Kapadokya Turu 2 gece konaklamalı İstanbul-İzmit-Ankara Çıkışlı
Kapadokya Turları

Yarım Pansiyon
Otobüs ile Gidiş Dönüş
3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
2 - 5 Eylül 2021
599 TL
  • 2 gece yarım pansiyon otel konaklaması ( 2 Akşam Yemeği 2 Sabah Kahvaltısı) 
  • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
  • Son Model Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
  • Hacı Bektaş gezisi Touristica hizmetleri 
  • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
  • Öğle yemekleri 
  • Müze ve ören yeri girişleri
  • Yemeklerde alınacak içecekler 
  •  Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

Kapadokya Turu 2 gece konaklamalı İstanbul-İzmit-Ankara Çıkışlı

Kapadokya Turları

1. GÜN

21.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park karşısı, 22.00 Ataköy Olimpiyat Evi Önü, 23.00 Mecidiyeköy Divan Otel önü, 24.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden hareketle gece yolculuğu lüks Touristica otobüsümüzde. İzmit-Bolu-Ankara üzerinden yolculuğumuz yaklaşık olarak 9 saat sürmekte.  

2. GÜN

Yol güzergâhımızı takiben sabah saatlerinde Güzel Atlar Ülkesi olarak bilinen Kapadokya Bölgesine ulaşıyoruz. Ağzıkarahan Kervansarayı’nı görerek Nevşehir’e varıyoruz. Bölgeyi tanımaya Güvercinlik Vadisi ile başlıyoruz. Vadide vereceğimiz fotoğraf molası ile yeryüzünde benzerine çok az rastlanan doğa harikası oluşumları görerek bölgenin en yüksek 3 noktasından birisi olan Uçhisar Kalesi’ne varıyoruz. Gezimizde bulunan birçok alanı panoramik olarak görme şansına sahip olduktan sonra Anadolu'nun en uzun nehri olan Kızılırmak’ın yanı başında bulunan Avanos’a ulaşıyoruz. Derler ki ‘’Kör bile bulur Avanos'un yolunu, çanak çömlek kırıntılarından.’’ İşte böyle bir kültürün oluştuğu bu noktada çanak-çömlek ve onyx atölyelerini gezip bilgi ve alışveriş imkanını bulduktan sonra Paşabağları’nda, diğer adıyla Keşişler Vadisi’nde ikili ve üçlü peribacalarında fotoğraf çekip kısa bir yürüyüş yaparak, kayalara oyulmuş inziva noktalarını görüyoruz. Ardından 
Şarap Mahsenleri’ni gezip Asmalı konakta fotoğraf molası vermemizin ardından programımızı tamamlıyoruz. Otele dönüş, akşam yemeği ve konaklama.

Günün Restoranı ve Menüsü ( Ekstra ) Uranüs Restorant; Mercimek Çorbası, Pastırmalı Kuru Fasuye, Pilav, Turşu, Çömlek Kebabı, Tatlı 
Alışveriş Noktaları: Sayan Onyx Atölyesi, Hisarönü Seramik Art Gallery
 

3. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ( İsteyen misafirlerimiz kahvaltı öncesi ekstra balon turuna katılabilirler ) hareketle Göreme Açık Hava Müzesi’ndeki en güzel kaya kiliselerini; Rahipler Manastırı, Rahibeler Manastırı, Basil Kilisesi, Barbara Şapeli, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise, Yemekhane ve Kiler yapılarını, gezdikten sonra Çavuşin Köyü’nü görerek eski adıyla Suluca karahöyük olan Hacı Bektaş ilçesine varıyoruz. Hacı Bektaş-i Veli nin dergahını kurduğu bu noktada müzede bulunan Aş Evi, Meydan Evi, Pir Evi, Aslanlı Çeşme, Üçler Çeşmesi'ni görüyoruz. Buradaki programımızı tamamladıktan sonra Anadolu’da yüzyıllar boyu süren halı kültürünü daha yakından tanıyarak halı şovu izliyoruz. Ardından doğanın bir mucizesi olan harika oluşumları görmek üzere Dervent Vadisi'ni ziyaret ediyoruz. Buradaki gezilerimizi tamamlamamızın ardından otele dönüş ve akşam yemeği. Ardından bölgenin otantik yapısını gösteren Türk gecesinde ( Ekstra ) günün yorgunluğunu eğlenerek atacağız.

Günün Restoranı ve Menüsü ( Ekstra ): Han Restorant; Açık büfe sıcak, soğuk, tatlı ve meyve 
Alışveriş Noktaları: Bazaar 54 Halı Atölyesi
Türk Gecesi: Limitsiz alkollü-alkolsüz yerli içecek, soğuk mezeler, yöresel folklör gösterileri ile oryantal şov

4. GÜN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Kapadokya’nın gizemini daha da arttıran bölgedeki en güzel yeraltı şehirlerinden olan Derinkuyu Yeraltı şehrine varıyoruz. Yerin 7 kat altında yaşamanın mucizevî yanlarını görerek jeotermal bir bölgede bulunan Narlıkuyu Krater Gölü’ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasında muhteşem manzara karşısında ikramımız olan sıcak çikolatalarınızı yudumladıktan sonra 3268 metre yüksekliği ile bölgenin en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı’nın heybetli görüntüsü eşliğinde Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. 14 km. uzunluğunda ve içerisinde yaklaşık 105 tane kiliseyi barındıran bu vadide Melendiz Çayı’nın kenarından yürüyerek Ağaçaltı, Yılanlı ve Sümbüllü Kiliseleri ziyaret ediyoruz. Ardından vadinin bitiş noktası olan Selime Köyü’ndeki eşsiz peribacalarını izleyerek Tuz Gölü'nde fotoğraf molası sonrası akşam saatlerinde İstanbul'a ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakırken bir sonraki turlarımızda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Genel Şartlar

Gezi Süresi 3 Gece 4 Gün Olup Otel Konaklaması 2 gecedir.0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda misafir onayı alınır. 
En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.11.2020

Kredi kartı tek çekim veya taksitli çekim seçeneklerimiz;