı. MÖ 1650’lerdeki muazzam Volkanik Patlama ile adanın ortası Ege'nin maviliklerine gömüldü ve ada bugünkü şeklini alırken ardında bu muhteşem Kaldera’yı bıraktı.Tekneler klimalı otobüslerimizin sizi Santorini’nin en önemli arkeolojik alanı olan Akrotiri Köyüne götürmek üzere beklediği Athinios Limanına taşırken, bu yükselen uçurumdan eşsiz manzaranın tadını çıkartacaksınız. 
Athinios’tan güneye doğru yol alacağız. Fotoğraf çekmek ve inanılmaz manzaranın tadını çıkartmak için adanın ünlü yel değirmenleri harabelerinde duracağız. Değirmenleri, bu antik köyü keşfetme şansına sahip olacağımız Akrotiri için arkamızda bırakıyoruz - Muhteşem kalıntılar sizi zamanın gerisine götürecek. Bu gelişmiş insanlar iki – üç katlı evler inşa ettiler ve mahsüller yetiştirdiler; binlerce yıl önce köy meydanını çevreleyen evlerin, mağazaların ve atölyelerin kalıntılarına şaşıracaksınız. Akrotiri canlı bir köy haline geldi fakat arkeolog ve tarihçilerin halen gizemini çözmeye çalıştığı bir şekilde buranın yerleşikleri Thira yanardağının patlamasından önce adayı terkettiler. Volkanın külleri şehri gömerek onun yapısını ve bazı inanılmaz freskleri korudu. Akrotiri kayıp şehir Atlantis olabilir mi? Karar sizin!
Akrotiri sonrası seçkin mimarisi ve Santorinili ressam Chistoforos Assimis  tarafından boyanmış harika freskleri ile ünlü Ipapantis Kilisesi olarak da bilinen Ortodoks Metropolitan Katedralini ziyaret edeceğimiz adanın merkez ve en büyük köyü Fira’ya hareket ediyoruz. Katedral ziyaretimizden sonra Fira’da alışveriş ile zaman geçirebilir,  bir kahvenin ya da aperatifin tadını çıkartabilir veya teleferiğe binerek 200 metrelik Kaldera’nın derin mavi sularına inanılmaz inişle aşağıdaki limana ulaşabilirsiniz. Teleferikten indiğinizde teknelerimiz sizi gemiye götürmek üzere hazır bekleyeceklerdir. 

Atina – Atina Şehri ve Akropolis - (PIR – 01 )  
   
Akropolis'in bu tarihi tepesi, omuzlarının üstünde Atina şehrinin koruyucu tanrıçası Athena'ya ithaf edilen ünlü Parthenon'u taşıyor. Açılışı M.Ö. 438'de Büyük Panathenaea’da gerçekleşti. 
Propylaea'nın yanında Athena Nike ya da Kanatsız Nike tapınağı bulunur. Orada Nike’nin Atina’yı asla terk etmeyeceğine işaret eden “kanatsız”  bir ahşap heykel (xoanon / kukla) bulunurdu. Parthenon'un yanında, İyonik tarzda mermer bir yapı olan Erektion yükselmektedir. Tapınağın doğu kısmı Athena Polias'a, batı kısmı da Poseidon-Erekteus'a adanmıştır. Akropolis tepesinden Herodes Attikus'un görkemli Odeon'unu görebilirsiniz.
Akropolis'in tarihi tepesinden ayrılırken, Yunan Parlamento Binası önünde bulunan Meçhul Asker Anıtı’ndan geçeceksiniz. 1896'da ilk modern Olimpiyat Oyunlarının yapıldığı Panathenaic Stadı'nda durmak bir zorunluluktur. Sonrasında 19. yüzyılın sonunda inşa edilen zarif "Atina Trilojisi" gelir: Eski Atina Üniversitesi binası, Milli Kütüphane ve Atina Akademisi. Gezi, modern Atina'nın kalbi Omonia ve Syntagma Meydanından geçerek sona eriyor.

Atina – Atina Şehri ve Yeni Akropolis Müzesi - ( PIR – 07 ) 
   
Limanı geride bırakırken, Atina'nın merkezine doğru deniz yolu boyunca otobüsle ilerliyorsunuz. 12 tanrının babası Zeus’a adanmış ve Pentelli mermerinden yapılmış Zeus Olimpia Tapınağı, Akropolis'in güneydoğusunda durmaktadır. 
Tur, Yunan Parlamento Binası'nın önünden varış noktası olan Panathenaic Stadına doğru devam ediyor. 
Ardından tur sizi Panepistimiou caddesindeki klasik mimariden esinlenerek yapılmış üç tane 19. yüzyıl yapısı olan "Atina Trilojisi"ne getirecek. Yol, sizi Omonia Meydanı ve Syntagma Meydanı üzerinden, Akropolis'in altındaki şirin, pitoresk ve korunmuş Plaka bölgesine getirecektir.
En son varış noktası modern, etkileyici ve görkemli Akropolis Müzesi. Kapılarını 2009 yılında halka açan ve klasik antik eserlerin en ünlülerinin bulunduğu olağanüstü estetik tematik bir arkeoloji müzesidir. Yeni Akropolis Müzesinde kolleksiyonlar 3 katlı ve 14.000 m²(150.000 ft²) alanda, ışık, hareket ve çoklu seviye unsurları kullanılarak sergilenmektedir.

Mykonos – Panoramik Mikonos Turu - (MYK – 06)   

Tur otobüs ve rehberiniz ile birlikte Hora’dan yola çıkacaktır.
Sonraki durak, güneyde balıkçılar için popüler bir demir atma yeri olduğu gibi oldukça da pitoresk bir liman olan Ornos’un rüzgarlı plajı ve ardından Agia Anna’nın küçük plajı ve Kalafatis plajıdır.
Hora’ya geri dönerken, geleneksel bir köy olan Ano Mera’da 1542’de inşa edilen Panagia Tourliani manastırını ziyaret edeceksiniz. Şirin köy merkezi kısa bir mola için mükemmel bir nokta olacaktır.
Hora’ya dönüşte, Paraportiani’de duracaksınız. Bir kaç metre ileride, iki katlı bir tüccar baronun eski evi olan Mikonos Folklör Müzesini göreceksiniz.
Mikonos’un Küçük Venedik’i ile yel değirmenleri ve günbatımıyla bilinen Alefkandra’ya doğru yol alarak turu tamamlayacaksınız.

Mikonos Yürüyüş Turu - (MYK – 10) - Yarım Gün 

Mikonos dünyaca meşhurdur. Yunan adalarının en kosmopolit olanıdır ve dünyanın her yerinden çok sayıda sanatçı ve entellektüeller dahil bir çok ziyaretçiyi cezbetmektedir. Otobüsünüz sizi, yürüyerek Alefkandra’ya ulaşana kadar, adanın merkezi olan kasabanın dar taş sokaklarını, şirin butiklerini, şık gece kulüplerini ve beyaz boyalı evlerini göreceğiniz adanın merkezi olan Hora’ya götürecek. Aynı zamanda Mikonos’un “Venedik”i olarak bilinen Alefkandra, adanın cazip köşesidir. Evler ahşap balkonları ile Venedik’i andırarak deniz üstünde inşa edilmiştir. Bunlar 18. Yüzyılın ortasından itibaren inşa edilmeye başlanmış ve zengin tüccar ve kaptanların evleriydi. Mikonos Kasabasından (Hora) geminize ulaşacağınız limana otobüs servisi alarak döneceksiniz. 

Mikonos Lezzetleri - (MYK – 01) - Süre 3,5  saat

Bu keyifli tur sizi yürüyerek dünyanın en çok sevilen yerlerinden birisi olan Mikonos Kasabası harikalarına yakınlaştıracak. Ünlü Paraportiani Kilisesinin evi olan Kastro’ya varana kadar dar taş sokakları, şirin butikleri ve beyaz boyalı kiliselerinden geçerek birlikte yapacağımız uzun yürüyüşe başlayacağız. Paraportiani’nin hemen sonrası, eski bir çift katlı kaptan evi olan Folklör Müzesidir*. İçinde adadaki evlerde bulunan 19 yüzyıl sonu ve 20. Yüzyıl başına ait mücevher takılar ve tekstil ürünlerinin yanı sıra ilgi çekici kıyafetler, mobilyalar ve ev eşyalarını barındıran müzeyi ziyaret edeceğiz. Folklör müzesi 100 yıldan daha eski olması sebebiyle, Mikonoslunun hayatının derinliğini yansıtan bir katkı olacaktır. Hazır Kastro’da iken, Paraportiani’nin küçük şapellerini de ziyaret edeceğiz.
Kastro’dan Alefkandra ve yel değirmenlerine yürüyeceğiz. Aynı zamanda Mikonos’un “Venedik”i olarak bilinen Alefkandra, adanın cazip köşesidir. Evler ahşap balkonları ile Venedik’i andırarak deniz üstünde inşa edilmiştir. Bunlar 18. Yüzyılın ortasından itibaren inşa edilmeye başlanmış ve zengin tüccar ve kaptanların evleriydi. Buradan muhteşem günbatımı ve görkemli adanın en önemli noktalarının resmini çekebileceğiniz yel değirmenlerine yürüyeceğiz.
Hora’nın pitoresk küçük sokaklarında devam eden yürüyüşünüz sizi Yunanistan'ın favori lezzetleri, içecekleri, müzikleri ve dansları ile birlikte orijinal Yunan ruhunun tadını, kokusunu ve esansını tadacağınız yerel bir tavernaya getirecek. 
* Folklör müzesinin kapalı olması halinde, tarih öncesi dönemlerden 20. Yüzyıla kadar uzanan çeşitli kürekli sandallar, yelkenli tekneler ve buharlı gemilerden ölçekli modellerin sergilendiği Aegean Denizcilik Müzesini ziyaret edeceğiz. 

Önemli Bilgiler

Pasaportunda Kıbrıs kaşesi olanlar Yunanistan prosedürü gereği gemiye alınamayacaktır.

XB - XD - XF kategorilerinde yataklar birleştirilemez.

Erken Rezervasyon İndirimi  : Bayram dönemlerinde, tur programında yer alan afişe fiyatlar geçerlidir.

Belirtilen fiyatlar EURO cinsinden olup, fiyatlar 2 kişilik kabinde vergi dahil kişi başıdır. Fiyatlar hazırlandığı zaman geçerli olan masraflar esas alınarak hesaplanmıştır.
Yakıt fiyatları, döviz dalgalanmaları ve benzeri fiyat değişiklikleri durumunda yukarıdaki fiyatlarda değişiklik yapma hakkımız saklıdır. Programda belirttiğimiz gemi, transfer, vb. hizmet sağlayıcılarından kaynaklı herhangi bir değişiklikte (saatler, limanlar, vb.) Touristica Seyahat Acentesi sorumlu değildir ve programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar. Tur programına katılabilmek için tur bitiş tarihi baz alınmak üzere en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport gerekmektedir. Pasaportunda Kıbrıs damgası bulunanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar. Tur iptal şartları ve diğer hükümler sözleşmemizdeki gibi geçerlidir.

Celestyal Cruises  İptal Şartları : 

Rezervasyonun kesinleştiği günden; 61 gün öncesine kadar hiçbir ceza uygulanmamaktadır. 

Tur başlangıç tarihine; 

60 - 45 gün kala yapılan iptallerde toplam tutarın % 25’i, 

44 - 15 gün kala yapılan iptallerde % 50’si, 

14 - 8 gün kala yapılan iptallerde % 75’i, 

7 -0 gün kala yapılan iptallerde toplam tutarın 100’ ü  iptal  cezası olarak tahsil edilir.


Gemi ve Kabin Bilgileri

Celestyal Olympia

Teknik Özellikler
Geminin Sınıfı : 4* - Tonaj : 37.584 gros ton
Uzunluk : 215 m - Genişlik : 28,40 m
Seyir Hızı : 16 knots 
Güvertesi  : 11 - Asansör : 7
Stabilizatör : EVET - Elektrik Akımı : 110 / 220 V

Kabin ve Personel
Toplam Kabin         : 724
Dış Kabin Sayısı : 418
İç Kabin Sayısı : 306
Personel Sayısı : 550
Personel Uyruğu   : Avrupa ve Uluslararası

Kabin Özellikleri
Tüm kabinlerde duş, WC, klima, telefon, TV, kasa ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır . Ayrıca tüm suitlerde mini bar bulunmaktadır.

Gemi Kullanım Alanları
Aegean Restoran
Helios Cafe
Auro Grill
Thalassa Bar
Helios Bar
Horizons Bar (360')
Argo Bar
Eclipse
Muses Lounge
Selene Lounge
Fiesta Casino
Badminton, Jogging, Basketbol
Yüzme Havuzu (2)
Çocuk Havuzu
Sauna
Fitness Merkezi
Çocuk Klubü
Video Salonu
Oyun Salonu
Güzellik Salonu & Spa
Kütüphane 
Jakuzi
İnternet Cafe 
Duty Free
Sağlık Merkezi 

 
 
.


Yunanistan - Vize Bilgileri

Turistik Vize - İşveren - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imzalı dilekçe ( Size örneği gönderilecektir ) Şirket imza sirküleri fotokopisi
Şirket vergi levhası fotokopisi
Şirket faaliyet belgesi ıslak imzalı ( Son 3 aylık olmalı )
Şirket ticaret sicil gazetesi fotokopisi ( Kuruluş ve güncel olmalı )

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Turistik Vize - Ücretli Çalışan - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imzalı dilekçe ( Size örneği gönderilecektir )
Şirket imza sirküleri fotokopisi
Şirket vergi levhası fotokopisi
Şirket faaliyet belgesi ıslak imzalı veya e-imzalı ( ıslak imzalı belge son 3 aylık olmalı )
Şirket ticaret sicil gazetesi fotokopisi ( Kuruluş ve güncel olmalı )
Sigortalı işe giriş bildirgesi
Son 3 aylık maaş bordrosu kaşeli imzalı
Barkodlu hizmet dökümü ( e-devlet üzerinden alabilirsiniz )

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Turistik Vize - Emekli - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

SGK dan alınmış emeklilik belgesi ( Hangi tarihten itibaren emekli olduğunuzu gösterir )
Emekli maaşınızın yattığı banka hesabının son 6 aylık dökümü kaşeli ve imzalı

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Turistik Vize - Ev Hanımı - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

Masraflarını karşılayan kişinin ağzından yazılmış dilekçe ( Size örneği gönderilecektir )
Masraflarını karşılayan kişinin iş durumuna göre evrakları
Evli ise evlilik cüzdan fotokopisi

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Turistik Vize - Öğrenci - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

Öğrenci Belgesi
Ebeveynlerinin iş durumuna göre evrakları ( Masraflarını 1. veya 2. dereceden akrabalar karşılayabilir )
18 yaşını doldurmamış ise anne ve babadan muvafakatname

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.