İzmir'den Otobüs ile Gidiş Uçak ile Dönüş Ege & Akdeniz Turu
Akdeniz Turları
Yarım Pansiyon

6 Gece / 7 Gün
2 Kişilik Odada Kişi Başı
12 - 17 Haziran 2022
Otobüs ile gidiş Uçak ile dönüş

%25 İndirim
5.599 TL
4.199 TL
 • 5 gece yarım pansiyon otel konaklaması (5 Akşam yemeği, 5 Sabah kahvaltısı)
 • SunExpress Hava Yolları ile dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Gökova - Dalyan ve Kekova tekne turları
 • Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası
Otobüs için yeterli sayı olmadığında klimalı yatar koltuklu servisli Mercedes Sprinter yada Turkuaz marka araçlar ile turlar yapılabilir.
 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze kart ve ören yeri girişleri
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler

1. GÜN

Pazar
Sabah 09.30 'da Adnan Menderes havalimanına inecek olan grubumuzla buluşma sonrası ilk durağımız ülkemizin en büyük antik yerleşimi olan Efes Antik Kentini geziyoruz. ( Odeon, Bouluterion, Domitian Meydanı, Trajan Çeşmesi, Hadriantapınağı, Skolastika Hamamı, Celcius Kütüphanesi, Aşk Evi, Tiyatro, Agora gibi yapılar göreceğimiz yerler arasında. ) Efes ziyaretimizin ardından ev yapımı meyve şarapları ile ün salan Şirince yerleşimini geziyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından St.John kilisesini ve çarşıyı gezdikten sonra Ay tanrıçası Selene ile çoban Endymion’un aşkına ev sahipliği yapan Bafa Gölü'nde akşam çaylarımızı yudumladıktan sonra Bodrum'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: 
  Majeste Otel Bodrum 
Öğle Yemeği:
Şirince Ocakbaşı Restoran serbest menü (ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

2. GÜN

Pazartesi
Sabah saatlerinde otelimizde ayrılarak Yatağan, Muğla üzerinden Gökova Körfezi'ne ulaşıyor ve tekne turumuza başlıyoruz. Denizler tanrısı Poseidon'un sarayına ev sahipliği yapan Gökova Körfezi'nin muhteşem koylarında
( Yeşil Deniz, Lacivert Koy, Zeytinlik… ) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz.
Tekne turumuzun ardından doğal bir akvaryum niteliğinde olan Azmak Çayı'nın üzerindeki tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gökova Körfezi'nden ayrıldıktan sonra bir çok Türk filminde set olarak kullanılmış olan ve okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan Aşıklar Yolu'nda yapacağımız yürüyüşün ardından Marmaris'te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Marmaris gecelerini keşfe çıkıyoruz.

Konaklama: Epic Otel Marmaris

Öğle Yemeği: Teknede; Çupra, levrek, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

3. GÜN

Salı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Marmaris’ten ayrılıyor ve Dalyan’a geçiyoruz. Dalyan’dan bineceğimiz Piyadetipi teknemiz ile Köyceğiz Gölü'nü denize bağlayan kanal üzerindeki turumuza başlıyoruz. Byblis ve Kaunos arasındaki hüzünlü aşk hikayesini ve Kaunos Antik Kenti nekropolünde bulunan kaya mezarları ile ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra Caretta Carettaların ülkemizdeki en önemli yumurtlama alanları arasında bulunan muhteşem İztuzu Plajı'na ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz mavi yengecin ( Pavurya ) tadına bakabilirler. Plajda vereceğimiz serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Dalyan'dan ayrıldıktan sonra Göcek üzerinden ilerleyerek Katrancı Koyu'nun muhteşem manzarasını fotoğraflıyor ve ülkemizdeki en güzel Lagün ( Deniz Kulağı ) örneklerinden biri olan Ölüdeniz'e geçiyoruz.
Rehberimiz Belcekız efsanesini sizlere aktardıktan sonra Ölüdeniz'de vereceğimiz yüzme molasının ardından terk edilmiş bir Rum yerleşimi olan Kayaköy'ü geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Fethiye barlar sokağı turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Konaklama:  Atapark Otel Fethiye
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Dalyan'da; Açık büfe sıcak, soğuk yemekler, meyve, tatlı ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

4. GÜN

Çarşamba
Sabah otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Fethiye Çalış plajlarında günlerini değerlendirirken dileyen misafirlerimiz ile ekstra 12 adalar tekne turu için Fethiye limanına ulaşıyoruz.Tarih içerisinde meydana gelen tektonik hareketler neticesinde oluşmuş ve çoğu mavi bayrak ödülüne sahip koyları görmek ve akyaryumu andıran koylarda yüzme molaları vermek için 12 Adalar tekne turunu yapacağımız teknemize doğru hareket ediyoruz. Tam gün vereceğimiz yüzme molalarının ardından ( Şovalye Adası, Akvaryum Koyu, Yasıcalar Adası, Göbün Koyu, Kızılada, Tavşan Adası göreceğimiz yerler arasında ) limana geri dönüyor ve otobüsümüze binip Likya Kaya Mezarları'nın en iyi örneklerinden olan Kral Amintas’ın kaya mezarını ziyaret ediyoruz.
Rehberimizin anlatımlarının ardından otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gece eğlencesini keşfe çıkıyoruz.

Konaklama: Atapark Otel / Fethiye
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Teknede; Çupra, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

5. GÜN

Perşembe
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Saklıkent Kanyonu'nda buz gibi sularında yürüyerek kanyon gezimiz yapıyoruz. Saklıkent'ten ayrıldıktan sonra Kaputaş Plajı'nı yukarıdan fotoğrafladıktan sonra ülkemize en yakın Yunan Adası olan Meis Adası'na komşu olan, antik dönemde Antiphellos olarak anılan Kaş merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kekova Körfezi'ne geçiyoruz. Themiussa ( Üçağız ) Köyü'nden bineceğimiz teknemiz ile Kaleköy, Tersane adası, Batık şehir ve Ertuğrul koyunu gördükten sonra Kekova’dan ayrılıyor Finike, Kemer güzergahı üzerinden Antalya'da bulunan otelimize geçiyoruz.
Dileyen misafirlerimiz ile Antalya Kaleiçi ve barlar sokağını gezilerini yapıyoruz.

Konaklama:  Bbusiness Otel Antalya

Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Köfte ya da tavuk, salata büfesi ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

6. GÜN

Cuma
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Köprüçay'a ulaşıyoruz. Tüm misafirlerimizin rahatlıkla katılabileceği rafting sporunu Köprüçay'ın berrak sularında gerçekleştirdikten sonra ( Ekstra ) ülkemizdeki antik tiyatroların en güzel örneklerinden olan Aspendos tiyatrosunu geziyoruz.
Günün yorgunluğunu Düden şelalesinde attıktan sonra Antalya Havalimanı'na ulaşıyoruz.
SunExpress Havayolları 20:15 İzmir uçağı ile hareket ediyor, bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

Genel Şartlar


Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır.  0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda araç içerisinde rotsayon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda tur başlamadan misafir onayı alınır. 


En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.01.03.2022