Pamukkale Hierapolis Photo Safari Turu 01-04 Ekim
Photo Safari Turları

Oda Kahvaltı
Ulaşımsız
3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1 - 4 Ekim 2021
1.435 TL

Hava Alanı – Otel – Hava Alanı Paylaşımlı Transfer 

Seçilen otellerde 3 gece – Oda Kahvaltı Konaklama,

Fotoğraf Çekim Alanları – Otel taşıma Hizmetleri,

Yarışma katılım bedeli ( 150 TL )

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Öğle ve akşam yemekleri
Opsiyonel ekstra turlar
Müze ve ören yeri girişleri
Özel harcamalar

Pamukkale Hierapolis Photo Safari Turu 01-04 Ekim

Photo Safari Turları

1. GÜN

Denizli Havaalanından  Konaklama  Otellerine Transfer

Münferit olarak gelen siz değerli misafirlerimiz ile Denizli Havaalanı’nda buluşup, transferlerimiz ile Pamukkale bulunan konaklama otellerimize dağılıyoruz. Odalara yerleşme ve serbest  zaman. Akşam konaklama otellerimizde.                                                                

2. GÜN

Pamukkale Travertenlerinin  Fotoğraflanması        

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, sabah Pamukkale Travertenlerine  doğru yola çıkıyoruz.  Yaklaşık 400 bin yıl önce  depremler sonucu meydana gelen, 1000 yılı aşkındır kaplıca olarak kullanılan Pamukkale Travertenleri fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Sonrasında otellerimize dönüş. Akşam konaklama otellerimizde.

Pamukkale  Balon Uçuşu (Opsiyonel)             

Dileyen misafirlerimiz  Pamukkale Travertenleri fotoğraflaması sonrası , balon uçuşu ek turumuza katılabilirler.                                                                                     

                                    

3. GÜN

Hierapolis  Antik Kentinin  Fotoğraflanması          

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, sabah Hierapolis Antik Kentine doğru yola çıkyoruz. Yaklaşık 2000 sene önce Bergama Krallığı tarafından inşa edilen Hierapolis Antik Kenti fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Antik Tiyatro, Hamam, Agora, Şehir Kapıları, Gymnasium Latrina ve benzer antik binaların fotoğraflanmasını tamamlıyoruz. Sonrasında  otellerimize dönüş. Akşam konaklama otellerimizde.

Akşam Yemeği, Denizli Gastronomi Gecesi  (Opsiyonel)                                                                                                 

Dileyen misafirlerimiz akşam opsiyonel olarak sunduğumuz,  Denizli  Gastronomi Gecesi ek turumuza katılabilirler.

                                  

4. GÜN

Konaklama Otellerinden  Denizli Havaalanı’na Transfer             

Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrası, siz değerli misafirlerimiz ile otelden ayrılıyoruz.  Denizli Havaalanına transfer ve turumuzun sonu.  

                                           

genel şartlar

UNESCO Turkey Photo Safari, ülkemizde bulunan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda düzenlenen bir foto safari etkinliği ve fotoğraf yarışmasıdır.

Amacı: Uluslararası önem taşıyan ve bu nedenle takdire ve korunmaya değer doğal oluşumlara, anıtlara ve sitlere “Dünya Mirası” statüsü tanınmaktadır. Bugüne kadar UNESCO Dünya Miras Listesi’ne 18 adet varlığımızın alınması sağlanmıştır. Düzenlenen foto safariler ve fotoğraf yarışmaları ile Dünya Mirası listesinde yer alan varlıklarımızın ulusal ve uluslararası tanıtımına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Konusu: “UNESCO Turkey Photo Safari” fotoğraf yarışmaları, programda açıklanan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar ana tema çerçevesinde çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilirler.

Yarışma Katılım Şartları:

* Foto safari yarışmalarına, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş tüm amatör-profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

* Fotoğraf severler yarışmaya, cep telefonu ve diğer tüm fotoğraf makineleri ile çektikleri fotoğraflarla katılabilirler.

* Yarışmaya katılmak için düzenlenen foto safariye kayıt yaptırmış ve katılımcı numarası almış olmanız gerekmektedir. Foto safari fotoğraf yarışması için yükleyeceğiniz fotoğrafların belirtilen tarihler arasında çekilmiş olması gerekmektedir. Daha önce çekilen fotoğraflar yarışmaya katılamaz.

* Her katılımcı en fazla 6 (altı) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

* Ödül kazanan fotoğraflar profesyonel jüri tarafından seçilecektir. Her foto safari için 3 adet ödül belirlenmiştir.

* Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

* Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

* Katılımcılar yarışmaya fotoğraf göndererek bu fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Fotoğraflarda renk, kontrast, keskinlik, yeniden kadrajlama ve basit düzeltme işlerinin yapılmasında sakınca yoktur. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda seçici kurulun görüşü ve yarışma şartları esas alınmaktadır.

* Kolaj, montaj ve yeniden oluşturulmuş fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Web sitesine yüklenen fotoğrafların EXİF bilgileri bozulmamış olmalıdır.

* Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

* Ödül alan fotoğraflar, 18 foto safari sonrasında yapılacak olan fotoğraf albümünde yer alacaktır.

* TUTAP ve ilgili kurumlar, foto safarilerde ödül alan ve dijital sergide kullanılan fotoğrafları sosyal medya sayfaları, basın bültenleri, foto safari duyuruları ve ilgili tanıtımlarda eser sahibinin adını belirtmek koşuluyla kullanma hakkına sahiptir.

* Foto Safari yarışmalarını düzenleyen TUTAP yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

* Yarışmalara jüri üyeleri ve TUTAP temsilcileri ile birinci dereceden yakınları katılamazlar.

* Ödül kazanan yarışmacılar iletişim bilgileri aracılığıyla haberdar edileceklerdir. Sonuçlar sosyal medya hesaplarında da paylaşılacaktır.

* Web sitesine fotoğraflarını yükleyerek yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.