Msc Fantasia ile Akdeniz 26 Ekim 2018

Gemi Turları

26.10.2018
02.11.2018
7 Gece 8 Gün
Detaylı Bilgi

1. GÜN

Atatürk Havalimanı Dış hatlar terminali saat 06.00 da buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve TK 1861 sefer sayılı uçak ile saat 08:00 da hareket ediyoruz. Roma’ya yerel saat ile 09:45 de varışımızın ardından Civitavecchia’ya gemimize transfer, check in işlemleri, kabinlere yerleşme ve gemimizin hareketi saat 19:00.

2. GÜN

La Spezia varış saat 07:00 La Spezia İtalya'nin Ligurya bölgesinde bulunan ve aynı ismi taşıyan La Spezia ilinde yer alan bir komündür. Ligurya Denizi sahillerinde, Cenova ile Pisa arasında konumlanıyor. Bu şehrin limanı İtalya'da en önemli ticari sivil ve ana İtalyan askeri liman niteliğini taşıyor. Şehirde, özellikle OTO Melara firmasının işlettiği, İtalya'nın en önemli askeri savunma sanayi üretim tesisleri bulunuyor. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Floransa & Pisa Turu“ na katılabilirler. Limanda bizi bekleyen özel aracımız ile önce yakın mesafedeki Pisa şehrine gidiyoruz. Şehrin Mucizeler Tarlası ismindeki ünlü meydanında Duomo, Vaftizhane ve Eğik Kule’yi görüp kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Yaklaşık 14 derece eğimli olan bu kuleye çıkmak isteyenler, ücreti karşılığında,  294 merdiven çıkmak zorundalar. Daha sonra muhteşem Toscana manzarası eşliğinde, aracımız ile yaklaşık 1.5 saat yolculuğumuzdan sonra Floransa’ya varıyoruz ve; panoramik olarak Uffizi Galerisi, Vecchio Köprüsü, Sinyorlar Meydanı, Duomo Katedrali ve Vaftizhanesi’ni geziyoruz. Özellikle ayakkabı, çanta ve her türlü deri ürünleri konusunda bir alışveriş cenneti olan Floransa sizi modanın kalbine davet ediyor. İtalya’nın Roma’dan sonra en çok turist çeken ve hak eden bu şehrinde öğle yemeği ve alışveriş için serbest saatler verdikten sonra gemimize hareket edeceğiz. Gemimiz akşam 19:00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. GÜN

Gemimiz sabah saat 08.00’de Cenova limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Liguria Bölgesinin başkenti Cenova, şu andaki popülerliğinden çok daha fazlasını hak ediyor kuşkusuz. Kent, pesto sosun ve Kristof Kolomb’un doğum yeri, ayrıca İtalyan futbolunun arkasındaki itici güç. Şehir çok zengin sanat, müzik, gastronomi, mimari ve tarihsel özellikleri sayesinde 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuş. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Cenova Şehir Turu & Portofino Turuna katılabilirler La Spezia, çevresindeki doğal güzelliklerden dolayı "Şairler Körfezi" diye de adlandırılan bir yerleşim. Rehberinizin düzenleyeceği ekstra turunuzda siz de sahil boyunca bölgenin en güzel manzaralı kasabalarından geçerek Santa Margherita Ligure'ye varacağız. Buradan bineceğimiz tekne ile Liguria bölgesinin en ünlü koyu, şarkılara konu olan Portofino'ya varacağız. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Cenova'ya gideceğiz. Cenevizlerden kalma bu tarihi şehir sizleri çok şaşırtacak. Muhteşem konaklar, sokaklar, meydanlar ve tarihi mekânlar içinde gezdikten sonra alışveriş için vaktimiz olacak. Tur sonrası gemimize dönüş. Geminin hareketi saat 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜN

Gemimiz sabah saat 08.00’de Cannes limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Fransa'nın güneyinde yer alan bölge, Fransız Rivierası'nın en ünlü şehirlerinden birisi. Her yıl düzenlenen Cannes Film Festivali’ne ev sahipliği yapan sarayda fuarlar, şovlar ve çeşitli gösteriler düzenleniyor. Özellikle yaz aylarında düzenlenen Cannes Film Festivali zamanında çok sayıda turisti ağırlayan şehir lüks ve zenginliğiyle tanınıyor. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Cannes Şehir Turu & Antibes Burnu & Antibes” turuna katılabilirler.Muhteşem havası ve mükemmel mavilikteki Akdeniz’in dışında, çok sayıda lüks resort ve farklı sahil şeridi Fransa’nın güneyini cazip hale getirmektedir. Cannes şehrine otobüs ile kısa bir bakış attıktan sonra, bu eğlenceli turdaki ilk destinasyonumuz, Cannes ile Côte d’Azur bölgesindeki Nice arasında yer alan Antibes kasabasıdır. Harika bir şekilde korunmuş olan bu orta çağ kasabasının ilginç yerlerinden bazıları, 17.yüzyıldan kalma bir katedral olan Château Grimaldi, Picasso Müzesi ve zengin yatları ile milyarderlerin oyun sahası olmasıyla ünlü Vauban Limanı’dır. Kasabadan ayrıldıktan sonra, bir zamanlar stratejik askeri bir öneme sahip olan, şu anda ise Napolyon müzesine, arkeoloji müzesine ve takviye edilmiş bir kaleye ev sahipliği yapan Antibes Burnu ile turumuza devam ediyoruz. Bu noktadan etrafı çevreleyen sahil şeridinin muhteşem manzaralarını izleyebileceksiniz, bu yüzden kameralarınızı hazırlayın. Turun sonunda, gemiye dönmeden önce Cannes şehrini kendi başınıza keşfetmeniz için serbest vaktiniz olacaktır. Önemli not: bütün ziyaretler dışarıdan yapılmaktadır. Geminin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. GÜN

Palma de Mallorca varış saat 14:00 Palma de Mallorca, Batı Akdeniz'de yer alıyor. Şehir; İspanya'nın doğu sahiline yakın ve İspanya'nın özerk bölgesi olan Balear Takımadaları'na ait bir belediye olmakla birlikte İspanya'nın en büyük adası. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Palma De Mallorca & Valldemosa” turuna katılabilirler. Bu turumuza önce 300 bin kişilik nüfuslu turizm cenneti Palma de Mallorca Şehrini tanıyarak başlıyoruz. Görülecek yerler arasında 14.yy.dan kalma Bellver Kalesi, 13.yy’dan kalma ünlü Palma Katedrali ve dışarıdan olmak üzere hemen yanındaki Almudania Sarayı bulunmaktadır.  Ardından tarihi Arena'ya gidilecek ve isteyen misafirlerimizle Mallorca'nın meşhur inci atölyelerinden biri ziyaret edilecektir. Adanın güneybatısında yer alan muhteşem köy Valldemosa turumuzda diğer durağımız olacaktır. Bu bölgeyi de tanıyarak ve bol bol fotoğraflandırarak adanın ruhunu tanıma imkânımız olacaktır.  Tur sonrası gemiye dönüş. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. GÜN

Gemimiz sabah saat 01.00’de Palma De Mallorca limanından ayrılarak Barcelona’ya doğru yol alacak. Gemimiz sabah saat 09.00’de Barcelona limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Barcelona Şehir Turu” na katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz.. Gemimizin hareket saati 18:00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

7. GÜN

Gemimiz öğlen saat 12:00’de Ajaccio limanına yanaşacak. Napoleon Bonaparte’nin doğum yeri olan Ajaccio, Fransa'nın Corsica adasında bir sahil kasabası. Bir ada kenti olan şehirde birçok su sporu yapma fırsatı bulabilirsiniz. Tarih kokan sokakları uzun yürüyüşlerle keşfe çıkmak da iyi bir seçenek olabilir. Alışveriş için Maison L’Amande Corse’yi tercih edebilir, yerel ürünlerden satın alabilirsiniz. Gemimiz akşam 19:00’da limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. GÜN

Gemimiz saat 07.00’de Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı gemi çıkış işlemlerimizi yapıyoruz ve gemiden ayrılıyoruz  ve . bizi bekleyen özel aracımız ile Roma havaalanına hareket ediyoruz Havaalanına transferimizin ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve TK 1864 sefer sayılı uçak ile saat 19:45'de hareket ediyoruz. İstanbul'a yerel saat ile 23:25 'de İstanbul'a varış ve Gezimizin sonu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* THY ile ekonomi sınıfı İstanbul - Roma - İstanbul uçuşu
* Tercih etmiş olduğunuz kategorideki kabinde 7 gece tam pansiyon konaklama
* Havalimanı - liman - havalimanı transferleri.
* Gemide, yolcu sayısı gözetmeksizin Türkçe Rehberlik hizmeti.
* Gemide her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
* Gemideki sabah, öğle ve akşam yemekleri 
* Fitness
* Kaptanın hoş geldin partisi ve gala yemeği.

Vergilere Dahil Olan Hizmetler (Tur ücretine ilave edilecektir)

* Liman Vergileri & Günlük kişi başı 9 Euro servis ücreti (/Bahşişler): 
00 - 01 yaş - 350 Euro sadece vergi öder
02 - 17 yaş - 350 Euro 

* Vize için gerekli teminatları da içeren MSC Cruises seyahat sigorta paketi (Sadece Türk pasaportlu misafirler için) (70 yaş ve üzeri misafirler için %100 sürprim uygulanır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Sağlık hizmetleri.
* Kara turları
* Güzellik merkezi ve SPA alanı
* Gemideki tüm içecekler
* Kişisel harcamalar (Internet, kuru temizleme, telefon, vb.)
* Vize bedeli
* Yurt dışı çıkış harcı
* İç hat bağlantı uçuşları

İçecek Paketleri

İÇECEK PAKETLERİ

ALLEGRISSIMO ALL INCLUSIVE - 431                                                              
YETİŞKİN (18 yaş ve üstü) / 26 
Euro (Günlük Kişi başı) 
Alkollü ve alkolsüz içeceklerin limitsiz kullanımı, bardakta şarap dahil ("Allegrissimo Selection"dan seçilen beyaz, kırmızı, rose ve sparkling şaraplar), fıçı bira, soft içecekler, su, sıcak içecekler ve bar listesinden çeşitli içecekler ve kokteyller, al-ve-git dondurmalar, külahta yada kapta dondurma. Pakete dahil olan içecekler bütün bütün barlarda ve restaurantlarda kullanılabilir, Özel Restaurant'lar dahil. Paket sadece kişisel kullanım içindir ve bir seferinde sadece bir kez sipariş verilebilir. ID kart transfer edilemez. All-inclusive paketindeki koşulların kötü kullanılması durumunda hizmet geri alınabilir ve kalan günler geri iade edilmez. Şu maddeler dahil değildir: puro, sigaralar, şarap şişeleri, sparkling şarabı ve şampanya, hatıra bardakları ve hatıra bardaklarında sunulan içecekler, Özel Barlarda ve Özel Restaurantlarda sunulan bütün yiyecekler. Dahil olmayan malzemeler detaylı bir şekilde gemideki Bar Listesinde işaretle belirtilmiştir. Paket aynı kabinde kalan bütün misafirler tarafından satın alınmalıdır, ya da birlikte seyahat eden ve aynı masada yemek yemek isteyenler ve Çocuklar tarafından da satın alınmalıdır, çocuklar paketin çocuk versiyonlarını satın almalıdır. Paketin satın alınması 3 yaşın altındaki çocuklar için zorunlu değildir (3.yaş günlerine henüz ulaşmamış çocuklar). Paketin ücreti cruise seyahatinin hergünü çıkış gününün haricinde alınmaktadır. Hizmet dökme metoduyla uygulanır.
ALLEGRISSIMO ALL INCLUSIVE - 432-                                                      
ÇOCUK (03 - 17 yaş) / 12 
Euro (Günlük Kişi başı) 
Alkolsüz içeceklerin limitsiz kullanımı, soft içecekler, su, meyve suları, sıcak içecekler, alkolsüz kokteyller, smoothieler(püre tarzında meyveli içecek) ve milkshakeler, al-ve-git dondurmalar külahta ya da kapta. Pakete dahil olan içecekler bütün bütün barlarda ve restaurantlarda kullanılabilir, Özel Restaurant'lar dahil. Paket sadece kişisel kullanım içindir ve bir seferinde sadece bir kez sipariş verilebilir. ID kart transfer edilemez. All-inclusive paketindeki koşulların kötü kullanılması durumunda hizmet geri alınabilir ve kalan günler geri iade edilmez. Şu maddeler dahil değildir: puro, sigaralar, şarap şişeleri, sparkling şarabı ve şampanya, hatıra bardakları ve hatıra bardaklarında sunulan içecekler, Özel Barlarda ve Özel Restaurantlarda sunulan bütün yiyecekler. Dahil olmayan malzemeler detaylı bir şekilde gemideki Bar Listesinde işaretle belirtilmiştir. Bu paket sadece all-inclusive 431 nolu paketi satın almış bir grup/ ya da ailenin 3-17 YAŞ ARASI ÇOCUKLARINA satılabilir.Paket 1-3 gecelik cruise seyahatleri için mevcut değildir, minimum gece sayısı DÖRT'tür (4).

ALLEGRO NO3 SOFT DRINKS / 34 Euro
14 adet meşrubat kutuda ve/veya meyve suyu. Voucherlar herhangi bir barda, restaurantta ya da büfede tüketilebilir

SU PAKETİ / 27 Euro
14 şişe 100cl. su. Voucherlar herhangi bir barda, restaurantta ya da büfede tüketilebilir

ALLEGRO NO1 ŞARAP VE SU / 69 Euro
4 şişe listelenmemiş Sommelier tarafından seçilen şarap (bir beyaz, iki kırmızı ve/veya bir rosé) + 7 şişe su. Bu pakete dahil olan içecekler ana restaurantta, self-servis büfede ve barlardan alınabilir. Ana restaurantta sipariş verdiğiniz ve bitiremediğiniz şarap şişeleri dikkatli bir şekilde saklanır ve bir sonraki gün size tekrar sunulur, fakat self-servis büfesinde veya barlarda bu hizmet sunulmamaktadır.

ALLEGRO NO2 BİRA VE SU / 69 Euro
14 adet 40cl fıçı bira + 7 şişe su. Voucherlar herhangi bir barda, restaurant ya da büfede tüketilebilir

Tur Tarihleri

04 Mayıs 2018
11 Mayıs 2018
18 Mayıs 2018
25 Mayıs 2018
08 Haziran 2018
15 Haziran 2018
22 Haziran 2018
06 Temmuz 2018
13 Temmuz 2018
20 Temmuz 2018
27 Temmuz 2018
03 Ağustos 2018
10 Ağustos 2018
17 Ağustos 2018
24 Ağustos 2018
31 Ağustos 2018
07 Eylül 2018
14 Eylül 2018
21 Eylül 2018
28 Eylül 2018
05 Ekim 2018
12 Ekim 2018
26 Ekim 2018


Aramayı Değiştir
İç Bella 26 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
1.998 EUR
15185 TL
İç Fantastica 26 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
2.198 EUR
16705 TL
Dış Bella 26 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
2.298 EUR
17465 TL
Dış Fantastica 26 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
2.398 EUR
18225 TL
Balkonlu Bella 26 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
2.498 EUR
18985 TL
Balkonlu Fantastica 26 Ekim 2018 - İki Kişilik Oda
Tam Pansiyon
Toplam Fiyat
2.698 EUR
20505 TL

023-Msc Fantasia ile Akdeniz 26 Ekim 2018 - 7n - K
Roma/Civitavecchia/İtalta – La Spezia/Floransa/İtalya – Cenova/İtalya – Cannes/Fransa – Palma De Mallorca (1)/İspanya – Barcelona/İspanya – Ajaccio/Korsika/Fransa - Civitavecchia /Roma/İtalya
7 Gece 8 Gün

Kara Turları

MSC FANTASIA  
AKDENİZ - YAZ KARA TURLARI

LA SPEZIA (İtalya)

SPE03 – KENDİ BAŞINIZA FLORANSA KEŞFİ (yaklaşık 8 saat, öğle yemeği hariç)

Yetişkin: 49 €   Çocuk: 35 €

Roma dönemlerinde keşfedilen, İtalya Rönesans’ının doğduğu, efsanevi sanatçı mirasına ev sahipliği yapan, Toskana’nın başkenti ve modern İtalyanca’nın özü kabul edilen bir lehçenin konuşulduğu şehir: burası Floransa – ve bütün gün süren bu turun gidileceği yerdir. En iyiside, sadece görmek istediğiniz bütün yerleri kendi başınıza keşfedebileceksiniz. Gezinti muhteşem Toskana manzaraları eşliğinde 2.5 saatlik bir otobüs yolculuğuyla başlayacaktır, sonrasında Floransa bütün görkemiyle sizleri beklemektedir. Muhteşem mimari yapıları ve etkileyici kiliseleriyle, Uffizi Galerisi boyunca ve Pitti Sarayı hemen sonra ünlü Arno Nehri üzerindeki Ponte Vecchio ile, Floransa seçilecek sonu-gelmeyen ilgi noktalarına sahiptir. Bu romantik şehirde zamanınızın çoğunu nasıl geçirmek isterseniz isteyin, size verilen saatte buluşma noktasına geldiğinizden emin olun ve otobüsünüze binerek La Spezia’nın yani geminin yolunu tutun.
Önemli not: Tekerlekli sandalye kullanan misafirler otobüse iniş-binişlerde yanlarında bir yardımcıyla birlikte seyahat etmelidirler. Tekerlekli sandalyeler katlanabilir olmalıdır, otobüslerde rampa yada kaldıraç bulunmamaktadır. Gemideyken lütfen Kara Turları Ofisi çalışanlarını uyararak gerekli ayarlamaları yapmalarını sağlayınız.

SPE05 – PISA: EĞİK KULENİN KASABASI (yaklaşık 4.5 saat)

Yetişkin: 65 €   Çocuk: 49 €

Dünyanın en ünlü binalarından biri olan, kasabadaki diğer dikkat çekici yapılarla birlikte Eğik Pisa Kulesinin dıştan görünümü için, yarım gün gemiden uzaklaşarak keyfinize bakın. Otobüs yolculuğu sizi öncelikle Pisa’ya götürerek rehberinizle buluşturacak, sonrasında ilk olarak Piazza dei Miracoli ile devam edeceksiniz. Burası yalnızca adı çıkmış kulenin, katedralin ve vaftiz kilisesinin görüldüğü yer değil, aynı zamanda Galileo Galilei’nin yenilikçi hız deneylerini gerçekleştirdiği yerdir. Eğik kuleye ek olarak, bu güzel 13.yüzyıl katedralinin içini keşfetme şansına sahip olacak ve muhteşem mermerleriyle vaftiz kilisesini de görebileceksiniz. Bu harika yapı Roma tarzında büyük bir kubbeye sahip olup, en tepesinden şehrin mükemmel manzaralarının zevkine varacak – birkaç fotoğraf çekebileceksiniz. Sonrasında Pisa’nın sevimli şehir merkezinde, çekici meydanlar, yapılar, dükkanlar ve restaurantlarla istediğiniz gibi vakit geçirebileceksiniz. Sonunda otobüsünüz sizi La Spezia’ya ve geminize döndürmek için bekliyor olacaktır, yol boyunca nefes kesici Toskana manzaralarının tadına varacaksınız. 
Önemli not: Tekerlekli sandalye kullanan misafirler otobüse iniş-binişlerde yanlarında bir yardımcıyla birlikte seyahat etmelidirler. Tekerlekli sandalyeler katlanabilir olmalıdır, otobüslerde rampa yada kaldıraç bulunmamaktadır. Gemideyken lütfen Kara Turları Ofisi çalışanlarını uyararak gerekli ayarlamaları yapmalarını sağlayınız.

CENOVA (İtalya)


GOA01T – PORTOFİNO (Yaklaşık 4 saat) 

Yetişkin:   59€ Çocuk :  42€

Bol manzaralı bu tur, İtalyan Riviera'sının keyfini çıkarmanıza imkan veriyor. Turumuz Santa Margherita'ya sürecek 45 dakikalık bir otobüs yolculuğu ile başlayıp, Portofino'ya 10 dakikalık bir tekne yolculuğu ile devam edecek. Portofino'ya varıldığında deniz kıyısındaki bu şirin kasabayı keşfetmek için zamanınız olacak.

Not: Bu tur sadece Cenova’dan transit yolcularımız için öngörülmüştür. Gezinin gerçekleşmesi hava şartlarına bağlı olduğundan, seyahat esnasında yeniden konfirme edilecektir. Havanın kötü olması durumunda Santa Margherita’dan Portofino’ya gidiş halk otobüsüyle gerçekleştirilecektir.

CANNES ( FRANSA )


CEQ09 – CANNES, ANTIBES BURNU & ANTIBES (Yaklaşık 6 saat) öğle yemeği dahil değildir.

Yetişkin :   59 € Çocuk :  42 €

Muhteşem havası ve mükemmel mavilikteki Akdeniz’in dışında, çok sayıda lüks resort ve farklı sahil şeridi Fransa’nın güneyini cazip hale getirmektedir. Cannes şehrine otobüs ile kısa bir bakış attıktan sonra, bu eğlenceli turdaki ilk destinasyonumuz, Cannes ile Côte d’Azur bölgesindeki Nice arasında yer alan Antibes kasabasıdır. Harika bir şekilde korunmuş olan bu orta çağ kasabasının ilginç yerlerinden bazıları, 17.yüzyıldan kalma bir katedral olan Château Grimaldi, Picasso Müzesi ve zengin yatları ile milyarderlerin oyun sahası olmasıyla ünlü Vauban Limanı’dır. Kasabadan ayrıldıktan sonra, bir zamanlar stratejik askeri bir öneme sahip olan, şu anda ise Napolyon müzesine, arkeoloji müzesine ve takviye edilmiş bir kaleye ev sahipliği yapan Antibes Burnu ile turumuza devam ediyoruz. Bu noktadan etrafı çevreleyen sahil şeridinin muhteşem manzaralarını izleyebileceksiniz, bu yüzden kameralarınızı hazırlayın. Turun sonunda, gemiye dönmeden önce Cannes şehrini kendi başınıza keşfetmeniz için serbest vaktiniz olacaktır. Önemli not: bütün ziyaretler dışarıdan yapılmaktadır.


CEQ11 – MONACO, MONTECARLO & NICE (Yaklaşık 6 saat) öğle yemeği dahil değildir.

Yetişkin :   65 € Çocuk :  45 €

Bu kara turu size güney Fransa’nın en iyilerini sunmaktadır. Limandan ayrıldıktan sonra, otobüse binerek Montecarlo Prensliği’ne doğru yola çıkıyoruz. Rehberli yürüyüş turunuz Monaco Kayasında başlayacaktır; rehberiniz sizi dar ve yokuşlu sokaklardan geçirecek,  Oseonografi Müzesi’ni, Prenses Grace ve Prens III.Rainier’in gömülü olduğu Katedrali (dış görünüm) ve masallardaki Prens’in Sarayı’nı geçeceksiniz. Anlık bir bakışla, muhteşem Hotel de Paris’in yanında bulunan Montecarlo Prensliği’nin efsanevi Casino’sunu görebileceksiniz. Otobüse tekrar binmeden önce Montecarlo’da serbest zamanın tadını çıkaracaksınız ve Nice şehrine varmadan önce Middle Corniche’ten (dağ yolu) geçerek yolunuza devam edeceksiniz. Hedefinize ulaştığınız zaman, Nice’te panoramik bir otobüs turu yaparak: “Promenade des Anglais” adındaki ünlü bulvarı, rokoko mimari tarzında inşa edilmiş efsanevi “Negresco” Oteli’ni, renkli seramikleri ve altı adet kubbesiyle Rus Ortadoks Katedralini göreceksiniz. Turunuz limana dönüşünüzle son bulacaktır. Önemli not: Tekerlekli sandalye kullanan misafirlerin yanlarında bir refakatçi otobüslere biniş ve inişlerde yardımcı olmalıdır. Tekerlekli sandalyeler katlanabilir olmalıdır, otobüslerde rampa veya kaldıraç bulunmamaktadır. Gemideyken, Kara Turları personeliyle irtibata geçerek gerekli ayarlamaların yapılmasını sağlayınız. Tura Casino’ya giriş ve iç mekan ziyareti dahil değildir. Bu tur 23 & 30 Mayıs 2016 tarihlerinde yapılmamaktadır.  

Palma de Mallorca (İSPANYA)

PMI01 – ŞEHİR TURU   ( Yaklaşık 4 saat)

Yetişkin:   49 € Çocuk :  32 €

Bellver Kalesi, tarihi Gothik yapılar turumuzda resim çekilebilecek yerler arasındadır.  Barrio Gotik mahallesinde serbest zamanımız olacaktır ve burada Gotik Katedrali gezme imkanımız bulunacaktır, kathedral 1230 yılında tarihi bir Camii ‘nin üzerine inşa edilmiştir.  ‘ Plaza de Torros’ halen boğa güreşlerinin yapıldığı bir mekan olup hemen yanı başında Mallorca’nın dünyaca ünlü el yapımı inci fabrikasını bulabilirsiniz.  Bu inciler gerçeğine en yakın olarak XIX yüzyılından beri  burada üretilmektedir ve sadece profesyönel gözler gerçek bir inciden buradaki üretilenler arasındaki farkı anlayabilirler.  
Önemli Notlar: Kathedral içerisinde fotoğraflarda flaş kullanmak yasaktır. Turumuzda dini mekanlara uğrayacağımızdan misafirlerimizin kılık ve kıyafetlerinin muhafazakar olmalarını önemle rica ederiz. Tekerlekli sandalye kullanan misafirlerimiz için hazırlıklı olmalarını önemle rica dederiz, Kathedrale ulaşmak için aracımızdan indiğimizde yaklaşık 100 basamaklı bir merdiven çıkılması gerekmektedir, bu yüzden yanlarında mutlaka kendilerine eşlik edecek birisinin olmasını öneririz.


BARSELONA (İspanya)


BCN01 – BARSELONA ŞEHİR TURU  ( yaklaşık 4,5 saat ) 

Yetişkin :   42 € Çocuk :  32 €

Barselona deneyimimiz 13-15. Yüzyıllar arasında inşa edilmiş olan ve  Şehrin ortaçağ merkezi olan Barri Gothic bölgesinde yer alan Kutsal Haç ve St.Eulalia Katedrali ziyareti ile başlıyor.  Katherdar Barselonanın Barri gotik bölgesinde bulunmaktadır ve bu bögle şehrin  ortaçağdan kalmış şehir merkezidir.  Aracımız ayrıca Gaudi tarafından yapılmış 3 farklı eserin yanından geçecektir, eserler Casa Batllo , Casa Mila ve son olarak uğrayacağımız ve kısa bi mola ile resim çekme şansımız olacak olan Sagrada Familia’dır.  Ardından çok yönlü İspanyol mimarisini gözlemleyeceğimiz 
Poble Espanyol bölgesini ziyaret edeceğiz.  Son olarak Turumuzun Montjuich tepesine çıkıp burada Barselonayı kuş bakışı görme imkanı bulacağız ve gemimize geri döneceğiz.  
Önemli Notlar:  Kathedraller resmi tatillerde yada özel günlerde halka kapalı tutulabilir.  Turumuzda dini mekanlara uğrayacağımızdan misafirlerimizin kılık ve kıyafetlerinin muhafazakar olmalarını önemle rica ederiz.  Turumuz engelli misafirlerimize önerilmemektedir.


AJACCIO (Fransa)

AJA01 – ŞEHİR TURU (yaklaşık. 3 saat)

Yetişkin:   45€ Çocuk :  32 €

Cenovalılar tarafından 1492 yılında keşfedilen eski bir kasaba olan Ajaccio’nun en güzel yerlerini keşfedin. Ajaccio, 1769 yılında doğmuş olan  Napoleon Bonaparte’ın evi olarak bilinir; bu kasabada onun hayatına tanıklık etmeyen hiç bir sokak veya bina bulunmamaktadır. Kasabanın yeşil alanlarından biri olan verimli Casone Bahçeleri’ni ziyaret edecek, devamında ise Parata’da bir mola vererek gözetleme kuleleri ile belirlenmiş “Kanlı Adalar”ın muhteşem manzarasını görme şansınız olacaktır. Turumuz Ajaccio’nun tarihi bölgesine bir ziyareti de kapsamaktadır. Önemli not: Tarihi bölgedeki ziyaret esnasında düzensiz zeminler üzerinde yürüyüş yapılacağından rahat ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiz. Dini etkinlikler esnasında, Katedral kapalı olabilir. Bu tur yürüme zorluğu yaşayan veya tekerlekli sandalye kullanan misafirler için uygun değildir.

NOT : YUKARIDA BELİRTİLEN KARA TURLARININ HERHANGİ BİRİNDE KATILIMCI SAYISI 12 - 29 KİŞİ ARASI OLMASI DURUMUNDA İKİNCİ BİR DİL İLE BERABER TÜRKÇE ANLATIMLI TUR ORGANİZE EDİLECEKTİR. KATILIMCI SAYISININ 30 VE ÜSTÜ OLMASI DURUMUNDA SADECE TÜRKÇE ANLATIMLI ÖZEL TUR DÜZENLENECEKTİR.   KATILIMCI SAYISININ 12 KİŞİ ALTINDA KALMASI DURUMUNDA İSE TÜRKÇE REHBERLİK VE TÜRKÇE ANLATIM HİZMETİ VERİLMEYECEKTİR. 
YUKARIDA BELİRTİLEN TUR İÇERİK VE FİYATLARI BİLGİLENDİRME AMACI İLE HAZIRLANMIŞ OLUP, İÇERİK VE FİYATLARININ SON TEYİDİ GEMİDE ALINMALIDIR.

TUR İSİMLERİNDE "(TURK)" İBARESİ İLE BELİRTİLMİŞ OLAN KARA TURLARI, TÜRK YOLCULARI İÇİN DEĞİŞTİRİLMİŞ OLUP KATILIMCI SAYISININ EN AZ 30 KİŞİ OLMASI DURUMUNDA "ÖZEL OTOBÜS İLE" DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCI SAYISININ 30 KİŞİDEN AZ OLMASI DURUMUNDA REHBERİMİZ GEMİDEKİ ALTERNATİF TURLARI ÖNERECEKTİR.

Önemli Bilgiler

*Program için tek girişli Schengen Vizesi gerekmektedir. Yeşil Pasaport için vize    gerekmemektedir.
*Programda belirtilen fiyatlar başlangıç fiyatları olup doluluk oranına
 göre artış gösterecektir.

Uçuş Bilgileri
Türk  Hava Yolları 

Gidiş :   TK1861         İstanbul - Roma FCO 08:00 - 09:45

Dönüş : TK1866         Roma FCO - İstanbul 15:25 - 19:05

Dönüş : TK1864         Roma FCO - İstanbul 19:45 - 23:25

Önemli Not : 08 Haziran 2018 (dahil) - 28 Eylül 2018 (dahil) arasındaki tarihlerin dönüş uçak saati
TK 1864 ile 19:45 hareketlidir.

İptal Şartları

* İptal koşulları, aşağıdaki skalaya uygun şekilde iptal cezası olarak uygulanacaktır.

14 gece ve altı rotalarda :
Seyahat tarihine 60 gün ve daha az kalan sürede iptallerde        : Kişi başı 50 Euro
Seyahat tarihine 59 – 35 gün kalan sürede iptallerde                     : %30
Seyahat tarihine 34 – 15 gün kalan sürede iptallerde                     : % 60
Seyahat tarihine 14 gün ve daha az kala iptallerde                         : % 100

Ayrıca hareket saatinde gemide bulunmayan veya seyahat esnasında herhangi bir sebepten ötürü turdan ayrılan yolculara   % 100 iptal cezası uygulanır. Eksik ya da kural dışı kişisel evrak veya programda görülen ülkelerden vize alınmamış olması sebebiyle, tura katılamayan yolculara da geri ödeme yapılamaz. 


                                       MSC CRUISES İNDİRİMLERİ

MSC Voyagers Club İndirimi:
MSC Voyagers club üyelerimizin PAKET PROGRAMLARDA yaptıkları rezervasyonlarda, kendileri ve aynı kabinde konakladıkları kişiler için, %2,5 indirim uygulanmaktadır.
İndirim vergi hariç tutar üzerinden hesaplanmaktadır.

Balayı İndirimi:
Paket programlarda balayı çiftleri için tüm sezon boyunca geçerli indirim oranı %2,5'dir. İndirimlere ek olarak gemide sürpriz ikramlar ve hoşgeldin kokteyli sunulmaktadır.
İndirim vergi hariç tutar üzerinden hesaplanmaktadır.


Gemi ve Kabin Bilgileri

MSC Fantasia

İlk sefer tarihi :2008
Yolcu Sayısı : 3959
Ağırlık : 133.500 Gross Ton
Hız : 23.3 Deniz mili
Uzunluk : 333 metre
Genişlik : 38 metre
Kat Sayısı : 18 
Balkonlu Kabin Sayısı : 1151
Dış Kabin Sayısı : 85
İç Kabin Sayısı : 294
Engelli Kabin Sayısı : 43

* Bütün kabinler de TV, minibar, kasa, radyo,saç kurutma makinası ve telefon mevcuttur.

Shuffleboard, squash, spor merkezi, koşu parkuru, fitness, jimnastik salonu, kapalı ve açık çocuk alanı, disko ve karaoke gibi gençlere ayrılmış alanlar, video oyunları salonu, solaryum, Spa, güzellik merkezi, sauna, Türk hamamı, thalassotherapy, aromatherapy, kromotherapy, kuaför, yoga, barlar, temalı barlar, restoranlar, Fransız restoranı, pizza salonu, piyano bar, kafeterya, internet kafe, şarap tadım barı, disko, tiyatro, 4D sinema, casino, F1 similatörü, kütüphane, kart oyun odası, sanat galerisi, puro odası, photoshop, fotoğraf galerisi, alışveriş alanı, sağlık merkezi ve gümrüksüz alışveriş mağazaları.
         
MSC Divina, Fantasia ve Splendida gemilerinde bulunan MSC Yacht Club,71 muhteşem suite sahip, özel concierge hizmeti veren, bölüme ait lounge alanı, özel yüzme havuzu, bar ve kütüphanesi bulunan, Spa ve güzellik merkezi MSC Aurea SPA alanına ayrı geçişi olan, kişiye özel hizmetler sunan, ayrıcalıklı bir konsepttir
MSC Yacht Club Hizmetleri :
Ücretsiz Butler hizmetleri
Tercihiniz olan uluslararası gazetenin kabine her gün ücretsiz servisi
Her gün yenilenen ücretsiz mini-bar
Yemeklerde alınan içecekler
Temalı restoranlarda ücretsiz yemek yeme imkanı
24 saat ücretsiz oda servisi
Günün her saati Top Sail Lounge, The One havuz alanı, panaromik restoran ve a la carte restoranlarda ücretsiz içecekler
Top Sail Lounge ve The One Havuz alanında, Butler tarafından servis edilen günlük sıcak –soğuk aperatifler, geleneksel İngiliz çay servisi, özel kahve çeşitleri, vb.

MSC CRUISES KABİN DENEYİMLERİ

Bella Deneyimi :
- Standart Kabinler.
- Kabine kahvaltı servisi.
- Gemideki sabah, öğle, akşam yemekleri ve ikramlar.
- Akşam yemeği oturum tercihi (restoran müsaitliğine göre)
- Günde 20 saat süresince hizmet veren açık büfe.
- Gemide her gün ve gece için ayrıca düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar.
- Fitness salonu ve açık hava spor faaliyetleri.
Ücretli Hizmetler
- Özel güneşlenme alanına geçiş.
- Kabine kahvaltı servisi 3.5€ (Sadece servis ücretidir).
- 24 saat oda servisi.
- Özel çocuk aktiviteleri.

Fantastica Deneyimi :
- Superior kabinler.
- Kabine kahvaltı servisi (Continental kahvaltı - servis bedeli uygulanmaz).
- Akşam yemeği oturum önceliği.
- Fitness ve yoga derslerinde %50 indirim.
- Ücretsiz özel çocuk aktiviteleri.
- 1 adet hatıra fotoğrafı.
Ücretli Hizmetler
- Özel güneşlenme alanına geçiş.

İçecek Paketleri

İÇECEK PAKETLERİ

ALLEGRISSIMO ALL INCLUSIVE - 431                                                              
YETİŞKİN (18 yaş ve üstü) / 26 
Euro (Günlük Kişi başı) 
Alkollü ve alkolsüz içeceklerin limitsiz kullanımı, bardakta şarap dahil ("Allegrissimo Selection"dan seçilen beyaz, kırmızı, rose ve sparkling şaraplar), fıçı bira, soft içecekler, su, sıcak içecekler ve bar listesinden çeşitli içecekler ve kokteyller, al-ve-git dondurmalar, külahta yada kapta dondurma. Pakete dahil olan içecekler bütün bütün barlarda ve restaurantlarda kullanılabilir, Özel Restaurant'lar dahil. Paket sadece kişisel kullanım içindir ve bir seferinde sadece bir kez sipariş verilebilir. ID kart transfer edilemez. All-inclusive paketindeki koşulların kötü kullanılması durumunda hizmet geri alınabilir ve kalan günler geri iade edilmez. Şu maddeler dahil değildir: puro, sigaralar, şarap şişeleri, sparkling şarabı ve şampanya, hatıra bardakları ve hatıra bardaklarında sunulan içecekler, Özel Barlarda ve Özel Restaurantlarda sunulan bütün yiyecekler. Dahil olmayan malzemeler detaylı bir şekilde gemideki Bar Listesinde işaretle belirtilmiştir. Paket aynı kabinde kalan bütün misafirler tarafından satın alınmalıdır, ya da birlikte seyahat eden ve aynı masada yemek yemek isteyenler ve Çocuklar tarafından da satın alınmalıdır, çocuklar paketin çocuk versiyonlarını satın almalıdır. Paketin satın alınması 3 yaşın altındaki çocuklar için zorunlu değildir (3.yaş günlerine henüz ulaşmamış çocuklar). Paketin ücreti cruise seyahatinin hergünü çıkış gününün haricinde alınmaktadır. Hizmet dökme metoduyla uygulanır.
ALLEGRISSIMO ALL INCLUSIVE - 432-                                                      
ÇOCUK (03 - 17 yaş) / 12 
Euro (Günlük Kişi başı) 
Alkolsüz içeceklerin limitsiz kullanımı, soft içecekler, su, meyve suları, sıcak içecekler, alkolsüz kokteyller, smoothieler(püre tarzında meyveli içecek) ve milkshakeler, al-ve-git dondurmalar külahta ya da kapta. Pakete dahil olan içecekler bütün bütün barlarda ve restaurantlarda kullanılabilir, Özel Restaurant'lar dahil. Paket sadece kişisel kullanım içindir ve bir seferinde sadece bir kez sipariş verilebilir. ID kart transfer edilemez. All-inclusive paketindeki koşulların kötü kullanılması durumunda hizmet geri alınabilir ve kalan günler geri iade edilmez. Şu maddeler dahil değildir: puro, sigaralar, şarap şişeleri, sparkling şarabı ve şampanya, hatıra bardakları ve hatıra bardaklarında sunulan içecekler, Özel Barlarda ve Özel Restaurantlarda sunulan bütün yiyecekler. Dahil olmayan malzemeler detaylı bir şekilde gemideki Bar Listesinde işaretle belirtilmiştir. Bu paket sadece all-inclusive 431 nolu paketi satın almış bir grup/ ya da ailenin 3-17 YAŞ ARASI ÇOCUKLARINA satılabilir.Paket 1-3 gecelik cruise seyahatleri için mevcut değildir, minimum gece sayısı DÖRT'tür (4).

ALLEGRO NO3 SOFT DRINKS / 34 Euro
14 adet meşrubat kutuda ve/veya meyve suyu. Voucherlar herhangi bir barda, restaurantta ya da büfede tüketilebilir

SU PAKETİ / 27 Euro
14 şişe 100cl. su. Voucherlar herhangi bir barda, restaurantta ya da büfede tüketilebilir

ALLEGRO NO1 ŞARAP VE SU / 69 Euro
4 şişe listelenmemiş Sommelier tarafından seçilen şarap (bir beyaz, iki kırmızı ve/veya bir rosé) + 7 şişe su. Bu pakete dahil olan içecekler ana restaurantta, self-servis büfede ve barlardan alınabilir. Ana restaurantta sipariş verdiğiniz ve bitiremediğiniz şarap şişeleri dikkatli bir şekilde saklanır ve bir sonraki gün size tekrar sunulur, fakat self-servis büfesinde veya barlarda bu hizmet sunulmamaktadır.

ALLEGRO NO2 BİRA VE SU / 69 Euro
14 adet 40cl fıçı bira + 7 şişe su. Voucherlar herhangi bir barda, restaurant ya da büfede tüketilebilir

İtalya - Vize Bilgileri

Turistik Vize - İşveren - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imzalı dilekçe ( Size örneği gönderilecektir ) Şirket imza sirküleri fotokopisi
Şirket vergi levhası fotokopisi
Şirket faaliyet belgesi ıslak imzalı ( Son 3 aylık olmalı )
Şirket ticaret sicil gazetesi fotokopisi ( Kuruluş ve güncel olmalı )

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Turistik Vize - Ücretli Çalışan - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

Şirket antetli kağıdına kaşeli ve imzalı dilekçe ( Size örneği gönderilecektir )
Şirket imza sirküleri fotokopisi
Şirket vergi levhası fotokopisi
Şirket faaliyet belgesi ıslak imzalı veya e-imzalı ( ıslak imzalı belge son 3 aylık olmalı )
Şirket ticaret sicil gazetesi fotokopisi ( Kuruluş ve güncel olmalı )
Sigortalı işe giriş bildirgesi
Son 3 aylık maaş bordrosu kaşeli imzalı
Barkodlu hizmet dökümü ( e-devlet üzerinden alabilirsiniz )

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Turistik Vize - Emekli - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

SGK dan alınmış emeklilik belgesi ( Hangi tarihten itibaren emekli olduğunuzu gösterir )
Emekli maaşınızın yattığı banka hesabının son 6 aylık dökümü kaşeli ve imzalı

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Turistik Vize - Ev Hanımı - Evrak Listesi

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

Masraflarını karşılayan kişinin ağzından yazılmış dilekçe ( Size örneği gönderilecektir )
Masraflarını karşılayan kişinin iş durumuna göre evrakları
Evli ise evlilik cüzdan fotokopisi

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Turistik Vize - Öğrenci

Seyahatinizin dönüşü itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport, varsa eski pasaportlar
Pasaportlarınızdaki vize ve giriş / çıkış damgalarının olduğu sayfaların fotokopileri
2 adet biometrik fotoğraf ( Daha önce kullanılmış ve 3 aydan eski olmamalıdır )
Var ise almış olduğunuz uçak ve rezervasyonları ( Tarafımızdan hazırlanabilmektedir )
Seyahat Sağlık Sigortası ( En az gidiş / dönüş tarihinizden 1 gün önce ve 1 gün sonra olmalıdır )
Son 3 aylık ıslak imzalı ve kaşeli banka hesap ekstresi ( Ticari vize başvurularında şirket hesabı olmalıdır )
Ticari seyahatler için gideceğiniz ülkedeki firmadan kaşeli imzalı davetiye fotokopisi
Kimlik fotokopisi
Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği ( Anne ve baba bilgisi mutlaka olmalı )
Orjinal ikametgah belgesi
Aşağıdaki evraklar bunlara ek olarak çalışma durumunuza göre hazırlanmalıdır.

Öğrenci Belgesi
Ebeveynlerinin iş durumuna göre evrakları ( Masraflarını 1. veya 2. dereceden akrabalar karşılayabilir )
18 yaşını doldurmamış ise anne ve babadan muvafakatname

Pasaport Uyarısı;
* Yurt dışı gezilerine katılabilmek için 10 yıldan eski olmayan, seyahatin bitişi itibariyle en az 6 ay geçerli pasaport ve (gerekli ülkelerde) ilgili ülke vizesi gerekmektedir. Tüketicinin vize başvuru işlemlerinde, Touristica, aracı ve yardımcı bir kurum olarak tüketiciye bu konuda ilgili kurumlar üzerinden hizmet almasına yardımcı olur. Bu hizmeti sağlayabilmesi için, tüketicinin başvuru için gereken tüm belge ve talepleri eksiksiz yerine getirmek zorundadır. Vize alınamaması durumunda, Touristica, konsolosluk ve tüketici arasında aracı bir kurum ve tüketicinin vize hizmeti alma konusunda sadece yol gösterici olduğundan sorumlu tutulamaz. Buna bağlı olarak turun iptali ya da vizenin olumlu sonuçlanmaması durumunda, vize ve sigorta ücreti konsolosluk tarafından iade edilmez.
* T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Yeşil pasaportlu misafirlerimizin pasaport geçerlilik tarihi seyahatin bitişi itibariyle en az 6 aylık olmak zorundadır. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.