Ramazan Bayramı Özel Uçaklı Butik Van & Tatvan & İshakpaşa Turu
Doğu Anadolu Turları

Yarım Pansiyon
Uçak ile gidiş Uçak ile dönüş
2 Gece / 3 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1 - 3 Mayıs 2022
%25 İndirim
3.732 TL
2.799 TL
 • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı) 
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası 
 • Havalimanı Transferleri 
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze Kart Ücreti T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar. 
 • Akdamar tekne turu ile Nemrut dağı minibüs ücretleri 
 • Programda ekstra olarak belirtilen gezi ve eğlenceler

Ramazan Bayramı Özel Uçaklı Butik Van & Tatvan & İshakpaşa Turu

Doğu Anadolu Turları

1. GÜN


Sabah 03:30 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı, 04:00 Ataköy Olimpiyat Evi Sinan Erdem Spor Salonu önü 04:15 Mecidiyeköy Divan City Otel önü, 04:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareketle 05:00 Sabiha Gökçen Havalimanı'nda  biniş işlemleri sonrası  Pegasus Hava Yolları'nın  07:35 Van uçağıyla yaklaşık iki saatlik yolculuğun ardından, Urartu Uygarlığı'nın kalbi ve doğunun incisi Van’a ulaşıyoruz. Van Kalesi, Van Gölü ve Erek Dağı'nın eşsiz görüntüsü eşliğinde iniş yaptığımız Van Ferit Melen Havalimanı'nda bizleri bekleyen aracımıza binerek Gevaş'a doğru yola çıkıyor, bizleri bekleyen teknemize binip sessiz ve huzur verici Van Gölü üzerinde, adanın ve Artos Dağı'nın doyumsuz görüntüsü eşliğinde, yaklaşık yarım saat süren bir yolculukla Akdamar Adası'na geçiyoruz. Van Gölü'nün en büyük adası olan Akdamar'da UNESCO Dünya Kültür Mirası yolunda bir başyapıt olan Ortaçağ Ermeni Mimarisi ve sanatının en özel yapıtlarından olan “Surp Haç” kilisesini rehberimizin anlatımları eşliğinde tanıyoruz. I. Hacik Gagik Ardzruni tarafından 915-921 tarihleri arasında Mimar Manuel’e bir manastır kompleksinin merkezi olarak yaptırtılan kilisenin duvarlarında, mevsime göre değişen gün ışığı altında, büyüleyici gölge ve ışık oyunları ile konusunu Tevrat ve İncil'den alan kabartma sahnelerinin hikayelerini öğreniyoruz. Yonca planlı kiliseyi geziyor ve kısa bir tekne yolculuğu ile kıyıda bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Sonrasında ikinci durağımız olan Tatvan'a ulaşıyor, bizleri bekleyen minibüslerimize binerek yaklaşık 15 km'lik bir yolculuk sonunda Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Kalderası'na geçiyoruz. En yüksek noktasını 2.935 metre ile Sivri Tepe'nin oluşturduğu ve Van Gölü'nün oluşumunda da özel bir öneme sahip dağda, volkanik bir patlama sonrası gerçekleşen çöküntü sahası içinde ( Kaldera ) soğuk ve sıcak göller ile buhar bacalarını görerek Nemrut Kalderası'na veda ediyor, Ahlat Selçuklu mezar taşlarını görerek gün içerisindeki programlarımızı tamamladıktan sonra Van gölü kenarındaki otelimize  ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 
Günün Restoranı Annemin Vefa Sofrası veya Aşiyan Ev Yemekleri; Van Yöresel Ev Yemekleri

Konaklama: Hilton Van 
2. GÜN


Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası doğuya doğru hareket ediyor ve Van Gölü'nün doğu kıyılarını takiben balık bendinde ( Sadece balık göçü mevsiminde ) Van Gölü'nün meşhur balığı olan İnci Kefali'nin göçüne tanıklık ediyor ve buradaki 200 yıllık vagonu fotoğraflıyoruz. Daha sonra buradan ayrılarak meşhur Muradiye Şelalesi'ne varıyoruz. Tendürek Dağları'ndan doğan Bend-i Mahi ( Far. Balık Bendi ) Çayı üzerinde yer alan şelaleyi bir asma köprüden geçme tecrübesi de yaşayarak fotoğrafladıktan sonra Çaldıran üzerinden 3533 metrelik zirvesi ile Tendürek Dağları'nı 2644 metrelik Tendürek Geçidi'nden geçerek Doğubayazıt'a iniyoruz. Doğubayazıt'ta 1685-1784 yılları arasında yaptırılan Eski Bayazıt yerleşimine ve ovaya hakim yapısı ile İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz. Kürt Edebiyatı'nın en büyük isimlerinden kabul edilen Mem-u Zin'in yazarı Ahmed-e Hani Türbesi'nin yanı başında kurulu sarayın değişik üsluplardaki eşsiz süslemelerini ve görkemli mimarisini, tarihi ve hikayeleri ile tanıdıkdan sonra Van'da bulunan otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Günün Restoranı: Ararat Restaurant; Kavurma veya Abdigor Köfte

Konaklama: Hilton Van  

3. GÜN


Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Van Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Van'da hayranlıkla izleyeceğimiz ve dokuma aşamalarına tanıklık edeceğimiz, Doğu Anadolu Kilimleri'nin öykülerini öğreneceğimiz Urartu Halı Köy ziyareti gerçekleştiriyor,ve Van kalesine ulaşıyoruz. MÖ 9. yüzyılın ortalarında Urartu Kralı 1. Sarduri tarafından Van Kalesi eteklerindeki ''Analı-Kız'' olarak bilinen kutsal alan önünden varacağımız kale girişinde “Van Kalesi Höyüğü” kazı alanını görerek olağanüstü manzaraya sahip kaleye çıkıyoruz. Kale'de hem modern Van kentini, hem Van Gölü'nü hem de Eski Van'ı fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında, kökeni Urartular'a kadar giden, Van'ın birbirinden zarif Savatlı gümüş işlerini görebileceğimiz bir atölyede alışveriş imkanı buluyor ve bir gen hastalığı sonucu onları dünyaca meşhur kılan farklı renklerde ( Kehribar-mavi ) açığa çıkabilecek gözleri ile Van Kedileri'ni fotoğraflayabiliyoruz. Ardından Kral 2. Sarduri tarafından yaptırılan ve Urartu tarihinde “Sardurihinili” adıyla bilinen Çavuştepe Kalesi'ne varıyoruz. Kalede sırasıyla Surlar, Pitos Depoları, Tanrı İrmuşini Tapınağı, Saray Kalıntıları, Sarnıç ve 2800 yıllık geçmişi ile dünyanın en eski tuvaletlerinden birisini görerek yürüyüşümüzü sonlandırıyoruz. Aracımıza geçmeden önce, dünyada Urartuca bilen az sayıda insandan biri olan Mehmet Amca'nın ( Mehmet Kuşman ) elinden çıkmış Urartuca yazılı steatit takılardan satın alma imkanı bulacağımız bir mola veriyoruz. Ardından Van Havalimanı'na ulaşıyoruz. Pegasus 20.15 İstanbul uçağı ile Sabiha Gökçen Havalimanı'na hareket ediyor ve alanda bizleri bekleyen servis araçlarımızla sizleri aldığımız noktalaraa bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Günün Restoranı:
Meltem Büryan Salonu, Adabağ Restaurant veya Ahlat Van Gölü Restaurant ( Ekstra )

Genel Şartlar

  Gezi süresi 2 gece 3 gün olup otel konaklaması aynıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez. Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez. Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir. Hava muhalefeti nedeniyle yada rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Touristica sorumluluğu yoktur.

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi uçuşlarında aşılı ( En az 14 gün önce gerekli tüm dozların tamamlandığını kanıtlayan aşı sertifikası ibraz edilmelidir. ) ya da hastalığı geçirmiş olan misafirlerimiz (Bilimsel olarak bağışıklık kazanıldığı kabul edilen süre içinde alınmış iyileşme belgesi ibraz edilmelidir. ) herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Aşısız olan misafirlerimizin ise 6 Eylül tarihi itibarıyla seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir. Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.15.11.2021