Klasik Gap Turu | İstanbul Hareketli | 3 Gece Konaklama 5 Gece 6 Gün
Gap Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
5 Gece / 6 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
1 - 5 Temmuz 2022
%40 İndirim
2.998 TL
1.799 TL
 • 3 Gece Otel Konaklaması 
 • ( 3 Sabah Kahvaltısı 2 Akşam Yemeği )
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Lüx Otobüsler ile Ulaşım
 • Tursab Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Touristica Güvencesi
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Şanlıurfa'da Yemekli Sıra Gecesi Programı
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Dağı Gezisi

Klasik Gap Turu | İstanbul Hareketli | 3 Gece Konaklama 5 Gece 6 Gün

Gap Turları

1. GÜN

Turumuzun ilk günü hareket noktalarımız da buluşma ile başlıyor.

19:00 Ataköy Olimpiyat Evi Sinan Erdem Spor Salonu Önü
20:00 Mecidiyeköy Divan City Otel Önü
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü – Minibüs Yolu üzeri
21:15 Kartal Metro İstasyonu (Kartal Köprüsü)
21:30 Çayırova Mc Donalds Önü
22:15 İzmit Halkevi Karşısı Otobüs Durakları
00:15 Düzce Türsan Tesisleri
02:00 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri
04:30 Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri

*İstanbul dışı hareket saatleri yol ve hava koşullarına göre değişkenlik gösterebilir.

2. GÜN

Konforlu Touristica otobüsü ile Bolu, Ankara, Aksaray üzerinden sabah saatlerinde Pozantı, Osmaniye Mıstık Usta Mola Tesislerinde sabah molası veriyoruz. Mola yerinde dileyen misafirler tesiste bulunan kahvaltı imkanlarından ekstra olarak yararlanabilirler. Mola sonrası yolumuza Adana otobanı üzerinden devam ediyoruz ve Gaziantep’e ulaşarak Gaziantep turumuza başlıyoruz.  İlk olarak Gaziantep Mozaik Müzesi’ne hareket ediyoruz. Yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği müzeyi gezdikten sonra şehir merkezine hareket ederek panoramik Gaziantep Kalesi’ni görüyor ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası belirlenen saatte otobüsümüze binerek Adıyaman’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek yolculuğumuz ardından Adıyaman’a varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Nemrut Dağı gün batımı programımıza katılabilirler.

Not: Gaziantep’te alışveriş yapmak ve gezmek için dönüş günü Gaziantep eski çarşıda serbest zaman verilecektir.

KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – ARSEMİA ANTİK KENTİ – NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI EKSTRA TURU: Otelimizin önünde bizleri bekleyen minibüslere binerek Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü’ne hareket ediyoruz. Dört yöne bakan dört steli gördükten sonra Roma İmparatorluğu’nun efsanevi IX. Lejyonu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nü görerek Kartal Yuvası’nı andıran Kommagene Krallığı’nın kutsal kraliyet tapınaklarının ve idare binalarının bulunduğu Arsemia Antik Kenti’ne varıyoruz. Anadolu’nun en büyük kaya yazıtlarından birisini de girişinde barındıran Hierotezyon ve üzerinde ünlü Tanrı-Kral Tokalaşma Sahnesini (Antiochos-Heracles) görerek ayrılıyor ve yolumuza minibüslerimizle devam ediyoruz. Yaklaşık yarım saatlik bir minibüs yolculuğu ardından araçlarımızdan ayrılarak yaya olarak Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. İlk olarak Doğu Terası’nda bizleri bekleyen Tanrı heykellerini gördükten sonra Tören Yolu’nu takip ederek Batı Terası’na varıyoruz. Buradaki heykelleri güneşin batışı eşliğinde izledikten sonra bizleri bekleyen minibüslere binerek otelimize hareket ediyoruz.

Öğle yemeği: Gaziantep’te ekstra olarak alınıyor. (Rehberimiz öneride bulunacaktır.)
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: White Star Otel / Adıyaman
Mola Tesisleri: Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri, Aksaray Orhan Ağaçlı Mola Tesisleri, Pozantı, Osmaniye Mıstık Usta Mola Tesisleri

3. GÜN

Turumuzun üçüncü gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’daki durak noktamız ise Diyarbakır Surları olacak. Urfa Kapı, Mardin Kapı ve Keçi Burcunu görüp öğle yemeği için Batman’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği ardından yapacağımız kısa yolculuk sonrasında Batman’dan Hasankeyf’e ulaşacağız. Sular altında kalan Hasankeyf’i panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Metropolitlik merkezi ve bölgenin en büyük manastırı olan Mor Gabriel Manastırı gezisi ardından yöresel mimarinin en güzel eserlerinden biri olan Sıla dizisinden aşina olduğunuz Midyat Konukevi’ni geziyoruz. “Telkari” Pazarı’nda (Gümüşçüler Çarşısı) verilen kısa mola sonrası Mardin’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Batman’da ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Yay Grand Otel / Mardin

4. GÜN

Turumuzun dördüncü gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası Mardin Eski Şehir Meydanı’nda yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman Ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Yaya olarak yapılacak gezide sırasıyla Meryemana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (eski askeriye) Müzesi’ni gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte yapacağımız yolculuk ile Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi alacağımız restorana ulaşıyoruz. Yemek molası ardından bir açık hava müzesi sayılan Göbeklitepe’yi geziyoruz. Anadolu ve dünya insanlık tarihinin yeniden şekillenmesine sebep olan bu açık hava şaheserini ziyaret ettikten sonra Halil-ül Rahman Camii’ni ve Balıklı Göl’ü, Ayn-el Zeliha Gölü’nü, Mevlid-i Halil Camii’ni ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Sonrasında Bedesten’de vereceğimiz serbest mola esnasında Gümrük Han’ı da görerek otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin belirlediği saatte hem akşam yemeğimizi alacağımız hem de yöre kültürünü tanıma imkanı bulacağımız ekstra olarak düzenlenen sıra gecesi eğlencesine katılıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Şanlıurfa’da ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz yemekli olarak düzenleyeceğimiz Sıra gecesine katılabilirler.
Konaklama: El-Ruha Otel vb. / Şanlıurfa

5. GÜN

Turumuzun beşinci gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası aracımız ile Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek kent olan Harran’a varıyoruz. İlk olarak panorama noktasından dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi, Ulu Camii, Rasathane ve Şehir Surlarını gördükten sonra geleneksel Harran mimarisi olan karınca evlerde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Rehberimizin verdiği hareket saatinde adını Akatça’da “Seyahat ve Kervan” anlamına gelen “Harranu” sözcüğünden aldığı düşünülen Harran’dan hareket ediyor ve yaklaşık 1,5 saat sürecek olan yolculuk ile “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye varıyoruz. İlk olarak iskelede öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra Halfeti tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Ekstra tekne turu esnasında Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. Arından belirlenen saatte Gaziantep’e hareket ediyoruz. Eski çarşıda vereceğimiz serbest zamanda alışveriş yapabilir yada yorgunluk kahvesi içebilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Halfeti’de ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam yemeği: Gaziantep’te ya da mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.

6. GÜN

Gece yolculuğumuz, vereceğimiz molalar ile Aksaray-Ankara-Düzce güzergahı üzerinden devam ediyor. Sabah saatlerinde İstanbul’a ulaşıyor ve sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir başka Touristica gezisinde görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Mola Tesisleri:
Pozantı, Aksaray Orhan Ağaçlı Mola Tesisleri, Düzce Tursan Dinlenme Tesisleri
Rota: Ankara (232 km), Bolu (189 km) İstanbul (259 km) Toplam: 680 km

Şehirlerarası Ulaşımlarda, PCR Testi Uygulaması Hakkında

İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde, paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçları ile seyahat konusunda yapılan değişiklik; 6 Eylül 2021 sonrasında özel araç hariç, otobüslü turlar, uçaklı turlar, uçak, şehirlerarası transfer, tren , şehirlerarası otobüs gibi toplu taşımalarda yolculuk yapmak isteyen aşısız ve covid geçirmemiş kişilerden son 48 saate ait negatif sonuçlu PCR testi talep edilecektir. Bu çerçevede 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren seyahat firmalarınca araca kabul aşamasında HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecektir.

2 doz aşısı olan misafirlerimizin aşının üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir. 2.aşının üzerinden 14 gün geçmemiş misafirlerimiz için Pcr testi gerekmektedir.

Turlarımızda tur başlangıcından itibaren 48 saat içinde yapılmış ve sonucu negatif çıkmış kişiye özel PCR testi tur süresince geçerli olacak olup, tur boyunca aynı kişilerin bir arada bulunacak olması sebebiyle ilave test yaptırma gereği olmayacaktır.

Genel Sartlar

-Turumuzun süresi 5 Gece 6 Gündür. Otel konaklaması 3 Gece olarak gerçekleşmektedir.
-Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
-Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve ayrı ayrı düşünülemez.
-0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
-Üç kişilik rezervasyonlarda odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
-Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
-Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulaması yapılır. (Aracın sol tarafında oturan misafirler öne doğru, sağ tarafında oturan misafirler arkaya doğru 2 koltuk boş bırakarak 3. koltuğa otururlar ve konaklamadan sonraki her gün bu şekilde saat yönünde döngü olur. Turun son günü tüm misafirler ilk gün verilen koltuk numarasında yolculuk gerçekleştirir.)
-Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez. -Uçaklı Turlarda Touristica, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.
-Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Touristica’nın bir sorumluluğu yoktur.
-Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
-Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Touristica’nın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
-Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
-Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, Touristica’nın herhangi bir yaptırımı yoktur.
-Kültür turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
-Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
-Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulabilir. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
-Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Touristica’nın sorumluluğu yoktur.
-Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Touristica’da saklıdır.
-Turun iptali durumunda Touristica iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
-Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
-Touristica yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.
-Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olunuz, kaybolan eşyalarınızdan Touristica sorumlu değildir.

 

-Standart İptal Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %30 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Sağlık sebebi nedeni ile iptal talebi olması durumunda Türkiye’den devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

-İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 25 TL’dir.

-Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

-Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
Otobüsler:
(32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/ Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: ( 19’ya Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. 10.11.2021 FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.