Touristica
Pamukkale & Salda Gölü & Kuşadası Turu Colossae Hotel
Pamukkale Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
25 - 28 Haziran 2020
899 TL
 • 2 gece yarım pansiyon konaklaması ( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı) 
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri Luks Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile zorunlu seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze ören yeri girişleri 
 • Programda belirtilen ekstra gezi ve eğlenceler

Pamukkale & Salda Gölü & Kuşadası Turu Colossae Hotel

Pamukkale Turları

1. GÜN

21.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı, 22:00 Ataköy Olimpiyat Evi Sinan Erdem Spor Salonu, 23:00 Mecidiyeköy Divan Otel Önü,  00.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareket ile gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde.
Adapazarı-Bilecik-Afyon üzerinden yolculuğumuzu gerçekleştirirken araç içi yemek paketi ve sıcak soğuk içecek ikramlarımız ile yaklaşık olarak 10 saat sürmektedir.  

2. GÜN


Yol güzergahımızı takiben sabah saatlerinde UNESCO Dünya Miras Listesi üyesi olan Aphrodisias Antik Kenti'ne varıyoruz. Ara Güler'in ölümsüz fotoğrafları sayesinde tanınan ve bu keşfe kadar üzerindeki Geyre Köyü ile içiçe olan Antik yerleşimin müzesinde Sebasteion/Augusteum'un nefes kesen süslemeli ve kabartmalı panolarını görüyoruz. Antikçağın en meşhur heykel okullarından birisine sahip kentte; Sebasteion, Tiyatro, Tiyatro Hamamı, Akropol, Agora, Tiberius Portikosu, Hadrian Hamamları, Odeon, Piskoposluk Sarayı, Afrodit Tapınağı, Stadium, Propylon (Tetrapylon) ve Kenen Erim'in mezarını da görerek antik kente veda ediyoruz. Antik kent yakınlarındaki yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası beyaz cennet Pamukkale’yi sizlerle tanımaya başlıyoruz. Antik çağda insanların şifa bulmak adına geldikleri kutsal havuz, Denizli ovasının manzarasınıda görebileceğimiz seyir terası, beyaz dokusuyla traventenler bölgesi gezilerimiz sonrası arkeoloji literatüründe “Holy City” yani Kutsal Kent olarak adlandırılan Hierapolis gezimize başlıyoruz. Bizans döneminde Piskoposluk Merkezi de olan antik şehir bünyesinde Neron Devrin’de yıkılan ve yerine yapılan Antik Tiyatro, Hierapolis'in en büyük tanrısı Apollon için yapılmış olan tapınağı, Agora, Gymnasium, Tritonlu çeşme binası, Latrina, Plutonium gezileri ve anlatımları sonrasında şehir dışında kalan Nekrapol ve hamam bölümlerini incelememizin ardından Karahayıt bölgesindeki Kızılsu ve termal çamur alanında vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Pamukkale'de bulunan otelimizde


3. GÜN


Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Denizli ve Serinhisar üzerinden Burdur Yeşilova sınırları içerisinde yer alan Salda Gölü'ne geçiyoruz. Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen gölümüzün, bir benzeri Mars'ta olduğu söylenen Magnezyum yüklü beyaz plajında vereceğimiz serbest zaman sonrası buraya veda ediyor ve öğle yemeği -ekstra- molamızı veriyoruz. Yemek sonrası Ağlasun ilçesinden tırmanmaya başlayacağımız Toroslar üzerinde etkileyici manzarası ve çok iyi korunmuş kalıntıları ile, Türkiye'nin en etkileyici ve romantik antik kalıntılarından birisini görmeye Unesco Geçici/Aday listesinde yer alan Sagalassos Antik kentine varıyoruz. Antik kentte; Kent Konağı, Antik Tiyatro, Neon Kütüphanesi, Geç Hellenistik Çeşme, Yukarı Agora, Antoninler Çeşmesi, Heroon, Bazilika, Macellum, Odeon, Roma Hamamı ve çok sayıda yer görülerek kente veda ediyoruz. Etkileyici Anastilosis çalışmaları ile bizde izler bırakacak yerleşimde 2 bin yıl önce olduğu gibi Toroslardan gelen kaynak ile ayağa kaldırılmış Antoninler çeşmesi, unutulmaz bir deneyim olarak aklımızda ve kalbimizde yer edecek. Otele dönüş konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN


Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ülkemizin en büyük antik yerleşimi olan Efes antik kentini geziyoruz. (Odeon, Bouluterion, Domitian meydanı, Trajan Çeşmesi, Hadrian tapınağı, Skolastika hamamı, Celcius kütüphanesi, Aşk evi, Tiyatro, Agora gibi yapılar göreceğimiz yerler arasında.) Efes ziyaretimizin ardından, ev yapımı meyve şarapları ile ün salan Şirince yerleşimini geziyoruz.Otantik köy dokusunu ve tarihi evleri gördükten sonra Kuşadası'nda bulunan minyatür bir doğal park olan Değirmen çiftliğine gidiyoruz. İçerisinde organik tarımın yapıldığı büyük emekler ile oluşturulmuş bu noktada ilk olarak zeytinyağı tarih müzesini ziyaret ediyoruz. Zeytinyağının üretim aşamasından soframıza gelene kadar hangi yollardan geçtiğinin öyküsüne tanıklık yapacağımız müze gezisi ardından, tamamı ile çiftlikte üretilen organik ürünler ile oluşturulmuş öğle yemeği sonrası ( ekstra )  İstanbul’a dönüyoruz. Sizdeğerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp bir başka Touristica kültür turunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.    turumuzu tamamlıyor ve
 İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Gece yolculuğunu otobüsümüzde geçiriyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Genel Şartlar

Gezi süresi 3 gece 4 gün olup otel konaklaması 2 gecedir. 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda araç içerisinde rotsayon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda tur başlamadan misafir onayı alınır.   

0-16 YAŞ 1 ÇOCUK ÜCRETSİZ
 • 2 yetişkin yanında 0-16 yaş aralığında konaklama yapacak çocuk misafirin konaklaması ücretsizdir. 
 • Çift kişilik konaklamalara eklenen 2. çocuk misafirlerde ve tek kişilik konaklamalarda geçerli değildir.
 • Oda başı  0-16 yaş aralığında sadece 1 çocuk konaklaması ücretsizdir. 
 • Yeni yapılan rezervasyonlarda geçerlidir. Geriye dönük işlem yapılamaz. Rezervasyon iptal edilip tekrar kayıt açılması halinde de kampanyadan faydalanılamaz. 
 • Kampanya sınırlı sayıda kontenjan için geçerlidir. 
 • Touristica bildirim yapmaksızın kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar. 
 • Kampanya son geçerlilik tarihi: 30 Nisan 2020 Pazartesi
Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;

Axess +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

CardFinans +3 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları

Maximum +2 Taksit Kampanya Detayları

Kampanya Detayları