Nemrut Dağı ve Göbeklitepe Photo Safari Turu 13-19 Kasım
Photo Safari Turları

Oda Kahvaltı
Ulaşımsız
6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
13 - 19 Kasım 2021
2.320 TL

Hava Alanı – Otel – Hava Alanı Paylaşımlı Transfer 

Seçilen otellerde 2 gece – Oda Kahvaltı Konaklama,

Fotoğraf Çekim Alanları – Otel taşıma Hizmetleri,

Yarışma katılım bedeli

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,

Öğle ve akşam yemekleri
Opsiyonel ekstra turlar
Müze ve ören yeri girişleri
Özel harcamalar

Nemrut Dağı ve Göbeklitepe Photo Safari Turu 13-19 Kasım

Photo Safari Turları

1. GÜN

Adıyaman Havaalanı’ndan Konaklama Otellerine Transfer

Münferit olarak gelen siz değerli misafirlerimiz ile Adıyaman Havaalanı’nda buluşup, transferlerimiz ile konaklama otellerimize dağılıyoruz. Odalara yerleşme ve  şehir merkezi fotoğraflanması için serbest  zaman. Akşam konaklama otellerimizde.                                                                

2. GÜN

Nemrut Dağı Fotoğraflanması  (sabah)                                          

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, sabah erkenden Adıyaman şehir merkezine yaklaşık 86  kilometre uzaklıktaki Kahta İlçesi yakınlarındaki Ankar Dağlarında bulunan Nemrut Dağı Kommagene’sine doğru otobüslerimiz ile yola çıkıyoruz.  Diğer otellerden gelen misafirlerimiz ile buluşup, fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Sonrasında Adıyaman şehir merkezine geri dönüş.  Serbest  Zaman. Akşam konaklama otellerimizde.  

Adıyaman Gastronomi Gecesi (Opsiyonel)

Dileyen misafirlerimiz akşam opsiyonel olarak sunduğumuz, Adıyaman Gastronomi Gecesi ek turumuza katılabilirler.

3. GÜN

Adıyaman Çevresi Gezileri ve Nemrut Dağı Fotoğraflanması (Gün Batımı)                                                               

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, serbest zaman. Adıyaman çevresi  gezileri (Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Antik Şehri gb). Öğleden sonra Nemrut Dağı Kommagene’sine ulaşım.  Diğer otellerden gelen misafirlerimiz ile buluşup, gün batımı fotoğraflamasına başlıyoruz. Sonrasında Adıyaman şehir merkezine geri dönüş. Akşam konaklama otellerimizde

4. GÜN

Konaklama Otellerinden Şanlı Urfa’ya Transfer                                                        

Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrası, siz değerli misafirlerimiz ile Şanlı Urfa’ya gitmek üzere otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2 saat süren yolculuğumuz sonrası Şanlı Urfa’ya varış ve otellerimize yerleşme. Sonrası serbest zaman. Akşam konaklama ŞanlıUrfa otellerimizde.

5. GÜN

Göbeklitepe ‘nin Fotoğraflanması                                                                                                  

Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, sabah Şanlıurfa  şehir merkezine  yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta Haliliye ilçesi, Örencik Köyü yakınlarında bulunan Dünya’nın bilinen en eski kült yapılar topluluğu Göbeklitepe’ye doğru otobüslerimiz ile yola çıkıyoruz. Diğer otellerden gelen misafirlerimiz ile buluşup, fotoğraflama günümüze başlıyoruz. Göbeklitepe fotoğraflamasını öğle saatlerinde tamamlıyoruz. Göbeklitepe Müze ziyaretinden sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam konaklama otellerimizde.

Harran Ovası Gezisi (Opsiyonel)                                                                                                         

Dileyen misafirlerimiz, Göbeklitepe’den sonra Harran Ovası Gezimize katılabilirler. Göbeklitepe fotoğraflamasından sonra yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan Harran Ovası’na doğru otobüslerimiz ile  yola çıkıyoruz. 150-200 yılı aşkın zamandır kullanılan  Harran Kubbeli Evlerini ziyaret ediyoruz.  Gezimizi tamamladıktan sonra otellimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam konaklama otellerimizde.

6. GÜN

Şanlıurfa Tarihi Alanlarının Fotoğraflanması                                                                                                                           

Otellerimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, sabah Şanlıurfa şehir merkezinde bulunan Balıklıgöl ve çevresindeki (Hz. İbrahim Mağarası,  Ayn-ı Zeliha Gölü gb) tarihi alanları geziyoruz.  Sonrasında Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ile Mozaik Müzesini ziyaret ediyoruz. Akşam konaklama otellerimizde.                                                                                                     

Şanlıurfa Gastronomi Gecesi (Opsiyonel)                                                                                                         

Dileyen misafirlerimiz akşam opsiyonel olarak sunduğumuz, Şanlıurfa Gastronomi Gecesi ek turumuza katılabilirler.

7. GÜN

Konaklama Otellerinden Şanlıurfa GAP Havaalanı’na Transfer                                                        

Otellerimizde  alacağımız kahvaltı sonrası, siz değerli misafirlerimiz ile otelden ayrılıyoruz.  Şanlıurfa GAP  Havaalanına  transfer  ve turumuzun sonu.

genel şartlar

UNESCO Turkey Photo Safari, ülkemizde bulunan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda düzenlenen bir foto safari etkinliği ve fotoğraf yarışmasıdır.

Amacı: Uluslararası önem taşıyan ve bu nedenle takdire ve korunmaya değer doğal oluşumlara, anıtlara ve sitlere “Dünya Mirası” statüsü tanınmaktadır. Bugüne kadar UNESCO Dünya Miras Listesi’ne 18 adet varlığımızın alınması sağlanmıştır. Düzenlenen foto safariler ve fotoğraf yarışmaları ile Dünya Mirası listesinde yer alan varlıklarımızın ulusal ve uluslararası tanıtımına katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Konusu: “UNESCO Turkey Photo Safari” fotoğraf yarışmaları, programda açıklanan 18 UNESCO Dünya Mirası’nda gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar ana tema çerçevesinde çektikleri fotoğraflarla yarışmaya katılabilirler.

Yarışma Katılım Şartları:

* Foto safari yarışmalarına, son başvuru tarihine kadar 18 yaşını doldurmuş tüm amatör-profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

* Fotoğraf severler yarışmaya, cep telefonu ve diğer tüm fotoğraf makineleri ile çektikleri fotoğraflarla katılabilirler.

* Yarışmaya katılmak için düzenlenen foto safariye kayıt yaptırmış ve katılımcı numarası almış olmanız gerekmektedir. Foto safari fotoğraf yarışması için yükleyeceğiniz fotoğrafların belirtilen tarihler arasında çekilmiş olması gerekmektedir. Daha önce çekilen fotoğraflar yarışmaya katılamaz.

* Her katılımcı en fazla 6 (altı) adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.

* Ödül kazanan fotoğraflar profesyonel jüri tarafından seçilecektir. Her foto safari için 3 adet ödül belirlenmiştir.

* Yarışmaya katılan fotoğrafların üçüncü kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal etmemesi, kamu düzenini bozucu, zararlı ve kötü alışkanlıkları özendirici, genel ahlak ve adaba aykırı olmaması, suç teşkil etmemesi, herhangi bir şekilde üçüncü kişilerin reklamı amacını taşımaması gerekmektedir. Bu konudaki her türlü hukuki ve cezai sorumluluk katılımcılara aittir.

* Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

* Katılımcılar yarışmaya fotoğraf göndererek bu fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

Fotoğraflarda renk, kontrast, keskinlik, yeniden kadrajlama ve basit düzeltme işlerinin yapılmasında sakınca yoktur. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda seçici kurulun görüşü ve yarışma şartları esas alınmaktadır.

* Kolaj, montaj ve yeniden oluşturulmuş fotoğraflar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Web sitesine yüklenen fotoğrafların EXİF bilgileri bozulmamış olmalıdır.

* Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

* Ödül alan fotoğraflar, 18 foto safari sonrasında yapılacak olan fotoğraf albümünde yer alacaktır.

* TUTAP ve ilgili kurumlar, foto safarilerde ödül alan ve dijital sergide kullanılan fotoğrafları sosyal medya sayfaları, basın bültenleri, foto safari duyuruları ve ilgili tanıtımlarda eser sahibinin adını belirtmek koşuluyla kullanma hakkına sahiptir.

* Foto Safari yarışmalarını düzenleyen TUTAP yarışma şartlarında düzenleme, ekleme/çıkarma ve iptal etme hakkını saklı tutar. Bu konuda katılımcıların itiraz etme hakkı bulunmamaktadır.

* Yarışmalara jüri üyeleri ve TUTAP temsilcileri ile birinci dereceden yakınları katılamazlar.

* Ödül kazanan yarışmacılar iletişim bilgileri aracılığıyla haberdar edileceklerdir. Sonuçlar sosyal medya hesaplarında da paylaşılacaktır.

* Web sitesine fotoğraflarını yükleyerek yarışmaya katılanlar “yarışma katılım şartlarını” okuyup kabul etmiş sayılırlar.