Kapadokya | Perşembe İstanbul Hareketli | 2 Gece Konaklama 3 Gece 4 Gün
Kapadokya Turları
Yarım Pansiyon

3 Gece / 4 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
2 - 5 Haziran 2022
Otobüs ile Gidiş Dönüş

1.349 TL

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü Oluşan 2 Akşam Yemeği
* Lüks Araçlar ile Ulaşım
* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Touristica Güvencesi

* Müzekart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye ve Özel işletmeler İçin Geçerlidir.)
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar


1. GÜN

20.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu Marmara Park Karşısı,
21.00 
Ataköy Olimpiyat Evi ( Sinan Erdem Spor Salonu ),
22.00 
Mecidiyeköy Divan Otel Önü,
23.00 
Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü,
23.30 
Kartal Metro İstasyonu (Kartal Köprüsü - Ankara Yönü),
00.30 
İzmit Halkevi Karşısı Otobüs Durakları,
02.15 
Düzce Tursan Tesisleri,
04.30 
Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri

Belirtilen hareket noktalarından siz değerli misafirlerimizi alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN

Gece yapacağımız yolculuk ve mola ardından sabah saatlerinde ekstra kahvaltı için Aksaray’da sabah son mola veriliyor. Mola sonrası belirlenen saatte otobüsümüz ile ilk gezi noktamız olan Ihlara Vadisine hareket ediyoruz. Toplam uzunluğu 14 km olan Melendiz Çayı’nın yıllar içinde aşındırdığı Ihlara Vadisinde bulunan kiliselerden Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilisesi’ni gezdikten sonra rehberimizin belirlediği saatte aracımızda tekrar buluşuyor ve Narlıgöl Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Vereceğimiz kısa fotoğraf molası sonrası ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yeraltı Şehri diğer bir keşif durağımız olacak.. 7 km çapı, 60 metreye varan derinliği ile 7 katlı bu muhteşem yapı uzun süre hafızalarınızdan silinmeyecek. Keyifli gezimizin devamında güzel atlar diyarı Kapadokya’ya varıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz mola sonrası (ekstra) belirlenen saatte Paşabağ’a hareket ediyoruz. Birleşik, üçlü ve tek peribacalarını görebileceğimiz bu gezi noktasında rehberimizin yapacağı bilgilendirme ve fotoğraf molası sonrası Dervent vadisine hareket ediyoruz. Kayaçların ve peribacalarının erozyona uğrayarak değişik şekillere dönüştüğü bu noktada rehberimizin belirlediği saatte hareket ederek günün yorgunluğunu atacağımız otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri’nde ekstra olarak alınıyor.
Öğle Yemeği: Han Restoran’da ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: 5* Perissia Hotel
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil otel açık büfe ve set menü olarak sunuluyor.
Mola Tesisleri: Düzce Türsan Tesisleri, Aksaray Orhan Ağaçlı Tesisleri

3. GÜN

(Dileyen misafirler sabah ekstra balon turuna katılabilirler) Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası belirlenen saatte Üç Güzeller Peri Bacalarına hareket ediyoruz. Belirlenen saatte 3000 yıllık tarihe sahip olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için verilen serbest zamanın ardından yaklaşık 45 dakikalık otobüs yolculuğu ile Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ne varıyoruz. Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, Yemekhane, Meydan Evi, Mihman Evi, Hacı Bektaş Veli Türbesi ve Balım Sultan Türbesi gezimizi tamamladıktan sonra ekstra öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeği molası ardından Güvercinlik Vadisine hareket ediyoruz. Adını kayalara oyulmuş güvercin yuvalarından alan bu bölgede hem güvercin yuvalarını görecek aynı zamanda eşsiz güzellikte bir manzarayı seyredebileceksiniz. Bugünkü son durağımız ise Onyx Taş Atölyesi olacak. Taşın yapısı ile ilgili bilgi aldıktan sonra alışveriş yapmak isteyenler için serbest zaman vereceğiz. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz otele gitmeden önce ekstra olarak düzenlenen Atv, Jeep Safari ya da At turlarına katılım sağlayarak otele dönüş yapabilirler. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz ile ekstra Türk Gecesi’ne hareket edeceğiz.

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil ve açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Uranos Restoran’da ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: 5* Perissia Hotel
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil otel açık büfe ve set menü olarak sunuluyor.

4. GÜN

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası belirlenen saatte Göreme Açıkhava Müzesi’ne hareket ediyoruz. St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı kiliselerini geziyoruz. Bölgeden ayrılmadan önce son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği yöresel halı tanıtımı yapılan halı atölyesine gidiyoruz. Keyifle izleyeceğiniz halı tanıtımı ve alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için verilen yeterli serbest zaman ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Öğle yemeğimizi yol güzergahımız üzerinde ekstra olarak mola tesislerinde alacağız. Yol güzergahımız üzerinde ülkemizin en büyük ikinci gölü olan Tuz gölünde kısa bir mola vereceğiz. Ankara, Düzce, Adapazarı, İzmit güzergahı üzerinden İstanbul’a ulaşıyor ve bir başka turumuzda tekrar görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil ve açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: Bugün otel konaklaması bulunmuyor. Dönüş yolculuğu yapılmaktadır.
Akşam Yemeği: Mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.

Genel Şartlar

-Turumuzun süresi 3 Gece 4 Gündür. Otel konaklaması 2 Gece olarak gerçekleşmektedir.
-Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanabilir.
-Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, uçak tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ve ayrı ayrı düşünülemez.
-0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
-Üç kişilik rezervasyonlarda odalarda 3. Yatak normal yatak konforunda olmayabilir. Otel duruma göre misafirlerimize açılır kapanır yatak ya da çekyat verebilir.
-Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.
-Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. 4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulaması yapılır. (Aracın sol tarafında oturan misafirler öne doğru, sağ tarafında oturan misafirler arkaya doğru 2 koltuk boş bırakarak 3. koltuğa otururlar ve konaklamadan sonraki her gün bu şekilde saat yönünde döngü olur. Turun son günü tüm misafirler ilk gün verilen koltuk numarasında yolculuk gerçekleştirir.)
-Tüm turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Turların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır. Satın alınan tarihten sonraki fiyat değişikliklerinde misafir aradaki farkı talep edemez. -Uçaklı Turlarda Touristica, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar.
-Ekstra Turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Touristica’nın bir sorumluluğu yoktur.
-Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.
-Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Touristica’nın sorumluluğu değildir, misafirin ise tazminat hakkı yoktur.
-Tur konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
-Tüm odalamalar, otel yetkilileri tarafından yapılmakta olup, Touristica’nın herhangi bir yaptırımı yoktur.
-Kültür turlarında konaklamalar şehir otelleri standartlarına sahiptir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur, set menü olarak veya açık büfe olarak hizmet vermektedir.
-Turlar esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından, misafirlerimizin bu duruma karşı hazırlıklı olmasında fayda vardır.
-Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulabilir. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
-Tur öncesi ya da tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlardan Touristica’nın sorumluluğu yoktur.
-Bu turun hareketi için minimum katılımcı sayısı 20 olarak öngörülmüştür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Touristica’da saklıdır.
-Turun iptali durumunda Touristica iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
-Müze ve ören yeri girişi ücretleri fiyatlara dahil değildir.
-Touristica yıldız kategorisi aynı kalmak şartıyla eş değer veya bir üst kategoride otel değiştirme haklını saklı tutar.
-Seyahat süresince kullandığımız araçlar ve otellerden ayrılırken eşyalarınızı eksiksiz olarak yanınıza aldığınızdan emin olunuz, kaybolan eşyalarınızdan Touristica sorumlu değildir.

 

-Standart İptal Şartları: Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 29 - 21 gün arası kalması durumunda yapılan iptaller de %30 noshow (kesinti bedeli), 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 noshow (kesinti bedeli) uygulanır. Sağlık sebebi nedeni ile iptal talebi olması durumunda Türkiye’den devlet hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) sunmak zorundadır.

-İptal İade Güvence Paketi Ve Zorunlu Seyahat Sigortası Hakkında İptal iade güvence paketi; Tura çıkış gününden; 72 saat (3 gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 25 TL’dir.

-Zorunlu seyahat sigortası; acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle Paket Tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel Sağlık Sigortası Misafire Ait Özel Harcamadır)

-Kişi Sayısına Göre Kullanılacak Araçlar
Otobüsler:
(32 - 54 Kişi Sayılarında Kullanılır) Mercedes Travego/Tourismo, Neoplan Cityliner/ Tourliner, Temsa Safir/Maraton, Man Fortuna
Midibusler: (20 - 31 Kişi Sayılarında Kullanılır) İsuzu Turkuaz , Otokar Mega
Minibusler: ( 19’ya Kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) Vw Volt, Mercedes Sprinter

Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turu satın almış sayılır.

En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar. 10.11.2021 FİYATLARIMIZA KDV DAHİLDİR.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.