Touristica
Uçaklı Antakya-Mersin-Adana Turu
Akdeniz Turları

Yarım Pansiyon
Pegasus Hava Yolları ile Gidiş Dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
20 - 22 Kasım 2020
%25 İndirim
2.132 TL
1.599 TL
 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması (2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı)
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Mercedes marka otobüsler ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
 • Havalimanı Transferi
 • Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle yemekleri 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler 
 • Özel harcamalar

Uçaklı Antakya-Mersin-Adana Turu

Akdeniz Turları

1. GÜN

Cuma

Sabah 04:30 Beylikdüzü Shell istasyonu önü(Marmara park karşısı) 05:00 Ataköy Olimpiyat evi (Sinan Erdem spor salonu önü), 05:15 Mecidiyeköy Divan Otel önü, 05:30 Kadıköy Evlendirme dairesi otoparkı önünden hareketle, 06:00 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda siz değerli konuklarımızla kültür rehberinizin buluşmasının ardından Pegasus Havayolları'nın 08:15 uçağı ile yaklaşık bir saat sürecek yolculuk sonrası Adana Şakirpaşa Havalimanı'na iniyoruz. Alanda bizleri bekleyen aracımıza binerek Mersin'e hareket ediyoruz. Erdemli, Mezitli üzerinden bölgenin en ilgi çekici alanlarından olan cennet-cehennem obrukları ile sarkıt ve dikitleri ile ün yapan dilek (astım) mağarası gezilerini gerçekleştiriyoruz. Ardından eski ismi Porto Calemie olan Narlıkuyu beldesine gidiyoruz. Üç güzeller mozaiğinin bulunduğu bu doğa harikası Akdeniz koyunda deniz mahsulleri ile çeşitlendirilmiş öğlen yemeğini almamızın ardından meşhur Kız Kalesi'ne ulaşıyoruz. Kıyıdan tekne ile ulaşılan bu noktada hava şartları müsaitse ( ekstra ) yaklaşık 20 dakikalık tekne yolculuğunun ardından denizden gelen saldırıları ilk olarak önleme adına yapılan bu yapıyı fotoğrafladıktan sonra bugün için son olarak Kanlıdivane antik kenti gezisini gerçekleştiriyoruz. Ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama: Mersin Hilton

2. GÜN

Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Çukurova’nın bereketli toprakları üzerine kurulmuş olan Tarsus ilçesine gidiyoruz. Tarsus Şelalesi’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Tarsus şehir turu Kleopatra Kapısı,Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı)Saınt Paul Kilisesi (Eski Camii),Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus Evlerinin ve sokaklarının fotoğraflanması sonrası Beyaz Çarşı(Kırk Kaşık Bedesteni)serbest zaman ve alış veriş imkanı sunuyoruz. Meşhur cezerye alışverişlerimizi bu noktalarda yapabiliriz. Ardından ,Nusrat Mayın Gemisi,Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar)Mağarasının görülmesi ardından Adana'ya varıyoruz.. İlk olarak öğle yemeğimizi meşhur Adana kebap menülü olacak şekilde aldıktan sonra Adana’nın tarihi simgelerinden Taşköprü 'ye ulaşıyoruz. Seyhan nehri üzerinde yer alan taş köprüyü fotoğrafladıktan sonra yapacağımız kısa bir yürüyüşle Ramazanoğulları döneminin Adana’daki en anıtsal yapısı olan Adana Ulucami’ne geçiyoruz. Sanatsal açıdan Selçuklu, Artuklu, Memluk, Zengin ve Osmanlı üsluplarından çeşitli özellikleri barındıran yapıyı rehberimizin anlatımları eşliğinde gezip fotoğrafladıktan sonra yine kısa bir yürüyüşle Adana Saat kulesine gidiyoruz. Yolumuz üzerinde Adana’nın uzun yıllar başkentliğini yaptığı Ramazanoğulları beyliğine ait olan ve halk arasında dünyada yapıldığı günden bu yana ayakta kalan en eski ev olarak bilinen Ramazanoğlu konağını görüp saat kulesine ulaşıyoruz. 1881 yılında Ziya Paşa’nın valiliği döneminde inşasına başlanan 32 metre uzunluğundaki saat kulesini gördükten sonra İskenderun’a gidiyoruz. Şehir merkezi ve sahil yolu üzerinden panaromik olarak ilçeyi tandıktan sonra Antakya'da bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Savon Otel / Antakya
Günün Restoran ve Menüsü: Tarihi Onbaşılar Kebapcısı  

3. GÜN

Pazar

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Doğunun Kraliçesi olarak adlandırılan 3 ilahi dinin birleştiği bir kent mozaiği olan Antakya’yı sizlerle tanımaya başlıyoruz.. Farklı din ve mezheplere ait ibadethanelerin yan yana yaşadığı bu güzel şehirdeki ilk durağımız kentin yamacına kurulduğu dağa da adını veren ve bugünkü sınırlarımız içinde inşa edilen ilk cami olarak Habib Neccar Cami oluyor. 7. yüzyılda buradaki bir tapınağın kalıntıları üzerine yapılan cami depremler nedeniyle farklı yıllarda onarılmış ve eklemeler yapılmıştır. Hristiyan ve İslam kaynaklarına göre Habib Neccar’ın hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Antakya’da yaşayan Arapların Suk-ul Tavil dedikleri Uzun Çarşı’da vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir veya çay bardağında ve köpüksüz yapılan süvari kahvesinin tadına bakabilirler. Buradaki gezimizin ardından otobüsümüzle Hac Dağı’nın eteklerindeki Aziz Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Hristiyanlık inancının ilk yayıldığı dönemde Aziz Petrus’un ilk kez vaaz verdiği ve cemaatin ilk kez Hristiyan isminin kullandığı bu mağara kilise Hristiyanlık tarihindeki önemi nedeniyle 1963 yılında Papa tarafından Kudüs’ten sonra Hristiyanlar için ikinci hac merkezi olarak ilan edilmiştir. Kiliseyi rehberimizin anlatımları eşliğinde gezdikten sonra  Mozaik koleksiyonu bakımından oldukça zengin olan Antakya Mozaik Müzesine gidiyoruz. Çoğunluğunu Daphne kentindeki villaların tabanlarındaki mozaiklerin oluşturduğu müzede mozaiklerin yanı sıra Amik Ovası’ndaki höyüklerden elde edilen eserleri rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde gördükten sonra Hatay Havalimanı'na varıyoruz. Pegasus 18.1İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyor , servis araçlarımıza binerek sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. 

Günün Restoranı ve lezzeti: Boğaziçi Harbiye Antakya mezeleri, Humus, Abugannuş (Ekstra) 

Genel Şartlar

Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır.Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs,otel,tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür,ayrı ayrı düşünülemez.Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.30.11.2019

EKSTRA 100 TL İNDİRİM FIRSATI
 • 1 Nisan - 31 Ekim 2020 tarihleri arasındaki 2.500TL ve üzerindeki işlemlerde "EB100" kupon kodu ile 100 TL indirim uygulanmaktadır. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 30 Haziran 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları